Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 7






Тема. Як бути схожим на свого покровителя.

Мета: Показати дітям, що в історії людства є особливі люди – наші покровителі, з яких можна брати приклад.

На прикладах із тексту показати дітям, що можна і варто наслідувати такі риси характеру, як: чуйність, вірність, відвага, самопожертва, миролюбство, ніжність, героїзм.

Виховувати благоговійне ставлення, почуття шани до імен небесних покровителів.

Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, мультфільм про святого преподобного Серафима Саровського, Сергія Радонежського, праведного Іоанна Крондштатського тощо; твори дітей про їх небесних покровителів.

Тип уроку: Опанування нових знань.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності..

Учитель: Любі діти, візьмемося за руки, голосно й радісно оголосимо своє ім’я, створимо коло радості, шани своєму імені.

- Що ви дізнались про ім’я людини на попередніх уроках?

(Ми дізнались про скарби нашого імені. Нас називають за традицією християнства іменами святих людей. Не можна іменами людей називати тварин. Не можна людей називати кличками тварин. Ім’я людини живе вічно).

- А що ви знаєте про святих людей, ім’ям яких вас назвали?

Сьогодні на уроці ми продовжимо розмову про значення імені людини, про наших небесних покровителів; про те, як бути схожим на свого покровителя.

II. Робота за темою уроку: «Як бути схожим на свого покровителя».

1. Аналіз епіграфа уроку: «Пам’ятайте наставників ваших, наслідуйте віру їхню».

Святе Письмо

- Діти, які глибокі слова!

- Чому вони нас вчать?

- Хто наші наставники?

- Чому ми повинні наслідувати їх віру?

2. Словничок.

Небесний покровитель – людина, яка визнана святою і є для нас прикладом, ім’я якої ми носимо.

Жити по-християнськи – це значить з охотою, з бажанням наслідувати основним християнським заповідям – любити Бога і людей навколо нас, допомагати їм.

3. Вправа. Продовж речення:

Мій небесний покровитель….

Я хочу бути схожим на нього (на неї), тому що…

4. Відгадування слів – ребусів, запис імен святих і просто відомих людей, на кого хотіли би бути схожими. (зошит, с.15).

5. Читання оповідання «Святий Миколай! (Всі техніки читання)

6. Обговорення тексту оповідання: евристична бесіда.

- Про що говорили однокласники?

- Хто улюблений святий Миколки? Чому він хоче бути на нього схожим?

- Яка традиція в їх сім’ї?

- Яку книжку подарували Оленці?

- На честь кого назвали Оленку?

- Головна думка твору? (Добре, коли знаєш на честь якого святого тебе назвали. Це допомагає бути кращим: не сердитися, не лінуватися, бути чесним, правдивим. Бо ж соромно своїм поганим вчинкам небесного покровителя підводити).

7. Читання вірша «До святого Юрія» Михайло Маровський.

- Які якості, риси характеру хоче мати автор вірша?

- А які хочеш мати ти?

8. Гра «Світлофор»

- Чи знаєш ти чому твої батьки обрали для тебе саме таке ім’я? (Хто піднімає зелену картку, той розповідає, показує образ святого.)

9. Фізкультхвилинка. Вправи на розсуд учителя.

10. Вправа. Встав пропущене слово. Робота в парах. «Добре… краще від багатства». Взаємоперевірка виконаної вправи.

11. Робота в зошиті (с.15).

Допиши речення…

Напиши, на кого із відомих людей ти хотів би бути схожим. Чому? Перевірка самостійної роботи.

Розфарбуй малюнок.

12. Слухання народної пісні «Святий Миколай».

III. Підсумок уроку. Бесіда.

- Тож як бути схожим на свого небесного покровителя?

- Що значить: жити по-християнськи?







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.