Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. транспорт. програмовий зміст:ознайомити дітей із характерними для даної місце- вості засобами пересування; продовжувати формувати розуміння і вживан- ня узагальнюючого






програмовий зміст: ознайомити дітей із характерними для даної місце- вості засобами пересування; продовжувати формувати розуміння і вживан- ня узагальнюючого поняття транспорт: машину веде шофер, транспорт перевозить людей і вантажі; виховувати повагу до працівників транспорту, дотримуватися правил поведінки у транспорті: дисциплінованості, ввічли- вості, акуратності.

 

Хід заняття

Звучить сигнал, і до групи заїжджає Буратино на автобусі.

В и х о в а т е л ь. Діти, Буратино дуже сподобався віршик, в якому роз- повідається про те, де ми їздили, але він не може його повністю пригадати. Допоможемо йому? (Так.)

— Нам будуть допомагати наші… (пальчики та голівки, лобики, носики, шийки). Наш пальчик буде… (автомобілем).

— Тож, починаймо.


Їхали ми їхали, До гори під’їхали Виїхали, з’їхали, Далі поїхали.

До ями під’їхали, Яму об’їхали

І далі поїхали.


(водимо пальчиком по голові, опускаючись до носа)


— Згадав, Буратино? (Буратино говорить, що згадав і запам’ятав. І до- дає, що Алінка дуже гарно розповідала.)

— Що ще, Буратіно, ти шепочеш на вушко? А! Він звертається до мене з проханням. Ось що він говорить. «Наталіє Іванівно, будь ласка, загадай- мо діткам загадки». Ви згодні відгадувати?

• Не літає, не журчить,

Жук по вулиці біжить, І горять в очах жука

Два блискучих вогника. (Автомобіль.)

• То пряма, то рівна, то крута. Поведе тебе по всіх світах. Починається з порога Безкінечна ця… (дорога.)

Довго вже їдемо. Час зробити зупинку та відпочити.


 

Фізкультхвилинка

Сів ведмедик у машину

Та й поїхав по малину.


 

 

(Діти удають, що тримають кермо.)


А в малині джміль бринить, (Їздять по кімнаті.)

І злякався наш ведмідь. (Присідають і заплющують очі.)

 

В и х о в а т е л ь. А зараз Буратино дасть Вадикові легкову машину а Сашкові — вантажну. Погляньте, хто там сидить за кермом? (За кермом сидить шофер.)

— Правильно. А ще можна сказати, що за кермом сидить водій. Машину водить… (водій). Буратино теж водій. На чому він до нас при-

їхав? (На автобусі.)

— А який автобус у нього? (Автобус червоного кольору, просторий, вели- кий, чистий, він перевозить людей.)

Кілька дітей розповідають про своє авто.

— Молодці, діти. А тепер пригадайте, як одним словом назвати автобус, машину, таксі? (Транспорт.)

— Буратино запрошує дітей сісти в його автобус і вирушити в подорож по справжній вулиці. Як слід поводитися в автобусі? (Відповіді дітей.)

Діти виходять на вулицю, стають у зручному для спостереження місці.

В и х о в а т е л ь. Що це їде?

— Як називається ця машина?

— Що нею перевозять?

— Для чого потрібна така машина?

— Де сидить водій?

Розповідь вихователя про призначення кожного виду транспорту, характерно- го для даної місцевості.

 

рухлива гра «транспорт і пішоходи»

підсумок

В и х о в а т е л ь. Як можна одним словом назвати автобус, машину, трактор, трамвай?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.