Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. поДорож До парКУ






програмовий зміст: формувати уявлення дітей про число і цифру; за- кріплювати вміння розрізняти предмети за величиною; користуватися вис- ловлюваннями високий, низький, великий, малий; викликати зацікавленість у розв’язанні задач шляхом зорового та розумового аналізу фігур по гори- зонталі; розвивати кмітливість, зосередженість; виховувати уважність, дис- циплінованість.

Демонстраційний матеріал: іграшкові зайчики; 3 котики; 2 гноми; 3 цег- лини; набірне полотно; цифри; м’ячі.

роздавальний матеріал: смужки для викладання цифр; цифри; 2 морк- вини; дидактична гра «Якої фігури не вистачає?».

 

Хід заняття

 

Перед дітьми з’являються два гномики Ах і Ох.

— Дітки, подивіться, гномики вирішили змайструвати драбинку. Ох змайстрував першу сходинку і використав одну цеглину. Скільки цеглинок взяв Ох? Якою цифрою позначимо число один (1)?

Це один чи одиниця.

І тонка, пряма, як спиця.

Знайдіть в себе на столі цифру 1, покажіть мені.

— Ах змайстрував другу сходинку і використав дві цеглини. Отже, чис- ло два ми позначимо цифрою 2.

Знайомство з цифрою 2.

А це ось цифра два, В неї кругла голова,

Довгий хвіст, зігнута шийка. Отака, як бачим, двійка.

— Чия сходинка вища? Чому? Отже, число 2 більше за число 1 на один.


 

Гномики дуже люблять гратися зі своїми друзями зайчиками. А ви, діти пограєте разом з ними?

робота з роздавальним матеріалом

Діти викладають зайчиків на верхню смужку.

— Подивіться, скільки зайчиків. (Вихователь показує цифру 2.)

— А на нижню покладіть ось скільки морквинок. (Показує цифру 1.)

— Чого більше? Чого менше? На скільки? Як зробити, щоб їх було по- рівну?

— Скільки гномиків прийшло до нас? Покажіть цифрою.

— До парку завітали 3 киці, але вони посварилися, бо не можуть м’ячики поділити.

(До групи заходять 3 киці, різні за висотою, які тримають у руках 3 м’ячі різно- го розміру і кольору.)

— Як ви гадаєте, як помирити котиків?

(Діти виконують вимірювання за висотою. Вищій киці віддають найбільший м’яч, трішки нижчій — дещо менший, низенькій — маленький м’яч.)

— Гномики дуже вас просять допомогти їм впоратись із наступним за- вданням.

Дидактична гра «якої фігури не вистачає?»

Умова. Дібрати з другої картки потрібну фігуру і поставити в першу.

 

 

— Чи сподобалось вам подорож? Отже, ви бачите, що багато корисних справ ми сьогодні зробили.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.