Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. теремоК






програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про кількісну, поряд- кову лічбу, утворення числа чотири; вчити правильно відповідати на запи- тання: «Скільки всього»? «Котрий?», «Скільки було?», «Скільки стало?»; поглибити знання дітей про поняття більше, менше, порівну; познайомити з цифрою 4; закріпити назви геометричних фігур: квадрат, трикутник, круг; вправляти в умінні орієнтуватись в просторі, прямо, вправо — вліво, вгорі — внизу; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати самостійність у ро- боті, посидючість, цікавість до занять із математики.

Попередня робота. Вивчення геометричних фігур в іграх та на попередніх заняттях. Рахунок різних предметів, іграшок на прогулянках, в іграх.

матеріал: казковий теремок; виготовлені замки (коробочки з отвора- ми — геометричними фігурами); дерева; іграшки: білочка, собачка, киць- ка, зайчик; цифри; демонстраційні каси з цифрами; намальовані цифри; прості олівці.

 

Хід заняття

 

На столі декорація: казковий будиночок, на вікнах і дверях висять «замки» (ви- готовлені коробочки з отворами у формі геометричних фігур).

 

Ви х о в а т е л ь

Стоїть терем одинокий, Не низький і не високий, Не великий, не малий, Він казковий, чарівний.

І живуть у теремочку, Що у лісі, на горбочку,

В щасті, в мирі, а не в тузі Добрі, щирі, вірні друзі. Жили добре не тужили, Весело і дружно жили. Але ось біда прийшла

І велика і страшна.

Злий чаклун у цьому лісі Тут з’явився на узліссі. Звірів вигнав, ліс зламав, Теремок зачаклував, Почепив замки важкі! (Показує)

І на вікна, і на двері. Всі замки позамикав,

А ключі від них сховав.

— Що ж нам робити, діти? Як дізнатися, хто в будиночку цьому живе? Як звільнити вірних друзів?

Звертає увагу на листа.


 

— Ой, а тут якийсь лист. (Читає лист від Колобка.)

«Любі малята! Пише вам Колобок. Я котився лісом і бачив, де чаклун заховав ключі від чарівного терема. Показати я вам не зможу, тому що по- спішаю в гості до Лисички, але я можу вам розказати, де знаходяться ключі, а ви їх самі знайдете. Потрібно знайти те, що залишається від берези, коли її зламали. Від цього місця слід піти наліво. Там знайдете предмет, схожий за формою на мене, на Колобка. Внизу, під ним, буде ще один предмет, схо- жий на квадрат, там і будуть ключі».

Діти йдуть шукати. На столі вихователь може покласти м’яч, круг та інші круглі предмети на столі, а під столом — квадратну коробочку, а в ній — геометричні фігу- ри. Після пошуків, вихователь роздає дітям ключі — геометричні фігури. Діти під- ходять до будиночка. На будиночку — замки.

В и х о в а т е л ь. Діти, замки відімкнуться лише тоді, коли всі діти пра- вильно встромлять в них всі ключі.

Діти закладають в отвори геометричні фігури.

— Ось і відімкнули ми всі замки і розчаклували цей казковий будино- чок. Сідайте всі на стільчики. Давайте, нарешті, дізнаємося, хто в будиноч- ку живе і що буде далі.

Виходить білочка.

— Хто це? Скільки білочок? Покажіть ту цифру, яка позначає кількість білочок.

Виходить цуценя.

— Хто це? Скільки цуценят? (Один.)

— Скільки звірят разом? (Двоє.)

— Що більше: один чи два? (Два.)

Виходить киця.

— Хто це? Скільки кицьок? (Одна.)

— Скільки було звірят, поки не прийшла киця? (Двоє.)

— Скільки стало? (Троє.)

— Що більше: два чи три? (Три.)

Виходить зайчик.

— Скільки зайчиків? (Один.)

— Скільки було звірят? (Троє.)

— Скільки стало? (Четверо.)

— Що більше: три чи чотири? На скільки?

— Якою ж цифрою можна позначити число чотири? Хто може знайти серед цифр 4?

Діти знаходять.


 

В и х о в а т е л ь. Ось чотири жартівливо випирає лікоть вліво. (Пока- зує.)

— Погляньте на цифру і скажіть, на що вона схожа. Знайдіть таку саму циф- ру у себе в касах. Роздивіться її. Обведіть пальчиком і покладіть на місце.

Фізкультхвилинка

Один, два, три, чотири — Рахувати нас навчили,

Я всього дві ніжки маю.

Ними високо стрибаю, (Стрибають.) Підвожусь і присідаю, (Присідають.) Зовсім втоми я не знаю.

Ще дві ручки гарні маю, (Показують.) Ними плескаю, махаю,

Раз, два, раз, два, закінчилась гра!

В и х о в а т е л ь. Діти, щоб краще ви запам’ятали цифру 4, зафарбуй- те її олівцем. Намагайтеся, щоб цифра була гарна, потім заберете її додому і покажете своїм рідним.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.