Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 7. тема. Допоможемо зайЧиКові






тема. Допоможемо зайЧиКові

програмовий зміст: перевірити вміння дітей лічити до п’яти; порівню- вати предмети різної висоти; надати відомості про геометричні фігури, час- тини доби; розвивати вміння узгоджувати порядкові числівники з іменни- ками; розвивати увагу; виховувати товариськість, бажання допомагати тим, хто цього потребує.

Демонстраційний матеріал: чотирикадрова сюжетна картина (для визначення послідовності подій); посібник «Де чиї сліди?»; ілюстрації «Частини доби».

роздавальний матеріал: площинні геометричні фігури, дидактична гра

«Лабіринт»; олівці; гуашеві фарби (4 кольори); пензлі.

 

Хід заняття.

 

Діти заходять у групу й помічають у кутку ялинку з купою «снігу» під нею. Це дитина в образі Зайчика, накритого білою полотниною.

В и х о в а т е л ь (звертає увагу дітей на купу). Погляньте, діти, сніг во- рушиться! Мені здається, що тут хтось є. Цікаво, хто ж то може бути? (Діти висловлюють припущення.)

— Маринко, ходи сюди й спробуй навпомацки дізнатися, хто ховаєть- ся в снігу.

Дівчинка, обмацуючи купу, визначає, що під снігом сидить Зайчик. Знімає з нього полотнину.

Д і т и. Зайчику, ти чому тут ховаєшся?

З а й ч и к (хлипає). Лисичка вигнала мене з моєї хатинки. Ще й нака- зала сюди не повертатися. От я й сиджу в снігу. Вже дуже змерз, але нічим собі зарадити не можу. Хіба від вас допомоги дочекаюся!

В и х о в а т е л ь. Малята, спробуймо допомогти бідолашному Зайчикові. Щоб Лисичка подобрішала, ми подаруємо їй гарну картинку, й тоді вона впус-


 

тить Зайчика до хатки. Ця картинка складається з окремих частин — пазлів. Їх необхідно з’єднати так, щоб вийшло цілісне зображення. Картина неод- мінно буде до вподоби Лисичці, але спершу ми маємо виконати кілька за- вдань. За кожне правильно розв’язане завдання ви отримуватимете одну час- тинку картини для Лисички. То як, ви готові допомогти Зайчикові?

Діти погоджуються. Зайчик показує їм три коробки однакової форми, але всі вони різного кольору — зеленого, блакитного та червоного, — і пропонує відгадати, в якій із них містяться Лисиччині завдання для виконання. Проблемна ситуація об- говорюється в режимі «Мозкового штурму»: пропонуються різні варіанти, всі гур- том аналізують їх та обирають найбільш прийнятний. Разом доходять висновку, що саме в червоній коробці — найбільш яскравій і помітній — знаходяться завдання, які діти повинні виконати.

Завдання 1. «Опишіть пригоди сніговика»

В и х о в а т е л ь. Художник переплутав кадрики цієї мальованої оповід- ки. Ви повинні показати й розповісти, в якій послідовності відбувалися зоб- ражені події.

• Яка картинка, на вашу думку, має бути першою? Напишемо поряд цифру 1.

• А що було далі? Так, це друга картинка, пишемо цифру 2.

• Яка третя? Тут буде цифра 3.

• А ось і остання, четверта, картинка — пишемо цифру 4.

— Молодці, діти! Ви впорались з завданням, тож отримуєте за це пер- шу частинку нашої картинки-подарунка. (Показує її та розміщує на флане- леграфі.)

Завдання 2. «Упізнайте та назвіть»

Вихователь дістає конверт із предметними картинками: всередині пев- ної геометричної фігури зображені різні тварини. Викликана до столу ди- тина впізнає й називає тварину, обводить пальцем контур фігури, також називає її. Решта дітей підтверджує або спростовує відповідь. Вихователь за потреби допомагає навідними запитаннями.

 


Зайчик

 

Кіт


Ведмідь

 

Мишка


 

Собака

 

Лисичка


Качка

 

 

Вовк


 

 

В и х о в а т е л ь. Повторимо назви фігур: трикутник, чотирикутник, круг. Отже, виконане й це завдання — маємо другу частинку-картини. (Роз- міщує її на фланелеграфі.)


 

Завдання 3. «Де чиї сліди?»

Діти розглядають зображених праворуч тварин та сліди ліворуч. Визна- чають, кому які сліди належать, і вписують поряд відповідну цифру.

— Ось бачиш, Зайчику, це завдання виявилося не таким уже й складним. Необхідно лише трохи поміркувати й уважно придивлятися. У нас уже є тре- тя частинка картини. (Розміщує її.)

Завдання 4. «Допоможіть сніговикам»

— Як ви гадаєте, діти, що тут потрібно зробити? (Допомогти сніговикам дістатися додому.) Де вони живуть? (У своїх будиночках.) Чи однакові сніго- вики? (Вони різного зросту.) А будиночки? (Теж різні за розміром.)

— Покажіть, де живе високий сніговик. А де живе низький? Проведіть їх додому.

 
H H

 

 

Діти проводять двома стежинками сніговиків та отримують четверту частинку картини. Вихователь додає її до трьох попередніх.

 

Завдання 5. «Назвіть і розмалюйте частини доби»

— Я впевнена, що з цим завданням ви впораєтесь швидко. Назвіть час- тини доби. (Показує ілюстрації, діти називають.)

— А тепер пригадаймо прислів’я про ранок:

• Уставай зранку, працюй до ночі, то їстимеш калачі.

• Рання пташка росу п’є, а пізня сльозу ллє.

— Яким кольором ви б розмалювали ранок? (Жовтим.) Чому? (Бо на небі з’являється сонце й посилає на землю світло й тепло.)

Пригадаймо прислів’я про сонячний день:

• У сонячний день і сумний звеселяється.

• Добра праця, лиш день малий.

• При роботі швидко день минає.

• День у жнива рік годує.

— Якого кольору день? (Червоного, бо сонце дуже гріє, та й роботи біль- шає.) Що настає далі? (Вечір)

Пригадаймо прислів’я про цей період доби:

• Що вранці не зробиш, то ввечері не наздоженеш.

— Яку барву подаруєте вечору? (Синю, бо сонце заходить, й усе навкру- ги темнішає.)


 

Аж ось і ніч настала. Послухайте прислів’я про ніч.

• Хто багато працює, той удома ночує.

— Який колір ночі? (Чорний. Якщо не світить місяць, то взагалі нічого не видно.)

Діти відповідно розфарбовують аркушики паперу квадратної форми. Вихова- тель розміщує останню п’яту частинку картини.

З а й ч и к. Дякую вам, малята, за те, що впоралися з усіма завданнями. Залишається скласти всі частинки. (Двоє викликаних дітей з’єднують пазли на фланелеграфі в належному порядку.)

З а й ч и к. Молодці! Тепер я можу сміливо йти додому. Лисичка буде потішена вашим подарунком, і я повернуся до моєї хатинки. Бувайте!

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.