Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 6






Тема. Скарби нашого імені.

Мета: Пояснити дітям християнську традицію обирання імені не лише за красою звучання, а й на честь святих, які носили ці імена. На прикладі казки і випадків з життя показати дітям значення імені та необхідність гідно його носити. Виховувати у дітей повагу та шанування свого імені.

Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія, тлумачний словник імен; виставка фотографій учнів з розповідями про імена.

Тип уроку: Опанування нових знань.

Хід заняття.

I. Організація та мотивація навчальної діяльності..

Учитель: Діти, прикріпимо на дошці ваші фотографії з розповідями про імена, які ви носите. (Діти виконують завдання).

Вам подобаються ваші імена? Вони красиво звучать? Чи вони дуже відомі? Що ви ще дізналися про ваше ім’я? Про його історію? Значення?

Пропоную на сьогоднішньому уроці дізнатися про скарби нашого імені.

Так, ім’я для кожного з нас – найбільший скарб. Ім’я – освячує життя людини, піднімає його важливість, спонукає до самовдосконалення.

II. Робота за темою уроку.

1. Обговорення значення епіграфа уроку:

«Добре ім’я краще від оливи хорошої»

Святе Письмо

- Як розумієте цей мудрий вислів.

- Що означає слово «Олива»?

- Що вічне- слово чи рослина?

- Чи умирає ім’я людини?

Правильно, ім’я – слово, яке живе вічно, носите його слід свято.

2. Читання оповідання «Подарунок Петрика» (Використання різних технік читання).

3. Обговорення змісту твору:

- Що подарували батьки Петрику?

- Діти, цуценяті дають ім’я чи кличку?

Пам’ятаймо, діти тваринам не можна давати імена людей – це великий гріх!

- Що розповів тато Петрику про історію імені людини? (Поки немає імені – людина ніби й не зовсім людина).

- Як давали імена наші предки? До християнства? Після хрещення Русі?

- Але що найважливіше слід пам’ятати про своє ім’я?

- Головна думка оповідання? (Але найважливіше пам’ятай: треба цінувати своє ім’я. І якщо ти знаєш, на честь кого ти названий – наслідуй його добрий приклад).

4. Слухання казки «Сяк-так» (с.26-27).

- А чи важливе для тебе твоє ім’я? Про те, як його цінувати, повчає казка «Сяк-так».

5. Робота в парах у зошиті (с.13).

Учні радяться та записують поради хлопчику на ім’я Сяк-Так, щоб стати Іванком.

6. Гра «Світлофор» Відгадай загадку, «запали зелене світло».

А відгадайте-но, що я таке?

Всі хочуть, як народиться дитина, щоб було красиве і дзвінке, бо носить все життя мене людина.

Дмитро Білоус

(Ім’я)

7. Розповіді дітей про значення імені (Показують свою фотографію з розповіддю про ім’я).

- Діти, як ви цінуєте своє ім’я?

8. Вірш «Гарне твоє ім’я». Ганна Черінь.

Якщо ти розумний, чемний – гарне і твоє ім’я.

І за тебе недаремно радітиме вся сім’я.

9. Фізкультхвилинка. (Вправи на розсуд учителя).

10. Скарбниця душі.

Діти, запам’ятайте, ім’я дуже важливе для кожної людини, це її скарб, що дається нам після народження, своєрідний ключ, за допомогою якого накреслюється доля людини. Добре, якщо людина знає, на честь кого вона отримала своє ім’я. Берегти своє добре ім'я ’ означає жити так, щоб бути надійною людиною, нікого не підводити, щоб про нас говорили тільки гарне.

11. Словничок. Святий, свята людина – так називають людину, яку шанують за велику любов до Бога і людей і за добрі справи, які вона зробила.

12. Вправа. Продовж речення:

Мене назвали на честь святого (святої)…

13. Православний календар імен. Учитель вибірково зачитує ті імена, які є в класі, називає на честь кого вони записані.

14. Творча робота в зошиті. (с.14).

Розфарбуй зірки, запиши імена близьких тобі людей, з’єднай їх з собою.

15. Вправа. Пригадай імена відомих людей, запиши. (с.14).

16. Вправа. Розфарбуй обличчя дітей, запиши риси характеру і настрій їх.

III. Підсумок уроку.

- Про що дізнались на уроці?

- Як необхідно ставитись до свого імені?

- Чи можна тваринам давати імена людей?

- Які імена бажано давати українцям?

- Можна людей називати назвами явищ, предметів тощо?

 







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.