Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 11. програмовий зміст:закріпити знання дітей про цифри в межах п’яти; вміти співвідносити цифру з числом і навпаки; вміти розрізняти й називати геометричні






тема. поДорож КапітошКи

програмовий зміст: закріпити знання дітей про цифри в межах п’яти; вміти співвідносити цифру з числом і навпаки; вміти розрізняти й називати геометричні фігури; знаходити подібне та відмінне в цих фігурах, розвива- ти логічне мислення; визначити рівень практичних навичок дітей орієнту- ватися в часі, просторі (знати частини доби, усвідомлювати поняття учо- ра, сьогодні, завтра); виховувати бажання працювати самостійно.

матеріал: цифри; геометричні фігури; картки із зображенням пред- метів; іграшковий Капітошка; картки-завдання з розвивальних ігор: «Не по- мились», «Відповідай зразу», «Що змінилось», «Назви предмети зверху, зни- зу», «Який котик відповів правильно?», «Птахи».


 

Хід заняття

— Який настрій у вас, малята?

— А щоб настрій став ще ліпшим, слід посміхнутись всім навколо.

Посміхнулися сонцю: — Здраствуй, золоте!

Посміхнулися квітці: хай вона росте. Посміхнулися дощику: — Лийся мов з відра! Посміхнулися друзям: зичимо їм добра.

— Чи любите ви казочки?

Казок чимало є на світі — і веселих, і смішних.

Хіба зможемо прожити ми без них?

Стук у двері, заходить Капітошка.

 

В и х о в а т е л ь. Доброго дня, Капітошко! Чому ти такий сумний?

К а п і т о ш к а. Велика чорна хмарина забрала всіх моїх друзів крапли- нок із чарівного озера, і тепер воно майже висохло, не чути веселих пісень.

Я вже і пісні співав, і просив, і сварився — нічого не допомагає. Хма- рина мені дала чарівні скриньки червоного, зеленого, жовтого кольору. А я прийшов до вас по допомогу.

В и х о в а т е л ь. Допоможемо тобі, Капітошко! Наші діти всім допомо- жуть. Давай свої скриньки, ми зараз полічимо, скільки їх всього? (Три.)

— Якого вони кольору? Яка за рахунком зелена скринька? А скринька червоного кольору? Давайте подивимося, що у них поклала хмаринка.

— Тут лежать картини із завданнями, які необхідно виконати. Щось не відкривається червона скринька. Що ж робити? Та в мене є чарівна палич- ка, зараз нею і скористаємося.

Паличко, паличко — раз, два, три.

Чарівну скриньку відчини.

У червоній скриньці лежить завдання для гри «Весела лічба» (пряма і зворотна в межах п’яти).

 

4 2 4

 

3 1 3

 

5 1 5


 

гра «не помились»

Вихователь виставляє цифри 3, 1, 5, 2, 4; діти повинні дібрати відповід- ну кількість іграшок.

гра «який котик відповів правильно»

— Ви гарно впорались із завданнями, які були в червоній скриньці, а за- раз слід відпочити і послухати, що нам скаже хмарина.

психогімнастика «слухаємо тишу»

Діти йдуть по колу під музику. Музика стихає — діти зупиняються і заплющують очі. Вихователь каже пошепки завдання, діти з заплющеними очима їх виконують: підстрибнути 3 рази, тупнути ногою, присісти, стрибнути 2 рази, погладити себе по голівці, заховати руки за спину.

 

Ви х о в а т е л ь

Паличко, паличко — раз, два, три, Зелену скриньку відчини!

Хмаринка просить подивитись навколо себе і запам’ятати, якого ко- льору предмети.

гра «якого кольору предмети?»

— Що в групі зеленого кольору?

— Що в групі є червоне?

гра «Що змінилось?»

Діти повинні запам’ятати послідовність розташування фігур. За сигналом діти заплющують очі, а вихователь змінює їх місцями.

 

гра«порахуйфігури і скажи на вухо відповідь»

 

 

— Скільки трикутників?

— Скільки кругів?

— Скільки прямокутників?

— Настав час відкрити жовту скриню.

Хмарина не знає, де вона живе — вгорі чи внизу.


 

гра «зверху — знизу»

Вихователь називає різні предмети, а діти відповідають хором, де вони знахо- дяться. (Підлога, ноги, голова, стеля, літак, трава, хмарина...)

— А зараз пограємо в гру «Птахи».

— Коли прокидаються птахи? (Вранці)

— Ви потягнетесь, коли я скажу «ранок», «день» — літатимете, коли ска- жу «вечір» — сядете навприсядки, «ніч» — спатимете.

— Молодці, ви впорались з усіма завданнями, які хмарина приготувала

Капітошці. Капітошка дякує вам. Ой, а що це за скринька?

— Та це ж синя скринька! Що ж у ній? Допоможи нам ще, будь ласка, паличко!

Паличко, паличко — раз, два, три.

Чарівну скриньку відчини.

— Так, тут сховані веселі краплинки. Візьміть їх, давайте допоможемо їм утворити чарівне озеро.

Як весело краплинки заспівали!

Давайте попрощаємось з ними. Що вам запам’яталось? Які завдання ви б ще хотіли виконати?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.