Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






  • Сервис онлайн-записи на собственном Telegram-боте
    Тот, кто работает в сфере услуг, знает — без ведения записи клиентов никуда. Мало того, что нужно видеть свое расписание, но и напоминать клиентам о визитах тоже. Нашли самый бюджетный и оптимальный вариант: сервис VisitTime.
    Для новых пользователей первый месяц бесплатно.
    Чат-бот для мастеров и специалистов, который упрощает ведение записей:
    Сам записывает клиентов и напоминает им о визите;
    Персонализирует скидки, чаевые, кэшбэк и предоплаты;
    Увеличивает доходимость и помогает больше зарабатывать;
    Начать пользоваться сервисом
  • Урок Дата. Тема: М.Трублаїні «Хвиля-напасниця»






    Тема: М.Трублаїні «Хвиля-напасниця». Опис тундри, прибою.

    Мета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Миколи Трублаїні; формувати навички свідомого виразного читання вголос та мовчки, мовленнєві вміння; розвивати

    зв'язне мовлення; образне мислення, виховувати любов до тварин.

    Хід уроку

    I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

    1. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»

    Лис малий і більший лис

    По гриби ходили в ліс.

    Заздрить білка в лісі лису —

    Лис лисички ніс із лісу.

    JI. Куліш-Зіньків

    2. Робота над чистомовкою

    Ди-ди-ди — йшли качата до води,

    Иця-иця-иця — а назустріч їм лисиця.

    Ити-ити-ити — та качат не треба вчити:

    Юсь-юсь-юсь — вони з розбігу у воду — плюсь!

    Им-им-им — залишилась лисиця ні з чим.

    3. Читайте мовчки, думайте, про кого читаєте!

    Нявчить, гарчить, пищить, дзижчить, кує, цвірінчить, рохкає, кряче,

    тьохкає, виє, шипить, кукурікає, ґелґоче, кумкає, реве.

    — Про кого прочитали?

    — Читайте вголос — називайте кожного.

    III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

    Гра «Обличчям до обличчя»

    Учні повертаються одне до одного та переказують зміст тексту в парах.

    IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

    — Сьогодні на уроці ми зустрінемося з нашими друзями Тико, Волоханом

    і Умком. Дізнаємося про їхні нові пригоди.

    V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання оповідання учнями (с. 115-116)

    — Чи сподобалося вам оповідання?

    — Від чого Волохан удруге врятував Тико?

    2. Словникова робота

    Підіймалася заливала

    узбережжя прибій

    повернувшись гавкання

    випірнув перемагаючи

    Читання слів «буксиром» за вчителем.

    — Прочитайте стовпчики слів на одному мовному диханні.

    Фізкультхвилинка.

    3. Читання оповідання учнями «ланцюжком»

    4. Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання

    — Прочитайте речення, в якому йдеться про міцну дружбу Тико і Во-

    лохана?

    — Яким став Волохан?

    — Прочитайте опис прибою.

    — Чому автор назвав хвилю напасницею?

    — Що робили Умк і Тико на березі моря?

    — Як Тико опинився у воді?

    — Як Волохан рятував свого друга?

    5. Гра «Земля — небо»

    За командою «земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст.

    За командою «небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від

    тексту. Знову «земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

    6. Гра «Розвідники»

    Робота в групах

    Знайти, скільки разів зустрічається в тексті:

    1-ша група — слово Тико (8 разів)

    2-га група — слово Умк (5 разів)

    7. Гра «Голосування ногами»

    Діти стають у дві шеренги: права шеренга — «я вважаю, що твердження

    правильне», ліва шеренга — «я вважаю, що твердження неправильне».

    — Я читатиму речення, деколи навмисне замінивши слово чи вираз, а ви

    швидко шукайте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупотить ногами

    права шеренга, неправильне — тупотить ногами ліва шеренга та називає правильну

    відповідь.

    8. Робота за ілюстрацією

    — Розгляньте малюнок. Кого ви на ньому бачите?

    — Який епізод оповідання проілюстрував художник?

    VI. ПІДСУМОК УРОКУ

    Гра «Закінчи речення»

    • Сьогодні на уроці я вчився...

    ■ Я дізнався...

    * Найбільше мене вразило...

    VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

    Читати виразно оповідання, стисло переказувати.

     

     






    © 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
    Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
    Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.