Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 1






Клас

 

Суми 2013


 

У посібнику подано плани-конспекти класичних і нетрадиційних занять для учнів 3 класу з курсу «Християнська етика в українській культурі».

Ефективність пропонованих розробок доведена власним досвідом автора, вони містять додатковий матеріал, нестандартні підходи до подання окремих тем за підручником «Дорога Доброчинності». Має практичне спрямування щодо формування у молодших школярів позитивних рис характеру,

Методичний посібник відповідає чинній програмі курсу «Християнська етика в українській культурі», забезпечує високий рівень викладання курсу морально-етичного спрямування в початкових класів.

Посібник для вчителів християнської етики початкової школи.

 

 

Автор: Мозгова Ганна Іванівна, учитель-методист, методист Сумської громадської організації «Батьки та педагоги за збереження духовних та культурних традицій»

 

Технічний секретар: Бахирєва Олена Вікторівна


Урок № 1

Тема. Світ створений для добра.

Мета: Актуалізувати знання про те, що світ створений для добра. Добро вічне. Зло тимчасове. Настане час, коли не буде зла, а в усьому - в людях, і навколишньому світі – пануватиме мир і злагода.

Розвивати чутливість до проявів добра в світі.

Виховувати в дітях практичні навички благоговійного ставлення, обережного поводження в світі добра і любові, створеного Творцем, у Домі Божому.

Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, мультфільм про створення світу, Новий Заповіт.

Тип уроку: мандрівка дорогою Добра.

Хід заняття.

І. Організація навчально-виховного процесу, мотивація навчання.

Любі діти, сьогодні на уроці Християнської етики ми розпочинаємо мандрівку у Божий Світ Дорогою Доброчинності і Добра. Протягом навчального року нам доведеться зробити 35 зупинок, дізнатись дуже багато цікавого і корисного про життя християнина. Будемо вчитися жити по-християнськи (в мирі і злагоді). Набудемо потрібних позитивних рис характеру, які називаються чесноти (богобоязність, слухняність, скромність, працьовитість, чесність, смирення, милосердя, доброта, мудрість, вміння пробачити тощо).

Сьогодні ми перед довгою дорогою переконаємо себе в тому, що Світ Божий створений для добра.

Тож тема уроку так звучить: «Світ створений для добра». Подорож вимагає від кожного з нас уважності, зосередженості, бадьорості, активної пізнавальної роботи з учителем, з учнями класу.

Зупинка «Бесідна»

- Діти, чи знаєте ви хто створив світ? (Бог).

- За допомогою чого Бог створив світ? (Слова).

- Для чого Бог створив світ? (Для добра).

- Тож сьогодні на уроці ми більш детально поговоримо про Божий світ та мету його створення.

ІІ. Робота за темою уроку.

Зупинка «Тематична»

1. Оголошення теми уроку, завдань уроку:

- Усвідомлення істини: світ створений для добра, любові.

- Учитись робити добро.

- Виховувати в собі благоговійне ставлення до людей, обережне поводження в світі добра і любові, створеного Богом.

2. Ознайомлення з епіграфом уроку. Читання виразу хором:

«Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро. Ухиляйся від зла і твори добро».

Святе Письмо.

- Міркування:

· Чому слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро? (Це угодно Богу).

· Чому треба ухилятися від зла і творити добро? (Це угодно Богу).

· Як створений світ? (Любов’ю).

Зупинка «Кіно»

3. Перегляд мультфільму про створення світу? («Старий Заповіт»).

- Ви переглянули мультфільм?

- Про що ви довідалися з нього?

- Яким є Божий світ?

- Для чого він створений?

- Висновок: Світ створений Богом для любові і добра, ми в ньому не гості, а господарі. Треба оберігати людей і все, що їх оточує в Божому світі.

Зупинка «Літературна»

4. Слухання оповідання «Літні канікули» Г.Кириєнко.

5. Бесіда за змістом твору:

- Коли зустрілись Оленка й Максимко?

- Про що вони говорили?

- Як провела літні канікули Оленка? А.Максимко?

- Чому Оленку навчала її бабуся?

- Які добрі справи Максимко робив з татом і братом?

- Що створюють добрі люди?

- Тож якими краще бути в житті?

- Яка головна думка оповідання? У яких рядках виражена? (Добрі люди вирощують найсмачніші яблука й найкрасивіші квіти, вони зводять зручні будинки, виготовляють найкращі ліки і творять прекрасну музику. Якщо їм це було радісно робити, то і ми так зможемо)

6. Гра «Мікрофон».

Продовж речення:

Улітку я робив такі добрі справи…

Висновок: добрі справи робити приємно, нескладно, від них радіє серце.

7. Читання і обговорення вірша «Як добре жити» Галина Кирієнко. (Читання мовчки).

- Діти, які рядки вам сподобались? Прочитайте вголос.

- Головна думка: Що хочу для себе – зроблю те для інших;

І світ усміхнеться, і стане добрішим.

Висновок: Роби людям добро ради Христа і будеш щасливий.

Зупинка «Музична перерва»

8. Слухання пісні О.Пахмутової «Дарите радость людям»

- Тож приємно дарувати людям радість?

- Як ти гадаєш, кому в першу чергу треба творити добро? Чому нам слід робити добрі вчинки?

- Від чого буває світла радість у душі? Як ти думаєш, чи для радості в житі достатньо тільки ігор і розваг?

- Які добрі вчинки ти можеш робити?

- Як Святе Письмо хвалить того, хто чинить добро? («Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро. Ухиляйся від зла і твори добро». Святе Письмо)

Зупинка «Хвилинка мудрості»

9. Гра «Мікрофон».

- Продовж українські прислів’я.

- Добро робити ніколи не…

- Хто людям добра бажає, той і собі…

- Робиш добро – не кайся, робиш зло – зла й …

- Злий плаче від заздрості, а добрий – від…

Підказка. Сподівайся, радості, має, у дзвони, пізно.

Зупинка «Творча»

10. Робота в зошиті:

- Розфарбуй малюнок, допиши чесноти, які допомагають людям творити добро.

- Обмін зошитами. Читання чеснот добрих людей (доброта, щирість, любов, простота, співчуття, працьовитість, милосердя, жаль…)

- Напиши, які добрі справи ти робиш. Перевірка.

- Визначення улюблених домашніх справ.

- Пояснення зробленого вибору.

Зупинка «Кінцева»

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Тож, хто створив світ?

- Для чого створений світ?

- Яку оцінку дає Господь тим, хто творить добро? («Слава і честь, і мир усякому, хто чинить добро»).

Побажання вчителя:

Діти, життя там, де – Добро. Будьте завжди з Богом, творіть добро. Це – істинна життя!







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.