Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок Дата. Тема:В.Нестайко «Як ми літали в космос»






    Тема: В.Нестайко «Як ми літали в космос»

    Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайка «Як ми літали в космос»; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння передавати під час читання різні почуття героїв твору, визначати головну думку прочитаного; розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору.

    Хід уроку

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

    1. Робота над чистомовкою

    Ра-ра-ра — у дворі весела гра.

    Ру-ру-ру — ми продовжуємо гру.

    Ло-ло-ло — все навкруг розцвіло.

    Лі-лі-лі — кури ходять по землі.

    2. Читайте, думайте, доповнюйте!

    Росте — дерево, дитина,... (кущ, квітка, саджанець).

    Пливе — пароплав, човен,... (качка, хмара, риба, пліт, кит).

    Висить — рушник, картина,... (портрет, павутиння, лампочка, яблуко).

    Хрумтить — морква, огірок,... (цукор, капуста, сухар).

    Дзижчить — комар, муха,... (оса, бджола, джміль).

    3. Робота над лічилкою

    Я жмурюсь, заплющую очі,

    Всі ховайтесь, хто де хоче!

    Вмить розбіглась дітвора —

    Йти шукать мені пора.

    Більш не буду я чекать:

    Раз, два, три — іду шукать.

    Раз — за Петра.

    Два — за Дмитра.

    Три — за Тетянку.

    Чотири — за Оксанку.

    Я усіх уже знайшов,

    Сам ховатися пішов.

    В. Гринько

    III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

    Гра «Дуель». Робота в групах

    Групи ставлять запитання одна одній за змістом оповідання.

    IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

    — Сьогодні ми прочитаємо, чим завершився незвичайний політ у космос.

    V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Гра «Бджілки»Самостійне напівголосне читання другої частини оповідання (с. 132—133, до слів «почувся тріск, щось гупнуло, загриміло і...»).

    — Хто розкрив намір друзів?

    — Чому хлопці вимушені були взяти Тетянку із собою у політ?

    2. Читання твору «ланцюжком» (с. 134, до слів «і раптом...»)

    — Як ви вважаєте, де опинилися юні «космонавти»?

    3. Виразне читання оповідання вчителем (с. 135)

    — Чим закінчився політ?

    Фізкультхвилинка

    4. Словникова робота

    1) Довідкове бюро.

    Песиголовці — про людину, що втратила свої кращі риси і людську подобу. Атмосфера — газоподібна оболонка Землі та деяких інших планет.

    2) Читання стовпчиків слів.

    Пообриває зціпивши

    хвилюючись в крайньому

    злорадно двірничці

    потилицю найпопулярніша

    Читання кожного стовпчика згори вниз («луною» за вчителем) і знизу вгору («буксиром» із сусідом по парті).

    5. Гра «Квіточка»

    Читання другої частини оповідання. Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

    6. Аналіз оповідання з елементами вибіркового читання

    — Як хлопці відреагували на появу Тетянки?

    — Як називає її автор?

    — Як діти вмощувалися в ракету?

    — Як відбувався запуск ракети? Прочитайте.

    — Який епізод космічного польоту викликав у вас сміх? Прочитайте.

    — Якого висновку дійшли космонавти?

    — Назвіть головних героїв оповідань Анатолія Григорука та Всеволода Нестайка.

    — Чому твори про них вміщено саме в скриньці сміху?

    7. Гра «Земля — небо»

    За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

    8. Робота над змістом малюнка

    — Розгляньте малюнок. Кого на ньому зображено?

    — Прочитайте рядки оповідання, які проілюстрував художник.

    VI. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Який настрій панував на сьогоднішньому уроці?

    — Коли було найвеселіше?

    — Чому хлопцям так і не вдалося полетіти в космос?

    — До якого висновку вони дійшли?

    — Чи згодні ви з цією думкою?

    VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

     






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.