Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок Дата. Тема: В. Струтинський (біографічна довідка) «Як дихає верба»






    Тема: В. Струтинський (біографічна довідка) «Як дихає верба»

    Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання, літературного аналізу

    твору; вчити читати текст в особах; формувати оцінні судження; розвивати зв'язне

    мовлення учнів, пізнавальний інтерес; виховувати любов до природи.

    Хід уроку

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

    1. Робота над чистомовкою

    Ить-ить-ить — заєць в полі аж тремтить.

    Ем-ем-ем — він сховався за кущем.

    Уха-уха-уха — але довгі в нього вуха,

    Їх-їх-їх — не сховати зайцю їх.

    Ис-ис-ис — підкрадається хижий лис.

    Нув-нув-нув — стрімко заєць наш чкурнув.

    Ису-ису-ису — не догнати його лису.

    Ець-ець-ець — прудкий заєць стрибунець.

    2. Робота над скоромовкою

    Сторож на баштані кріт

    Якось зготував обід.

    Лиш зачувши про обід,

    До крота примчався кіт.

    Кіт і кріт посмакували,

    Кіт і кріт порозмовляли,

    Трішки кіт і кріт поспали...

    Лихої Кавуни покрали

    3. Гра «Продовжіть речення»

    Суниці і малина — це... {ягоди).

    Клен і липа —... (дерева).

    Перець і огірок —... (овочі).

    Береза — дерево, а бузок —...(кущ).

    Пальто — одяг, а черевики —... (взуття)

    Короп — риба, а борщ —... (страва).

    III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

    Робота в групі. Читання оповідання за особами

    IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

    — Відгадайте загадку.

    • По небу іде кучерявий баран

    І рогом огненним б’є в барабан. (Хмара, блискавка, грім)

    — Які слова допомогли вам відгадати загадку?

    — Які порівняння є в загадці?

    — Автор цієї загадки — Василь Струтинський — один з улюблених письменників

    українських дітей.

    Сьогодні ми прочитаємо оповідання, яке написав Василь Струтинський.

    V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Опрацювання оповідання В. Струтинського «Як дихає верба» (с. 126-127)

    1) Гра «Передбачення».

    — Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні?

    — Як, на вашу думку, дихає верба? (Вправа «Мікрофон». Учні висловлюють

    свої припущення.)

    2) Виразне читання оповідання вчителем.

    — Чи справдилися наші припущення?

    — Які картини ви уявляли, слухаючи оповідання?

    3) Словникова робота.

    а) Довідкове бюро.

    Миньок — прісноводна хижа риба.

    Плоскирка — невелика прісноводна риба, схожа на ляща.

    б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.

    Комір віття

    пручалися негода

    осипаючи рясним

    каламутні насидженого

    півгодини шарпаючи

    Фізкультхвилинка

    4) Читання оповідання учнями. Гра «Квіточка».

    Читає текст учень, на парту якого впала квіточка.

    5) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

    — На якій річці відбуваються події, описані в оповіданні?

    — Яку відповідь дав автор на запитання, що звучить у заголовку оповідання?

    — Назвіть персонажів твору. Доведіть, що Сергійко був наполегливим

    і спостережливим.

    — У яку погоду рибалив хлопчик? Яка була пора року?

    — Прочитайте, якими він бачив хмари, небо, вітер.

    6) Гра «Засічка — кидок».

    За командою «кидок» — усі діти починають читати напівголосно текст. За

    командою «засічка» — зупиняються й олівцем відмічають останнє прочитане

    ними слово.

    Цей текст таким саме чином читають ще раз. (Але не більше трьох разів.)

    Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший

    обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це доводить їм необхідність багаторазового

    читання тексту, адже з кожним разом результати покращуються.

    7) Гра «Диктор телебачення».

    — Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

    2. Опрацювання рубрики «Чи знаєш ти?»

    — Які рослини стали символами України?

    VI. ПІДСУМОК УРОКУ

    Гра «Продовж речення»

    • На уроці мені найбільше сподобалося...

    • Я вчився...

    • Я дізнався...

    • Мені б хотілося ще...

    VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Виразно читати оповідання.

    Намалювати ілюстрацію до нього.






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.