Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: Образи-пейзажі України в творчості Богдани Фільц






«Закарпатські новелети» № 5, 7 Б.Фільц – слухання

«На полонині, на верхівці» Б.Фільц – розучування

Мета:

- познайомити учнів з творчістю Б.Фільц, особливостями її творчості, пояснити визначення поняття «новелета»;

- розвивати вміння висловлювати судження про різнобарвну палітру і життєвий зміст музичних образів, емоційно-образне мислення;

- формувати інтерес до сучасної класичної української музики, зокрема до творчості Богдани Фільц, виховувати естетичний смак.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми

Форма проведення: урок-монографія зі слайд - шоу.

Обладнання: фонограми пісень «Балада про мальви» В.Івасюка, «На полонині, на верхівці» Б.Фільц, фонограма «Закарпатських новелет» № 5, 7 Б.Фільц, магнітофон, портрет Б.Фільц, музичний інструмент, таблиці для «Асоціативного лабіринту» (12), репродукції пейзажів українських художників Бокшая Й. «Верховина», Труша І. «На полонині», Шолтеса З. «Колочавські полонини», Коцка А. «У Карпатах», Контратовича Е. «Весільна процесія», мультимедійна дошка.

Література:

1. Гумінська О.О. Уроки музики в загальноосвітній школі. – Тернопіль.: Навчальна книга – Богдан, 2003. – 102 с.

2. Добровольская Н.Н. Вокально-хоровые упражнения в детском хоре. – М.: 1982

3. Загайкевич М. Богдана Фільц. Творчий портрет. – К., 2004. – 172 с.

4. Кабалевський Д.Б. Як розповідати дітям про музику? – К.: Муз. Україна, 1982. – 320с.

5. Музыкальная энциклопедия. Гл. ред. Ю.В.Келдыш. Т.3. – М., Советская энциклопедия, 1976. – С.1001.

6. Ростовський О.Я. Методика викладання музики в основній школі: Навч.-метод. посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2001. – 272 с.

7. Спілка композиторів України / Довідник. – К.: Музична Україна, 1968. – С.225-226.

8. Уроки музичного мистецтва у 7 і 8 класах загальноосвітніх навчальних закладів: Навчально-методичний посібник / Корнілова О.В. – К.: Літера ЛТД, 2008. – 176 с.

9. Шацкая В.Н. Музыкально-эстетическое воспитание детей и юношества. – М.: Педагогіка, 1975. – 197 с.

 

План уроку:

1.Вхід у супроводі звучання «Закарпатської новелети» № 5, музичне вітання.

2.Перевірка домашнього завдання.

3.Слухання 5-ої та 7-ої «Закарпатських новелет», порівняльний аналіз.

4.Хоровий спів – вивчення пісні «На полонині, на верхівці» на слух.

5.Доопрацювання пісні В.Івасюка «Балада про мальви».

6.Підсумок уроку.

7.Домашнє завдання.

8.Вихід у супроводі звучання пісні «На полонині, на верхівці».

Створення позитивного емоційного фону
Хід уроку






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.