Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 15. тема. поДорож осіннього листоЧКа






тема. поДорож осіннього листоЧКа

програмовий зміст: вчити ділити квадрат на два прямокутники способом згину навпіл; закріплювати вміння дітей лічити предмети в межах чотирьох та називати числа у прямому та зворотному порядку; повторити цифри від

1 до 4; виховувати цікавість до математики.

Демонстраційний матеріал: кленовий листок із наклеєними очима, но- сом і ротиком; кленова гілочка з листочками; 1 їжачок; 2 ведмедики; 4 яб- лука; 4 груші; папка з цифрами у межах 5; квадрат жовтого кольору; лисич- ка (площинна).

роздавальний матеріал: каси з цифрами; жовті паперові квадратики; но- жиці.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. На високому гіллястому деревці, на гілочці, жив-був листочок. Звали його Барвик. Непомітно настала золота осінь, листочки по- чали залишати дерево по одинці та зграями. І Барвик захотів їх порахувати. Але порахувати не зумів і дуже засмутився. Допоможемо йому, діти? (Діти рахують у зворотному і прямому порядку листочки.)

— Облетіли листочки, один тільки Барвик залишився на гілочці. Сум- но йому стало, й вирішив він помандрувати з вітерцем. Летить листочок, аж дивиться: їжачок збирає яблучка та груші. Думає, порахую, скільки яблук та груш назбирав їжачок. Давайте й ми разом із Барвиком порахуємо. (Діти рахують яблука і груші у прямому та зворотному порядку.)


 

— Повіяв сильний вітер, підняв Барвика та поніс. Дивиться Барвик: на галявинці Буратіно залишив папку з цифрами. Як почав вітер пустувати, то геть порозкидав цифри. Захотів Барвик зібрати цифри у папку й уважно роз- дивитись їх. Допоможемо йому? (Діти збирають цифри і розглядають їх, об- говорюють, в кого яка цифра.)

— Залетів Барвик далеко в ліс, притомився. А ми разом із листочком

проведемо фізкультхвилинку.

Раз, два — дерева,

Три, чотири —

Вийшли звірі.

А п’ять, шість —

Пада лист

Сім, вісім —

Птахи в лісі,

Дев’ять, десять —

Це сунички підвели

Червоні личка.

— Несе вітерець листочка, коли дивиться Барвик, а лисичка цифри ви- вчає в Лісовій школі. Він зупинився і почав разом із лисичкою вивчати циф- ри. Давайте й ми теж повторимо цифри.

Вихователь біля дошки викладає листочки, а діти знаходять цифру, що позначає дану кількість.

— А що це за шум на галявині? Гляньте, це ж два ведмедики знайшли рамку з медом і не можуть її поділити. От і сваряться. Вирішив Барвик їх по- мирити. Допоможіть поділити рамку на дві частини. Яку геометричну фігу- ру нагадує рамка? (Квадрат.)

— У вас на столиках є жовтий квадрат. Щоб його розділити на дві рів- ні частини, слід скласти квадрат навпіл. Складаємо. Тісно проведемо паль- цями по лінії згину, а тепер розкладемо його знову. Ножицями ріжемо по прямій лінії, що утворилася. На які геометричні фігури розділився квадрат? (Два прямокутники.)

Ведмедики дякують дітям.

— От і вечір непомітно підкрався.

Стежка, озеро, стіжок —

Все у падолисті.

У гніздечку для пташок

Задрімав сухий листок

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.