Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 3






Тема. Моя родина.

Мета: Пояснити дітям, як потрібна кожній людині дружна родина. Учити дітей любити своїх батьків. Розвивати в дітях почуття любові, пошани до рідних людей. Виховувати в дітях шанобливе ставлення до рідних.

Обладнання уроку: фотовиставка «Моя родина», підручники, зошити фонохрестоматія, малюнки дітей, твори про родину; реліквії родин.

Тип уроку: комбінований, засвоєння нових знань.

Хід заняття.

І. Організація, мотивація навчальної діяльності.

- Діти, до якого уроку приготувалися?

- Подивіться уважно на виставки, які ми приготували до уроку? Кому вони присвячені?

- Якою назвою можна замінити перелік осіб: тато, мама, сестри, брати, дідусі, бабусі (моя родина).

- Скажіть, а чи є більш ближчі, рідніші люди для вас?

- Як ми повинні ставитися до своїх рідних? (З любов’ю, ніжно, турботливо).

- Бачите скільки питань у нас з теми «Родина».

- Ось чому сьогодні на уроці ми будемо говорити на тему «Моя родина».

ІІ. Робота за темою «Моя родина».

1. Вправа. Продовж речення, покажи фотомонтаж.

Моя родина – це…

2. Словник. Родина: батько, мати, діти, дідусі, бабусі – люди зв’язані кровним рідством.

3. Аналіз епіграфа до уроку: «Сину мій! Зберігай заповідь батька твого і не відкидай настанови матері твоєї» (Святе Письмо).

- Діти, як ви розумієте ці святі слова?

- Пам’ятайте: «Хто шанує батька свого, тому прощаються гріхи його. Хто шанує матір свого – той ніби скарби збирає».

- Любіть, бережіть своїх батьків, бабусь і дідусів, братиків і сестричок. Захищайте від усякого зла.

4. Скарбничка душі:

Дружна родина – велика підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує батьків, дідуся з бабусею, інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне тепло, матиме міцну і дружну сім’ю.

5. Читання та обговорення оповідання В.Сухомлинського «Як потрібна дружна родина!»

- Яка головна думка розповіді про дружну родину? Чому мудрість дідуся та бабусі завжди шанувалися в українській родині?

- Що означає, коли онуки звертаються до дідуся, бабусі на «Ви»?

- А що ти робитимеш для того, щоб у тебе була міцна, дружна родина?

6. Вивчення вірша Б.Лепкого «Як мені вас не любити, рідний батьку, нене».

- Як можна висловити любов, вдячність до своїх батьків?

- Чим ти можеш їм віддячити?

7. Конкурс на кращого читця вірша.

8. Хвилинка відпочинку. Фізичні вправи на розсуд учителя.

9. Робота в зошиті з друкованою основою:

- Встав пропущені слова з епіграфа до уроку. Поясни, як ти розумієш ці святі слова?

- Сину______! ________ заповідь ________ твого не відкидай _____ твоєї.

- Напиши назви спільних справ членів твоєї родини. Придумай з цими словами кілька речень. Намалюй обличчя рідних у вільних рамках.

- Перевірка самостійної творчої роботи.

10.Розповідь про реліквії родини.

11.Захист дитячих малюнків про родину. Конкурс на кращу роботу.

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Тож про що важливе ми говорили на уроці?

Людям дуже потрібна дружна родина?!

- Висновок: Дружна родина – це все для людини (Ніжність, любов, турбота, допомога, захист).

Будемо оберігати свою родину! Будемо готуватися створити дружну родину! Допоможи нам, Боже.







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.