Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок Дата. Тема: А.М’ястківський (біографічна довідка) «Мудра голка»






    Тема: А.М’ястківський (біографічна довідка) «Мудра голка». Читання в особах.

    Мета: вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу

    твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати

    читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.

    Хід уроку

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

    1. Робота над чистомовкою

    Рі-рі-рі, рі-рі-рі!

    Кріт сидить в своїй норі.

    Ра-ра-ра, ра-ра-ра!

    Йде до школи дітвора.

    Рі-рі-рі, рі-рі-рі!

    Добре в школі дітворі.

    Л. Лозован

    2. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

    На річці Роман впіймав руками рака,

    Рак ущипнув Романа за руку.

    3. Гра «Зоряна година»

    З букв слова електропраска скласти нові слова.

    Електропраска — кекс, порт, рот, рак, спорт, скат, ропа, парта, секрет,

    кат,...

    4. Гра «Заміни вислів одним словом»

    Учні читають на дошці вислови і добирають слово, яке б їх замінило.

    з громом і блискавкою —... (гроза).

    Дощ -----------------► дуже сильний —...(злива).

    дуже дрібний, густий —... (мряка).

    III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

    Гра «Дуель»

    Клас розподіляється на дві групи. Одна група ставить запитання, інша —

    дає відповіді.

    IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

    Сьогодні ми ознаЗомимося із творчістю відомого поета, прозаїка, перекладача

    Андрія М’ястківського.

    V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Біографічна довідка

    — Народився Андрій М’ястківський у селі Соколівці на Вінниччині.

    Друкуватися почав ще до війни. Та в творчій біографії письменника була

    велика перерва, про яку сповістив не дзвінок, а бомби й гарматні постріли.

    Солдат М’ястківський пройшов війну в роті фронтової розвідки, а це означає,

    що він воював на передовій, а частіше — в тилу ворога. За бойові заслуги він

    був нагороджений медаллю «За відвагу», ще й дослужився до найвищого солдатського

    звання — єфрейтор, чим дуже пишався.

    Андрій М’ястківський — відомий автор блискучих новел, талановитих романів,

    чудових віршів. Писав для дітей і дорослих. Весь його творчий доробок

    утілився у понад сорок книжок поезії та прози, численні тексти пісень і перекладів

    (з білоруської, молдовської, румунської та інших мов).

    2. Опрацювання оповідання А. М'ястківського «Мудра голка» (с. 125-126)

    1) Гра «Передбачення».

    — Прочитайте заголовок.

    — Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні? (Вправа «Мікрофон

    ». Учні висловлюють свої припущення.)

    2) Гра «Бджілки».

    Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

    — Чи справдилися наші припущення?

    3) Словникова робота.

    а) Довідкове бюро.

    Гаптувати — вишивати шовковими, вкритими тонким шаром золота або

    срібла нитками різного ґатунку.

    б) Читання слів «луною» за вчителем, «хвилею» в групах.

    Вузли крамниця

    рушничок мерщій

    повернувшись розплутала

    чорнобривці кольнула

    Фізкультхвилинка

    4) Виразне читання оповідання «ланцюжком».

    — Назвіть персонажів оповідання.

    5) Гра «Торнадо».

    Починати читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.

    6) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

    — Про що це оповідання?

    — Оберіть найточнішу відповідь серед запропонованих:

    а) про те, як Марійка вколола собі пальчик;

    б) про те, як Марійка вчилася вишивати;

    в) про те, як мама вишивала рушничок.

    — Чому в Марійки спочатку нічого не виходило?

    — Що, на вашу думку, можна порадити дівчинці?

    — Прочитайте слова, у яких зосереджено основну думку твору.

    — Пригадайте казки, у яких є такі слова: мудра, мудрий. Доведіть, що твір

    «Мудра голка» — оповідання.

    VI. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?

    — Хто автор цього оповідання?

    — Чого воно вас навчає?

    VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Підготуватися до читання за особами.

     

     






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.