Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. хоДить гарБУз по гороДУ






програмовий зміст: вчити дітей відгадувати загадки, добирати синоніми; розвивати зв’язне мовлення дітей, логічне мислення, творчу уяву; вихову- вати організованість, уміння працювати у групі.

Словник: активізувати словник дітей словами-назвами овочів, фруктів, ягід; уточнити вживання узагальнюючих слів фрукти, овочі, ягоди; ввести нове слово — городина.

матеріал: загадки про овочі; макети городу, саду, лісу; муляжі овочів, ягід, фруктів, кошик, дві каструлі, серветки, ложки, салатниця, гарбуз.

 

Хід заняття

(Вихователь звертає увагу дітей на гарбуз.)

Ви х о в а т е л ь

Ходить гарбуз по городу. Питається свого роду:

— Ой, чи живі, чи здорові

Усі родичі гарбузові?

В и х о в а т е л ь. Де ходить гарбуз? Д і т и. Гарбуз ходить по городу.

(Вихователь звертає увагу дітей на кошик, в якому — муляжі овочів, фруктів, ягід.)

В и х о в а т е л ь. Давайте визначимо, що де росте.

 

Дидактична гра «У саду, в лісі, на городі»

(Робота в групах.)

Діти розподіляються на три групи. Одна група — сад, друга — ліс, третя — город. Серед запропонованих муляжів діти обирають ті, що відповідають назві групи.


 

Матеріал для гри

Ліс — гриби, полуниці, ожина... Сад — груші, яблука, сливи... Город — капуста, перець, огірки...

Діти підходять до бутафорського города.

Ви х о в а т е л ь

Обізвалась жовта диня,

Гарбузова господиня:

Діти, марно час не гайте,

А загадки відгадайте!

1) Сто хустин собі напнула, кожушок надіть забула. (Капуста.)

2) На городі восени лежать жовті кабани,

Прив’язані за хвости, щоб не думали втекти. (Гарбузи.)

3) Стоїть півень на грядках, у червоних чобітках. (Буряк.)

4) Ціле літо одягалась, навіть спеки не злякалась,

А хто буде роздягати, буде сльози проливати. (Цибуля.)

5) Я на сонці сонцем сяю, родичів багато маю, Гарбузову господиню усі знають. Хто я? (Диня.)

6) Сховалась Марічка в підземній коморі,

І тільки косички лишились надворі. (Морква.)

Ви х о в а т е л ь

Обізвались огірочки,

Гарбузові сини й дочки:

— Спробуйте овочі всі описати,

Хто з нас який, треба сказати.

— Огірок який? (Зелений, довгастий, свіжий.)

— Капуста яка? (Хрумка, біла, соковита, свіжа.)

— Буряк який? (Корисний, червоний, плескатий.)

— Картопля яка?

Ви х о в а т е л ь

Обізвалась бараболя

А за нею і квасоля:

— Ми всі різні і пригожі,

І на інших всіх, не схожі.

В и х о в а т е л ь. Як ви бачите всі овочі різного кольору, різної фор- ми, різні на смак.

Про них можна сказати: «Перець гіркий, а буряк солодкий».

(Вихователь показує овочі, а діти порівнюють їх за різними ознаками і склада- ють речення (капуста — огірок, кабачок — гарбуз, помідор — огірок, буряк — морква, картопля — кукурудза.)

Ви х о в а т е л ь

Обізвалася морквиця,

Гарбузовая сестриця:

— З вами хочу я пограти,

Овочі покуштувати.


 

Дидактична гра «відгадай за смаком»

Ви х о в а т е л ь

Обізвались буряки, Гарбузові свояки:

— З нас готуються приправи, Добрі, гарні смачні страви.

В и х о в а т е л ь. Що можна приготувати з овочів? Як зберегти на зиму огірки та помідори?

— Які овочі можна вживати сирими?

— Які лише — вареними?

 

Дидактична гра «звари борщ та компот»

(Робота у групах.)

У кошику овочі та фрукти.

Вихователь пропонує дітям «зварити» (скласти у каструлі) борщ або компот.

Яка група швидше збере продукти для борщу або компоту?

Ви х о в а т е л ь

Обізвався старий біб:

— Я тримаю цілий рід.

В и х о в а т е л ь. Що біб називає своїм родом?

— Як назвати одним словом капусту, огірок, картоплю, цибулю, буряк? (Овочі, городина.)

— Як назвати одним словом сливу, яблуко, грушу? (Фрукти.)

— Як назвати одним словом вишню, малину, полуницю? (Ягоди.)

В и х о в а т е л ь. Як ви розумієте: «Літній день рік годує»? (Міркуван- ня дітей.)

