Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. нароДний КУтоЧоК






програмовий зміст: поглибити знання дітей про національний одяг, вчити правильно називати елементи костюма (спідниця, фартушок, виши- та сорочка, чобітки); дати знання про вишиванку, ознайомити з різнови- дами рушничків (грайлик, росяничка, святковий); закріпити назви пред- метів посуду; розвивати увагу, мислення; виховувати любов до українсь- ких традицій.

 

Хід заняття

 

До групи заходить лялька в національному костюмі, вітається.

 

Ля л ь к а

Я — маленька українка, В мене коси по колінка

І спідничка-фалдаванка, І сорочка-вишиванка.

В и х о в а т е л ь. Яка гарна лялька, чемна, привітна. Погляньте, як вона добре вбрана. (Діти розглядають національне вбрання, повторюють за вихо- вателем назви елементів костюма.)

Лялька звертає увагу дітей на свої чобітки.

Дуже просять чоботи-чоботята:

«Затанцюйте, хлопчики і дівчатка»! То ж заграймо весело гопачок,

Хай танцює, стукає каблучок. Діти разом із лялькою виконують рухи гопачка.

Л я л ь к а. А що це в вас таке? (Підходить до українського куточка.)

Діти відповідають.

Дуже гарний куточок, він мені подобається, але ж я не знаю що в ньо- му є.

В и х о в а т е л ь. Чим так гарно прикрашений стіл? (Рушничком.)


 

— Це святковий рушник. Він барвистий, яскравий. Раніше, таким руш- ником зустрічали гостей. Ці рушнички вишивали жінки й дівчата, а виши- ваючи співали:

Вишиваю вишиваночку

Я для братика Іваночка,

Вся в мережках вишиваночка — Подарунок для Іваночка.

А ще є рушнички для дівчаток і хлопчиків. Рушничок для хлопчиків на- зивається грайликом. Ось він. (Показує ляльці.)

А для дівчаток — росянички. (Разом із дітьми розглядають рушники.)

— А що стоїть на рушникові? (Миска.) Вона зроблена з глини і гарно роз- мальована. А що це біля миски лежить? (Дерев’яні ложки.)

— Раніше такими ложками їли різні страви.

А ось на таці стоїть глечик і макітра. У них зберігали їжу.

Лялька дякує дітям за таку чудову розповідь і запрошує пограти з її віночком.

 

народна гра «Чий віночок найкращий?»

Діти розподілені на дві групи. Кожна група стає в коло. На слова або пісню ви- хователя:

Візьмемося за руки, Підемо на луки,

Там сплетемо віночок, Станемо в таночок.

 

Діти беруться за руки і йдуть по колу ліворуч. На останні рядки зупиняються, піднімають руки догори. Вихователь в цей час проказує:

Чий найкращий вінок, Той піде у танок.

 

Діти швидко опускають руки на плечі своїм сусідам. Вихователь відзначає, в яко- му колі діти швидко поклали руки на плечі і дотримують форми кола. Діти з відзна- ченого кола танцюють, а решта дітей плескає в долоні.

 

підсумок

Лялька дарує дітям на згадку свій віночок, прощається з ними.

Який куточок ми сьогодні показували ляльці?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.