Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок Дата. Тема: І.Франко (біографічна довідка) «Лис Микита»






    Тема: І.Франко (біографічна довідка) «Лис Микита». Розповідь за малюнком.

    Мета: дати учням поняття «авторські (літературні) казки»; вчити їх аналізувати зміст

    твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання; формувати вміння

    працювати в колективі та самостійно.

    Хід уроку

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

    1. Гра «Тренуємо емоції»

    • Насупитись, як сердита людина, осіння хмара;

    • посміхнутись, як кіт на сонці, як саме сонечко;

    • позлитись, як два цапки на мосту;

    • злякатись, як Маша, що загубилася в лісі;

    • втомитись, як дід, що тягнув ріпку;

    • погарчати, як гарчить Сірко на вовка тощо.

    2. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

    Казав казку — казочку,

    Приказку — приказочкуі

    Косарикам — косарям,

    Казкарикам — казкарям.

    3. Робота над чистомовкою

    Ато-ато-ато — чистомовок є багато.

    Ті-ті-ті — та найкращі будуть ті,

    Ята-ята-ята — що поможуть вам, малята,

    Ув-ув-ув — ротик щоб слухняним був!

    III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

    Учні відповідають на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 136).

    IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

    Гра «Відгадайте казочку» (див. додаток на с. 104)

    — Молодці, діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? (Діти:

    «Ми не знаємо автора».)

    — Правильно. У цих казочках немає одного автора, адже йшли вони до нас

    із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони

    мають одну назву: народні.

    — А сьогодні ми почнемо ознайомлення з казками, в яких автор відомий.

    Ці казки називаються літературними, або авторськими.

    Давайте повторимо і запам’ятаємо ці назви. (Діти декілька разів повторюють,

    запам’ятовують терміни.)

    V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота над завданням зі скриньок літературних казок

    2. Опрацювання казки Івана Франка «Лис Микита» (с 137-141)

    1) Вступна бесіда.

    — Казочка, з якою ми ознайомимось сьогодні, називається «Лис Микита».

    — Що ви знаєте про лисицю, її повадки, поведінку? (Демонстрування малюнка

    лисиці.)

    — У яких казочках ви зустрічалися із нею?

    — Автор цієї казки — І. Я. Франко.

    2) Читання учнями тексту про І. Я. Франка.

    3) Читання казки учнями мовчки.

    — Назвіть персонажів прочитаної казки.

    4) Словникова робота.

    Леститися — ніжно горнутися, виявляти ласку до кого-небудь.

    Шарпнула — тягти кого-, що-небудь посмиком; різко, рвучко смикати за

    щось.

    Вовтузитися — не сидіти спокійно; соватися.

    5) Читання казки учнями «ланцюжком».

    — Де Вовчиця зустріла Лиса?

    — Що він робив?

    — Яким автор зобразив Лиса і Вовчицю?

    — Чим закінчилася риболовля для Вовчиці?

    — Пригадайте українську народну казку, до якої подібний твір Івана

    Франка.

    — Розгляньте малюнок до казки.

    — Яким зображено Лиса?

    6) Читання казки учнями за особами.

    VI. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Отже, наш урок добіг кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися? (Казки

    бувають не тільки народними, а й літературними, або авторськими.)

    — З якою казкою ви ознайомилися?

    — Чого вона вас навчила?

    VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Читати та переказувати казку «Лис Микита».

    За бажанням проілюструвати казку.

     






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.