Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Кольори






програмовий зміст: закріпити з дітьми назви кольорів; продовжувати фор- мувати розуміння й особливості вживання узагальнюючого поняття колір; розвивати допитливість, уважність; виховувати організованість у грі.


 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Діти, до нас сьогодні завітав Олівець-Малювець. Д і т и (пропонують Олівцеві-Малювцю сісти). Сідай, будь ласка.

В и х о в а т е л ь. Олівець уміє дуже гарно малювати. його навчила мату- ся-Веселка. У нього є багато братів олівчиків і сестричок фарб. Вони всі ма- ють різний колір. Коли ж зберуться разом, то схожі на свою матусю. Мама- Веселка їх дуже любить, і дітки її дуже люблять. (Розглядають олівці.)

Ось послухайте, як Олівець-Малювець розповідає про свою маму-Ве- селку:

Вийшла звідкись гарна жінка,

На ній стрічка-семицвітка; А де з річки воду брала,

Там коромисло зламала.

Вихователь виставляє малюнок, де зображена Веселка.

В и х о в а т е л ь. Діти вам подобається Веселка? (Так.) А чим? (Вона гарна, яскрава, різнокольорова.)

— Давайте назвемо кольори Веселки. (Відповіді дітей.)

— Олівцеві дуже приємно, що ви так багато знаєте про його матусю. Вона дійсно різнокольорова. І коли вони з братами та сестрами всі разом щось розфарбують, то вона говорить. «Мої ж ви різнокольорові пустунчики».

А ще в олівчика є друзі, які живуть поряд. Олівці чорного та коричневого кольору. Що можна намалювати цими кольорами? (Землю, стовбури дерев.) Олівець-Малювець засидівся і почав щось робити. Що він робить? (Ма-

лює.) Де він малює? (На папері.)

— А що потрібно, щоб гарно малювати? (Для того, щоб малювати, пот- рібен папір, олівці, фарби.)

— Молодці, діти! То ж, відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Розмалюю писанку, розмалюю, (діти малюють у повітрі) Гривастого коника намалюю. (Підстрибують на місці.)


Розмалюю писанку, розмалюю,

І сопілку гарну я намалюю.


(повторно малюють у повітрі)


Ду-ду-ду-ду-ду. (Удають, що грають на сопілці.)

 

В и х о в а т е л ь. Доки ми відпочивали, веселка стала коромислом над лугом і розцвіли різнокольорові квіточки. Давайте спіймаємо метеликів і по- садимо їх кожного на свою квіточку.

Дидактична гра «посади метелика на квітку»

мета: закріпити назви кольорів, уміння знаходити свій колір з-поміж інших; виховувати уважність.

матеріал: різнокольорові метелики на ниточках, різнокольорові квіти за кількістю дітей, дзвіночок.


 

Вихователь дзвенить дзвіночком, діти з метеликами у руках бігають по- між квітами, розкладеними на килимку. Дзвіночок затихає, кожен метелик знаходить свою квітку відповідного кольору.

В и х о в а т е л ь. Дітки, а Олівець-Малювець приніс іще щось. По- гляньте і скажіть, що це? (Одяг.) Так, а якого він кольору? (Різнокольоро- вий.) Правильно. Братики Олівчики і сестрички фарби розфарбували його в різні кольори.

Дидактична гра «Добери за кольором»

Діти розбирають предмети одягу. Коли вихователь сигналізує кольоровим олів- цем, діти приносять до нього одяг такого ж кольору.

 

рухлива гра «знайди свою хатинку»

Вихователь розподіляє, хто в якій хатинці за кольором буде жити (червоний, ко- ричневий, блакитний.)

Діти бігають, а коли задзвонить дзвоник, підходять до своєї хатки і називають колір.

 

підсумок

В и х о в а т е л ь. Назви яких кольорів ви запам’ятали?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.