Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 8. програмовий зміст:продовжувати вчити порівнювати дві групи предметів, користуючись словами більше на один






тема. на ДопомогУ ФеДорі

програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати дві групи предметів, користуючись словами більше на один, менше на один, стільки скільки, порів- ну; закріпити кількісну, порядкову, пряму та зворотну лічбу в межах п’яти; формувати уміння позначати цифрою відповідну кількість предметів; роз- вивати уміння орієнтуватись у просторі (попереду, позаду, зліва, справа, по- середині); розвивати дружні стосунки, чуйність, бажання прийти на допо- могу ближньому; виховувати інтерес до заняття.

матеріал: сорока; посуд; Федора; кошик з овочами; меблі іграшкові; ди- дактична гра «Склади ціле».

 

Хід урОКу

 

Залітає сорока.

С о р о к а. Скре-ке-ке! Що сталося?

В и х о в а т е л ь. Зачекай, сороко! Діти, вам не здається, що вона щось забула?

Д і т и. Привітатися!

В и х о в а т е л ь. Та вона, мабуть, і не знає, навіщо потрібно вітатися. Адже вітаються всі добрі й чемні люди, вони бажають під час зустрічі доб- ра і здоров’я.

С о р о к а. Але ж у казці лихо!

В и х о в а т е л ь. То як, дітки, вирушимо до казки? Не злякаєтесь? А як ви гадаєте, краще туди одному йти чи разом із друзями? А чому? Тоді тримай- те міцно одне одного за ручки, посміхніться — і в путь. (Звучить музика.).

— Ой, а до якої це ми казки потрапили? Хатинка стоїть. А це що? (По- суд.)

— А хто це там плаче? (Лялька Федора в будинку.)

— А чому вона плаче? (Від неї пішов посуд.)


 

— А як їй повернути посуд, підкажіть. (Діти лагідно просять посуд по- вернутися.)

— Посуд згоден повернутися. Але він хоче, щоб ви порахували його. А тепер зробіть це зворотною лічбою. А тепер по порядку. Яка за порядком чашка? А на якому місці стоїть тарілка?

— Посуд ми повернули, але всі чашки переплутались, і Федора не знає, яких більше? Як перевірити це? (Діти відповідають.)

— Чуєте, здається, кошик, ворушиться.

Д і в ч и н к а. Ой, мені страшно, може, не будемо заглядати туди?

— Та це ж Федора зібралась обід готувати і всі овочі переплутала. Необ- хідно порахувати їх: позначити цифрою.

Діти рахують овочі і позначають цифрою.

Фізкультхвилинка

— А що тут від Федори ховається? Меблі. Що посередині? А стіл де? А що зліва від шафи? Попереду? Позаду?

— Здається, ми всі речі Федорі повернули, вона дуже вам вдячна і хоче напоїти вас чаєм із печивом. Але що ще трапилось? Здається, всі чайни- ки розбились. Знайдіть собі пару. А тепер разом із другом складіть чайник. Якщо будете допомагати одне одному, тоді вийде краще.

Дидактична гра «складіть ціле»

— Чи сподобалось вам заняття? Як ви гадаєте, чи легше було б одному впоратись з усіма завданнями чи гуртом? Тож завжди допомагайте одне од- ному і всім, хто потребує вашої допомоги.

Федора навіть прислів’я згадала «Легше там жити, де гуртом робити».

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.