Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема семестру: Образний зміст музики.






Тема уроку: Образний зміст музики. Характер людини в музичному образі.

Арія Остапа з опери «Тарас Бульба», пісня Наталки з опери «Наталка Полтавка» М.Лисенка – слухання.

«Балада про мальви» В.Івасюка – розучування

Мета:

- познайомити учнів з поняттям «музичний образ», пояснити поняття «арія», «балада»;

- розвивати вміння учнів спостерігати за інтонаційним розвитком музичних образів, порівнювати контрастні за характером музичні образи, глибоко відчувати втілені у музичних творах настрої, почуття, характер людини;

- виховувати почуття патріотизму, любові до української класичної музики, єдності з музичним образом пісні.

Тип уроку: введення в тему

Форма проведення: урок з елементами драматизації.

Методи: художній показ музичних творів; роздуми про музику; аналізу і порівняння; словесні; драматизації; створення художнього контексту; розучування пісні на слух; формування вокально-хорових навиків.

Обладнання: магнітофон; фонограми «Арії Остапа», «Пісні Наталки», «Балади про мальви»; карта України з нотками-позначками; портрети М. Лисенка, М. Гоголя, І. Котляревського, В. Івасюка; бутафорна пляшка, що містить свиток із «пошкодженим» визначенням «Музичний образ»; українські костюми для дівчини та хлопця; таблиці характеристики музичних образів Наталки та Остапа (роздатковий матеріал), музичний інструмент; репродукції картин Васильківського С.І. «Козаки в степу», Дерегуса М. «Тарас Бульба на чолі війська»; фрагмент з кінофільму «Наталка Полтавка».

Література:

1. Гоголь М. Тарас Бульба. – Харків: ВД Школа, 2006. – 138 с.

2. Гумінська О.О. Уроки музики в загальноосвітній школі. – Тернопіль.: Навчальна книга – Богдан, 2003. – 102 с.

3. Добровольская Н.Н. Вокально-хоровые упражнения в детском хоре. – М.: 1982 р.

4. Котляревський І. П’єси. – К.: Веселка, 1987. – 365 с.

5. Кабалевський Д.Б. Як розповідати дітям про музику? – К.: Муз.Україна, 1982. – 320 с.

6. Лисенко О. Про Миколу Лисенка. – К.: Муз. Україна, 1993. – 128 с.

7. Лісецький С. Українська музична література: Для 4-5 класів ДМШ: Навчальний посібник. – К.: Муз. Україна, 1991. – 175 с.

8. Музыка в 4-7 классах: Метод. пособие для учителя. – М.: Просвещение, 1986. – 239 с.

9. Поплавський М. М. Антологія сучасної української естради. – К.6 Преса України, 2003. – 240 с.

10. Ростовський О.Я. Методика викладання музики в основній школі: Навч.-метод. посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2001. – 272 с.

11. Уроки музичного мистецтва у 7 і 8 класах загальноосвітніх навчальних закладів: Навчально-методичний посібник. / Корнілова О.В. – К.: Літера ЛТД, 2008. – 176 с.

 

План уроку:

1. Вхід до класу у супроводі Пісні Наталки.

2. Мотивація навчальної діяльності.

3. Вивчення нової теми:

a. Слухання та аналіз образних та музичних характеристик Пісні Наталки;

b. Слухання Арії Остапа та аналіз музичного образу персонажа.

4. Вивчення нової пісні «Балада про мальви» В. Івасюка:

a. Розспівування;

b. Розучування 1 куплету на слух.

5. Закріплення нового матеріалу.

6. Підсумок уроку.

7. Домашнє завдання.

8. Вихід з класу у супроводі звучання пісні «Балада про мальви».

Хід уроку

Емоційне налаштування на сприйняття навчального матеріалу
І. Вхід до класу в супроводі Пісні Наталки. Організаційний момент






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.