Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок Дата. Тема: Скринька сміху. А. Григорук (біографічна довідка) « З курами лягай, з півнями вставай»






Тема: Скринька сміху. А. Григорук (біографічна довідка) «З курами лягай, з півнями вставай»

Мета: ознайомити учнів з творчістю Анатолія Григорука; навчати свідомо, правильно,

виразно читати вголос і мовчки; вдосконалювати навички читання за особами;

вчити розуміти гумор, жарт; розвивати зв'язне мовлення учнів, вміння робити

оцінні судження; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Вставте голосні, прочитайте!

Р_м_шк_ рв_т_ м_ х_д_л_

Н_д р_чк_ю в р_сн_й тр_в_.

І р_пт_м р_вл_к_ з_стр_л_

Із р_жк_м_ н_ г_л_в_.

Н. Забіла

(Ромашки рвати ми ходили

Над річкою в рясній траві.

І раптом равлика зустріли

Із ріжками на голові.)

2. Читайте, відповідайте хто це? що це?

Червона, солодка, запашна —... (суниця).

Весняний, теплий, лагідний —... (вітер).

Нова, цікава, бібліотечна —... (книжка).

Маленькі, працьовиті, медоносні —... (бджілки).

3. Робота над скоромовкою

Прилетіли горобці —

Говорили про крупці;

Не про крупці,

Не про крупицю,

А про круп’ячко.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «У художньому музеї»

Діти виходять до дошки, де розміщена виставка їх робіт, коментують

кожен свою роботу.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Українці — народ, який любить сміятися, жартувати. Гумористичні

оповідання зі скриньки сміху викличуть у вас доброзичливу усмішку. Сьогодні

ми ознайомимося з оповіданням Анатолія Григорука.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Біографічна довідка

— Анатолій Григорук народився у 1932 р. в селі Махаринці, що на Вінниччині.

Усе своє життя він присвячує дітям. Спочатку працював учителем,

потім — редактором у видавництві дитячої літератури «Веселка», а потім і дотепер

опікується дитячим журналом «Малятко».

Твори письменника для дітей цікаві не лише змістом, а й незвичними назвами

— «Семафори відкрито», «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко»,

«Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то

звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук

барона Мюнхгаузена» та ін. Тексти його добрі й веселі, а мова легка й гарна.

Автор так цікаво і весело описує пригоди своїх героїв, що важко втриматись

від сміху. Читаючи оповідання, звертайте увагу на мову дійових осіб, щедро

пересипану прислів’ями і приказками, порівняннями.

2. Опрацювання оповідання А. Григорука «З курми лягай,

з півнями вставай» (с. 128-130)

1) Виразне читання оповідання вчителем.

— Чи сподобалося вам оповідання? Який настрій воно у вас викликало?

2) Словникова робота.

а) Довідкове бюро.

Церемониться — виявляти педантичне піклування про дотримання пристойності,

зайву делікатність.

Лежанка — низька піч у вигляді тапчана для лежання.

Навпочіпки — зігнувши ноги в колінах і тримаючись на пальцях ніг.

б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем, «буксиром» у парі.

Уволю ніколи

позіхати сонько

квапиться підохочують

просунувши встигатимеш

вилежується зледальщіла

Фізкультхвилинка

3) Читання оповідання учнями. Гра «Квіточка».

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

4) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Хто є головним героєм оповідання?

— Куди любить ходити Дениско? Чому?

— Яка біда була у хлопчини?

— У якій родині зростав Дениско?

— Знайдіть і прочитайте всі приказки, які промовляла родина, щоб уранці

підняти з ліжка Дениска.

— Які дії хлопчика викликали у вас сміх?

— Як ви розумієте заголовок твору?

— У яких випадках доречно вживати цей вислів?

— Чи звертається письменник до кожного читача?

— На якій думці зосереджує увагу?

5) Гра «Актори».

— Прочитайте заголовок оповідання: з докором; винувато; із жалем; роздратовано

буркніть; церемонно.

6) Читання оповідання за особами.

— Скільки потрібно читців?

— Знайдіть у тексті слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати

слова дідуся, бабусі, мами, тата, Мар’янки, Дениска.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

— З яким настроєм завершуєте урок?

— Які висновки для себе зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виразно читати оповідання. Вивчити прислів’я.

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.