Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 14. програмовий зміст:ознайомити дітей із числом та цифрою 4 шляхом утворення числа додаванням 1 до попереднього; вчити порівнювати мно- жини






тема. в гостях У БілоЧКи

програмовий зміст: ознайомити дітей із числом та цифрою 4 шляхом утворення числа додаванням 1 до попереднього; вчити порівнювати мно- жини, визначати кількісне відношення (більше, менше, порівну); вправляти в орієнтуванні в просторі (зліва, справа, вгорі, внизу, посередині); виховувати уважність, активність на занятті.

Демонстраційний матеріал: білочка (іграшка); фланелеграф; лисич- ка, горобець, синичка, зайчик, ведмедик (площинні); гілочка; 4 гриби,

4 горішки.

роздавальний матеріал: каси з цифрами; площинні грибочки і горішки.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Діти, сьогодні нас запросили в гості. А хто нас запро- сив, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку:

Червонясту шубку має,

По гілках вона стрибає. Хоч сама мала на зріст, Та великий має хвіст,

Як намисто, оченята.

Хто це? Спробуй відгадати! (Білочка.)

— Правильно, ходімо в гості до білочки. Гляньте навколо, скільки гри- бів виросло. А білочка збирає грибочки, настромляє їх на сухі гілочки та су- шить на зиму. Але порахувати їх не вміє. Допоможемо їй? Скільки грибоч- ків висить на гілочці? (Один.)

— А ось білочка несе ще один, начепила його на гілочку та й побігла за іншим. Скільки грибів стало на гілочці? (Два.)

— Що зробила білочка, щоб отримати число два? (До одного грибочка до- клала ще один.)

— Ось вона несе ще грибок. Скільки стало грибів на гілочці? (Три.)

— То що потрібно зробити, щоб утворилось число три? (До числа два до- дати один.)

— Пробігав галявиною їжачок і подарував білочці ще одного великого гриба. Давайте порахуємо разом, скільки грибів стало у білочки. (1 грибок,

2 грибки, 3 грибки, 4 грибки — всього 4 грибки.)

— А тепер ви будете рахувати грибки для білочки. (Вихователь викликає дітей по черзі, і діти рахують гриби.)

— Число чотири позначається цифрою — 4. Ось як вона виглядає. А щоб її запам’ятати, давайте уважно розглянемо її та вивчимо про неї віршик.

Гострий лікоть у четвірки,

Як зачепить — буде дірка.


 

— Напишемо цифру 4 у повітрі. Білочка пропонує викласти цифру 4 з лісових горішків. (Діти виконують завдання.)

— Як ви думаєте, скільки потрібно паличок, щоб викласти цифру 4? (Три)

— Візьміть три палички і викладіть цифру 4.

Ви х о в а т е л ь

Білочка Мілочка — Добра господиня.

В неї є горішки, Шишок повна скриня. Ось метнулась білочка, Заховалась в скриньці, Це вона готує

Нам усім гостинці.

— Білочка хоче нас пригостити горішками. Але горішки не звичайні, а із завданнями.

Перший горішок. Чого буває тільки 4? (Ніжок у стола, ніжок у білочки, коліс у машини.)

Другий горішок: Білочка виставляє гриби, а діти перелічують (у межах 4)

і знаходять відповідну цифру, що позначає цю кількість.

— Третій горішок пропонує пограти.

Дидактична гра «Четвертий зайвий»

Вихователь називає предмети, діти кваліфікують їх за спільною озна- кою і знаходять зайвий. Наприклад: картопля, огірки, редиска, корова, со- бака, кіт, гарбуз, свиня.

Четвертий горішок — фізкультхвилинка.

Лапки в боки, вгору вушка,

Скачуть білочки-подружки. Раз, два, три, чотири, п’ять — По гілках вони летять.

Кожен ранок на галяві

Спритно роблять вільні вправи. Раз, два, три, чотири, п’ять — Люблять білочки стрибать.

— Діти, білочка назбирала грибочків і горішків і хоче визначити, чого більше. Допоможемо їй? Викладіть на верхній смужці 2 грибочки, а на ниж- ній горішків на 1 більше. Скільки горішків ви виклали? (Три.)

— Чого у білочки більше — грибочків чи горішків? На скільки горішків більше? (На один.)

— Що потрібно зробити, щоб грибочків і горішків стало порівну? (До- дати ще один грибочок.)

— Скільки тепер грибочків? (Три.) А горішків? (Три.)

— То чого тепер більше — грибочків чи горішків? (Їх стало порівну.)


 

— А що ще можна зробити, щоб горішків і грибочків було порівну? (За- брати один горішок.)

— То скільки грибочків стало? Два. А горішків? (Теж два.) Їх знову ста- ло порівну.

Ви х о в а т е л ь

Білка ще й торгує трішки, Продає свої горішки: Лисичці-сестричці, Горобцю, синичці, Ведмедику волохатому

Та й зайчику вухатому.

— Всі ці звірі та птахи прийшли до білочки по горішки. Давайте визна- чимо, де хто знаходиться. (Викладає на фланелеграфі.) Синичка — вгорі, ли- сичка — внизу, горобчик — справа, ведмедик — зліва, зайчик — посередині. Діти, білочка дуже рада, що ви приходили до неї в гості. З яким числом та цифрою ви тут познайомились? Білочка бажає вам, щоб ми завжди були дру- зями природи, часто бували в полі, в лісі, біля річки.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.