Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 10. тема. поДорож КазКами з пір’їнКою






тема. поДорож КазКами з пір’їнКою

програмовий зміст: продовжувати вчити прямої, зворотної лічби; закріп- лювати знання про пори року; формувати вміння називати, рахувати гео- метричні фігури і розповідати про них; вправляти в умінні орієнтуватися на площині; розвивати логічне мислення, творчу уяву, фантазію; виховува- ти посидючість, бажання прийти на допомогу ближньому.

матеріал: пір’їна; квітка; картки-схеми «Відгадай казку»; дидактичні ігри

«Пори року», «Виправ помилку»; півник; ведмідь; колоски; колобок; клу- бок; порося з геометричних фігур; лисичка; Капітошка.

 

Хід заняття

— Погляньте, діти, якась чарівна пір’їна, здається, запрошує нас у казку. Рахувати починаймо, в казку швидко вирушаймо 1, 2, 3…

— Здається ми в казці, але в якій? (На килимку — велика квітка.)

— Так, схоже це казка «Дюймовочка». Але де ж сама героїня? Ось книж- ка з казками, мабуть, Дюймовочка її читала, а в ній — дивні малюнки.

Дидактична гра «відгадайтеказку»

 

«Три ведмеді» «Ріпка» «Троє поросят»


 

 

«Теремок» «Вовк і семеро козенят» «Гуси-лебеді»

— Я здогадалась, Дюймовочці дуже подобаються казки, і вона вирушила в подорож казками. Але ж вона така маленька, і герої в казках зустрічаються не лише в добрі та чемні, можливо, їй навіть загрожує біда.

Що ж, вирушимо на допомогу Дюймовочці.

— Хто це спить під дубком,

Ще й накрився кожушком.

Тихо-тихо, не збудіть,

То, напевно, спить ведмідь.

Чому ж він спить? Весна вже настала, а він же зовсім пір року не знає.

Дидактична гра «пори року» (картинки з порами року)

— Ведмедик каже, що крізь сон бачив маленьку дівчинку, що з півником розмовляла. А ось і Півник. З якої він казки? (Діти відповідають.)

— Давайте допоможемо йому зібрати колоски. (Пряма і зворотна лічба.)

— Що, Півнику, Дюймовочка була в тебе і пішла до Колобка? А ось і Ко- лобок, він хоче пограти з нами.

Дидактична гра «розкажи про геометричну фігуру»

Діти стають у коло, передають із рук в руки Колобка і кажуть слова: «Ко- лобок, біжи, біжи, про круг нам розкажи».

В кого залишився Колобок, той розповідає про геометричну фігуру.

Наприклад: круг, вміє котитися, не має кутів і сторін.

— Колобок дарує нам чарівний клубочок, який підкаже нам далі доро- гу. А клубок веде до лісу. (Діти сідають за столи.)

— Ой, кого це ми зустріли? (Поросятка.) З якої воно казки? Але воно дивне якесь. Чому? Бо зроблене з геометричних фігур.

Дидактична гра «порахуйтегеометричні фігури і скажіть відповідь на вушко»

 

 

— Повів нас лубочок до великої річки. Як нам бути?


 

Дидактична гра «збудуємо місток» (цифровий ряд)

— А біля річки зустрічає нас Капітошка. Ти не бачив Дюймовочку?

— Дюймовочка дала завдання Капітошці. Давайте перевіримо, чи пра- вильно він його виконав.

Дидактична гра «виправте помилку»

Капітошка гадає, що на малюнку чотири прямокутники. А як вважає- те ви?

     
     
     

— Погляньте, клубок привів нас до лисички. Але вона втекла і, мабуть, Дюймовочку заховала. А що це вона залишила? (Велику цукерку)

— А що ж у ній?

План пошуку

1. Пройти по зелених трикутниках.

2. Повернути ліворуч і пройти 3 кроки.

3. Підстрибнути 5 разів.

4. Знайти Дюймовочку не в кошику і не в скриньці.

На килимку знаходяться кошик, скринька, короб.

Діти знаходять Дюймовочку.

— Ось і повернули ми Дюймовочку до своєї квітки і разом з нею здійснили цікаву подорож улюбленими казками. Що вам найбільше запам’яталось?

— А тепер час повертатися до дитячого садку.

Рахувати починаєм,

У дитячий садок вирушаєм.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.