Гар б у з


 

В и х о в а т е л ь


Я — гарбуз такий перистий, З салом мене можна їсти.

А чи гарний в мене рід?

 

Що сподобалось сьогодні, Ви всім, діти, розкажіть!


 

 

Заняття 13 тема. наш Дім програмовий зміст

зв’язне мовлення: продовжувати вчити дітей складати розповідь за кілько-

ма об’єктами, використовуючи власний досвід;

граматика: формувати уміння правильно вживати й утворювати назви приміщень за їх призначенням;


 

звукова культура: удосконалювати вимову всіх засвоєних звуків; вихо- вувати інтерес до навчальної діяльності.

Словник: збагачувати мовлення дітей словами-назвами житла тварин;

учити відповідати на запитання повним реченням.

матеріал: іграшка-равлик, картинки із зображенням різноманітного жит- ла, картинки із зображенням села і міста, макет будинку, прислів’я.

 


Хід заняття


 

 

В групу до дітей завітав равлик. Хто це, хто до нас повзе?

І на спині щось везе.

Чи то терем, чи то хатка?

Ось така наша загадка. (Равлик.)


В и х о в а т е л ь. Погляньте, які гарні малюнки приніс нам равлик. (Зоб- раження будинку, хатинки равлика, гніздечка, собачої будки.)

— Що спільного в цих малюнках? Д і т и. Це житло.

В и х о в а т е л ь. А чи ви маєте своє житло? Чи схоже воно на буди- нок равлика?

В и х о в а т е л ь. Давайте спробуємо розповісти нашому гостеві, де ми з вами мешкаємо, які у нас будинки і квартири. Але спочатку скажемо: ми живемо у місті чи у селі? Доведіть. (Міркування дітей.)

 

 

 

В и х о в а т е л ь. Тепер ми спробуємо зазирнути у кожну вашу оселю. Ви розкажете, який у вас будинок, скільки в ньому кімнат і які вони. Яка кімната для чого призначена, а ми — уявимо.

Але спочатку дайте відповіді на запитання.

Запитання до дітей

— Як називається кімната, де знімають одяг, взуття, в якому ми ходи- мо на вулиці?

— В якій кімнаті ми готуємо їжу?

— Де ми умиваємося, приймаємо душ, ванну?


 

— Як назвати кімнату, де ми відпочиваємо вночі?

 

 

Вихователь дає зразок розповіді і пропонує дітям використати макет кімнати під час складання своєї розповіді.

Розповідь вихователя.

— Мій будинок багатоповерховий. Я ліфтом піднімаюсь до своєї квар- тири і відчиняю двері. Це передпокій. Ми тут знімаємо свій одяг і взуття, в якому ходимо надворі. Далі — вітальня, кімната в якій ми увечері збирає- мося всією сім’єю: розмовляємо, дивимося телевізор. Ось спальня. У ній ми відпочиваємо. У світлій великій кухні ми готуємо та вживаємо їжу.

У нашій квартирі є ванна і туалетна кімната. Усі кімнати світлі, чисті. Я дуже люблю свій будинок і свою затишну квартиру.

(Діти використовують макети будинку і кімнат. Складають свої оповідання.)

Фізкультхвилинка


Для матрьошки Лялі, Дім ми будували.


(імітують рухи будівельників)


Ось такий високий, (піднімаються навшпиньки)

Ось такий широкий. (Розводять руки в різні боки.) В дім зайшла матрьошка (крокують)


І взяла гармошку.

У танку кружляє,


(Імітують гру на гармошці.)


Діток всіх вітає. (Кружляння на місці.)


 

Дидактична гра «Що тут не так?»

Вихователь читає речення із навмисне допущеними помилками, а діти повин- ні виправити їх.

У кухні я вмиваюся. В туалеті граюся.

В передпокої обідаю. У вітальні сплю.

У ванній дивлюся телевізор.

У спальні приймаю гостей. (Діти виправляють помилки.)

В и х о в а т е л ь. Равликові сподобалося, як ви працювали. І він хоче, щоб ви йому допомогли розмістити його друзів у будиночки. (На столах картки з зображенням тварин, птахів та їхнього житла.) Діти «розселяють» їх, супроводжуючи свої дії поясненням.

Д і т и. Будинок ластівки — гніздо;

— ведмедя — барліг;

— собаки — будка;

— корови — корівник;

— вовка — лігво;

— білки — дупло тощо.

підсумок

В и х о в а т е ль. Чому в народі кажуть: «Хата про хазяїв каже», «Скрізь добре, а вдома краще»? (Варіанти відповідей дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.