Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 21. програмовий зміст:за допомогою українського дитячого ігрового фоль- клору ознайомити дітей з рушничками: для дівчаток — з росяничкою






тема. на моємУ рУшниЧКУ

програмовий зміст: за допомогою українського дитячого ігрового фоль- клору ознайомити дітей з рушничками: для дівчаток — з росяничкою, для хлоп- чиків — з грайликом; закріплювати уміння послідовно умиватись, користу- ватись рушничком; розвивати охайність, уважність, інтерес до українських потішок, загадок, віршиків, примовлянок, колискових; виховувати бажан- ня доглядати за своєю зовнішністю.

матеріал: пестівки, загадки, вірші, примовлянки, рушники, мило, та- зок з водою, іграшка кота, бджілка, лялька в колисці.


 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Здається, хтось у гості до нас завітав. Ви не знаєте хто? Тоді спробуйте розгадати загадку, а відповідь на вушко скажіть мені.

У нашої бабусі

Сидить звір у кожусі, Біля печі гріється,

Без водиці миється. (Кіт.)

В и х о в а т е л ь. Як же котик умивається?

— А ми з вами як умиваємось?

— Ось і наша киця одного разу захотіла вмитися водичкою.

О піди ж ти, кицю,

Піди по водицю,

Не впади в криницю. Пішла киця по водицю Та й упала у криницю. Пішов котик рятувати, Уже киці не видати. Витяг кицю за вухо,

Та й поклав, де сухо:

— Лежи, кицю, тута, А я знайду прута!

Ніде прута не знайшов, А вже киці не знайшов.

В и х о в а т е л ь. Що трапилося з кицею? А ми зараз навчимо кицю пра- вильно умиватися, спочатку слід закотити рукава, вимити руки з милом — ось так (показують), умитись — ось так обережно.

Буду умиватись, буду промовляти: Водичко, водичко, Умий Олі личко, Рожеве та біле,

Як яблучко спіл». (Діти повторюють.)

— А потім візьмемо рушничок і обережно витремо обличчя — ось так, і витремо ручки.

На моєму рушничку

Квіти, як у квітничку: Рута, сон, лілея біла,

А на мак ще й бджілка сіла. Бджілка, бджілочка мала Мед для мене принесла.

— Ж-ж-ж, — з’являється бджілка сідає на рушнички. В и х о в а т е л ь. На що сіла бджілка?

— Погляньте, які рушнички гарні, барвисті. Ось цей яскравіший — для дівчаток і називають його рушничок-росяничка. На ньому вишиті цвіт яблуні, вишні, ромашки, незабудки, а між ними листячко барвінку й ви- шеньки.


 

Рушничок для хлопчиків називають — грайликом. На ньому вишивали чорнобривці, ясні волошки і синій барвінок, а між ними — листячко дуба.

Дидактична гра «Де сховався котик»

Вихователь ховає іграшку під рушниками, а діти правильно назива- ють їх.

В и х о в а т е л ь. У народі говорили «Хата без рушників — родина без дітей», «Рушник на кілочку — хата у віночку».

Діти, можна витиратися всім одним рушничком? (Відповіді дітей.)

— Рушник — це річ особиста, і в кожного повинен бути власний руш- ничок.

— А коли слід умиватися? (І вранці, і після прогулянки, і перед сном.)

— Ой, погляньте, наша лялька Оленка чомусь плаче. Як ви вважаєте, чому? (Відповіді дітей.)

— Так, вона дуже маленька і хоче спати. Ось ми зараз і покладемо її спати. А що слід зробити перед сном?

— Ми умиваємо ляльку Оленку теплою водичкою, бо тепла водичка за- спокоює, і сон у ляльки буде спокійним і здоровим.

А котик іще раз подивиться, як потрібно умиватись водичкою.

Хлюп, хлюп, водиченько.

Хлюп, хлюп — на личенько

І на ручки і на ніжки, Хлюп, хлюп, хлюп…

А яким рушничком будемо ляльку витирати? Так, вона — дівчинка, тому її рушничок — росяничка. Ось тепер лягай, Оленко, спати, а щоб краще вона заснула, що ми їй заспіваємо? (Колискову.) А котик нам допоможе.

Котику сіренький, котику біленький,

Котку волохатий, не ходи по хаті, Не буди дитяти, дитя буде спати, Котик воркотати.

Ой, на кота воркота, На дитину дрімота.

А-а, а-а, а-а-а!

підсумок

В и х о в а т е л ь. Заснула наша лялька, а ми з котиком підемо в іншу кімнату і пограємо. Але скажіть, чого ви сьогодні навчилися?

— А як ви гадаєте, що найкраще запам’ятав котик?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.