Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 7. тема. найДорожЧа в світі УКраїна






тема. найДорожЧа в світі УКраїна

програмовий зміст: ознайомити дітей із назвою рідного краю, міста, в якому народилися; дати знання про те, що люди, які живуть в Україні, — це український народ (українці) і розмовляють вони українською мовою; засобами художнього слова формувати уявлення про красу природи рідно- го краю; викликати почуття любові до рідного краю.

 

Хід заняття

Приходить лялька Наталка в українському одязі, в руках тримає лист.

Л я л ь к а. Доброго дня вам, діти!

В и х о в а т е л ь. Лялька Наталка дуже ввічлива, вона запитує: «Як ваше здоров’я», «Як ваші справи?»

Л я л ь к а. Добре. (Дякую, спасибі.)


 

В и х о в а т е л ь. А зараз, будь ласка, запитайте її про здоров’я, про справи.

Діти складають запитання.

Д і т и. Наталко, як твоє здоров’я? Наталко, як твої справи? В и х о в а т е л ь. А яке в Наталки святкове вбрання!

Діти розглядають одяг Наталки (сорочка, спідниця, віночок).

В и х о в а т е л ь (від імені ляльки). Молодці всі діточки, а уважні сьо- годні Оксана, Маринка, Сергійко.

Подивіться, Наталка принесла листа від друзів із Росії. Усім цікаво, як лист нас знайшов? Уважно подивімося на конверт. На конверті написана адреса: назва нашого міста, вулиці, номер будинку, а головне — назва нашої краї- ни, тому лист не загубився і знайшов нас. Скажіть мені, будь ласка, діточ- ки, як називається наше місто? (Діти називають своє місто.)

— А хто знає назву вулиці, на якій живе, номер будинку? (Діти назива- ють вулиці, будинки.)

— Діти, хто знає назву нашої країни? (Україна.)

Якщо діти не знають відповіді, то вихователь пояснює їм це слово.

В и х о в а т е л ь. Усі люди, які живуть у нашій країні, уміють розмо- вляти українською мовою. Ми теж із вами вчимося розмовляти українсь- кою мовою.

В Україні живуть українці (вихователь показує малюнки людей в українсь- кому одязі), вони тут народилися, знають і люблять свою країну. Ми з вами теж українці.

Діти разом повторюють фразу «Ми — українці».

— А зараз ми відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Д і т и (стоять обличчям одне до одного і промовляють).

На високій полонині (Піднімають руки вгору.) Ранок зустрічаю, (Розводять руки в боки.)


На сопілці-перепілці

Співаночку граю…


(Імітують гру на сопілці.)


 

В и х о в а т е л ь. Діти, подивіться, до нас залетів птах. Може, його хтось упізнає? (Якщо діти не знають, необхідно звернутися до ляльки.) Наталка го- ворить, що це журавель. Пригадаймо віршик, який ми знаємо про журавля. Наталочко, послухай, цей вірш про нашу країну — Україну.

Облітав журавель сто морів, сто земель,

Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

— Де найкраща земля?

Журавель відповідає:

— Краще рідної немає!

 

(Доцільно запропонувати дітям по черзі потримати паперового журавлика.)


 

В и х о в а т е л ь. Молодці, Наталці так сподобалося, що вона запро- шує вас разом із нею пограти.

гра«поїзд»


 

підсумок


Їде поїзд через гай, я гукаю:

— Постривай.

Він почувши, не тікав, нас, маляток, почекав.

— Ту-ту-ту, — гуде гудок, їдемо всі в дитсадок.


В и х о в а т е л ь. Як називається наша країна? Яку назву має наше місто?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.