Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 14 Труд навч 2 клас






Тема. Паперові обємні форми. Елементи графічної грамоти. Практична робота: виготовлення новорічних подарунків.

Мета: розширити уявлення учнів про властивості паперу та його походження; вчити планувати послідовність операцій; навчати технічних прийомів роботи з папером; удосконалювати спостережливість і зорову пам'ять; розповісти про історію виникнення іграшки; виховувати активність, творчу фантазію, акуратність, навички культури прац І.

 

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми продовжимо працювати з папером, ознайомимося з елементами графічної грамоти, навчимося виготовляти об’ємні паперові вироби, дізнаємося про історію виникнення іграшки.

2. Вступна бесіда

— Щоб зробити об’ємний виріб, спочатку треба познайомитися з елементами графічної грамоти, навчитися робити креслення.

— Розгорніть підручник на с. 44 та розгляньте малюнки.

— Згадайте, які існують геометричні фігури. Назвіть фігури, які показані на малюнку. Порівняйте геометричні фігури з об’ємними тілами. Чим вони відрізняються? (Відповіді дітей.)

— Креслення — це зображення предмета або деталі за допомогою лінійки, циркуля та інших креслярських інструментів з використанням умовних позначень. Якщо таке зображення виконати від руки, воно називатиметься ескізом. Чим креслення відрізняється від ескізу?

— Які ж правила потрібно знати, щоб намалювати креслення виробу або прочитати його?

— Сьогодні я вас ознайомлю з деякими. Розгорніть підручник на с. 45.

На папері я, мов тіні,

Креслю різні типи ліній:

Основну, тонку суцільну,

Осьову і штрихову.

 

Побудова прямокутника за допомогою лінійки

— Багато деталей, з яких ми виготовляємо різні вироби, мають форму прямокутника або квадрата. Тобто, нам необхідно навчитися виконувати його розмітку, адже це перша технологічна операція, з якої починається робота над виробом. Розмічати прямокутник ми будемо за допомогою лінійки. Подивіться, як виконується розмітка прямокутника.

— Розгорніть підручник на с. 44 і подивіться, як виглядає розгортка квадратного та прямокутного виробу. За межі розгортки виступають елементи, за допомогою яких з неї можна склеїти об’ємний предмет. Вони називаються клапанами.

— На с. 46 прочитайте вірш. Відшукайте назви об’ємних форм.

П’ять братів: циліндр — поліно,

Конус — носик Буратіно,

Піраміда — упаковка,

Призма — складена коробка,

Кубик-рубик танцювали,

Дружно гралися, співали.

Узялися до роботи Й гарний дім побудували.

Фізкультхвилинка

Довго слухали малята,

Час настав відпочивати.

Руки — вгору, руки — вниз І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Вдих глибокий — раз, два, три.

Працювати почали.

3.Демонстрування та аналіз зразка

1)Розповідь учителя.

— Чи можна уявити світ, у якому не було б іграшок?

— Чи є такі діти, які не люблять гратися?

— Напевно, не знайдеться такої української домівки, незалежно від того, є в ній діти, чи немає, у якій не жили б чудернацькі іграшки, куплені, подаровані чи виготовлені власноруч. Світ дитинства та іграшки не існують один без одного. Без іграшок світ був би сумним та безрадісним.

Іграшки — не просто забавка. Вони закарбували у собі історію людства. Якщо простежити за змінами в іграшках, ми побачимо, як людство дорослішало. Первісні люди, які жили у печерах, теж мали іграшки. Вони були зовсім прості: палички, камінчики, свистунці, брязкальця.

У Давньому Китаї іграшки виготовляли з глини.

У Греції та Римі виробляли іграшки зі слонової кістки, бурштину, теракоти, а для дітей рабовласників — зі срібла та мармуру. Багато сучасних іграшок створені ще в давні часи, деякі мають авторів. Наприклад, ідею створення брязкальця приписують відомому грецькому полководцеві, філософу і математику Архітові Тарентському (400—365 рр. до н. е.). У давні часи брязкальце було першою іграшкою дитини, а матері та годувальниці відганяли ним злих духів.

На території України найдавніші прототипи іграшки виявлені в с. Мезин Коропського району Чернігівської област І. Це були фігурки пташок, вовка чи собаки, виготовлені з мамонтового бивня приблизно 25 тис. років тому. Мали вони обрядове значення.

2)Інструктаж учителя.

— Зараз ми спробуємо виготовити новорічні подарунки. Розгорніть підручник на с. 47 і розгляньте порядок роботи над виробом.

III. Практична робота учнів

Виготовлення новорічних подарунків

IV. Виставка та оцінювання робіт

— Чий виріб сподобався вам найбільше?

V. Підсумок уроку

— Що таке креслення?

— Що таке розгортка?

— Що ви виготовляли на уроці?

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.