Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 21






тема. зДрастУй, зимоньКо-зима!

програмовий зміст

зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати описові розповіді за картиною, розв’язувати суперечності;

звукова культура: розвивати мовне дихання (правильний вдих та видих), фонетичний слух;

граматика: стимулювати вживання повних речень; виховувати зацікав- леність, посидючість.

Словник: формувати і закріплювати уміння добирати спільнокореневі слова, звертаючи увагу на значення кожного з них.


 

матеріал: картина із зображенням зимових явищ, розваг (цілісне зобра- ження розрізане на частини); дзвіночки, сніжинки; металофон; пінопласт; папір.

 


Хід заняття Дзвенять дзвіночки. В и х о в а т е л ь


 

 

Що за звуки чарівні? Звуки Зимоньки-зими.

Це сніжиноньки бриніли, На столи до нас присіли. Кожен з ними грати рад, Зробимо ми снігопад.


— А що таке снігопад? (Відповіді дітей.)

— Як назвати явище коли падає листя? (Листопад.)

— Коли падають зорі? (Зорепад.)

— А коли падають смішинки? (Сміхопад.)

 

Дидактична вправа «вітер-вітерець»

Діти дмухають на сніжинки з різною силою видиху.

В и х о в а т е л ь. Як ви вважаєте, зима — це добре чи погано? Добре, бо:

— багато снігу, можна ліпити сніжки;

— сніг вкриває рослини від морозу;

— дерева відпочивають;

— можна кататися на санках, лижах, ковзанах тощо. Погано, бо:

— сніг засипав усе: і тварини, і птахи без їжі;

— слизько, можна впасти;

— холодно, морозно, слід турбуватися про тепло;

— слід одягатися, бо можна захворіти.

В и х о в а т е л ь

У білій шапці пуховій, у ранкову пору

Зима-зимонька прийшла і картину принесла.

(Вихователь виставляє на дошку картину і пропонує розглянути її.)

Запитання для бесіди

— Яку пору року зображено? Чому ви так думаєте?

— Які кольори використав художник?

— Кого ви бачите на картині?

— Що роблять діти?

— Як художник передав настрій дітей?

— Хто зліпив снігову бабу?


 

— Як по-іншому можна назвати снігову бабу? (Сніговик.)

— Сніговик живий чи ні?

— Де можна зустріти живого сніговика? (У казці.)

В и х о в а т е л ь. Давайте за допомогою ваших розповідей і малюнків

«намалюємо» таку саму картину, як у Зими.

Який фон ми оберемо? Чому обрали білий фон, а не зелений чи жов- тий?

(Діти складають розповідь за картиною і по ходу розповіді складають аналогіч- ну картину на фланелеграфі з частин.)

В и х о в а т е л ь. Чи схожа наша картина на картину Зими?

 

Фізкультхвилинка

Білий сніг, білий сніг

Заміта стежинки, (Колові рухи руками.) Цілий день, цілий день.

Падають сніжинки, (Нахили тулуба вперед.)


Вітерець-жартівник

Віхолу здіймає,

А мороз-чарівник

З діточками грає.


(Повороти навколо себе.)

 

(Підстрибування.)


 

В и х о в а т е л ь. А зараз ми з вами складемо ланцюжки зі слів-сніжи- нок.

 
Дидактична гра «сніговий ланцюжок»

Діти розподіляються на групи по 4–5 осіб. Кожна група отримує картку із зображенням певного зимово- го явища. Потрібно придумати спільнокореневі слова і позначити кожне слово сніжинкою. Виграє та група, в якої ланцюжок є довшим.

Зима — зимка, зимонька, зимно, зимовий. Вітер — вітерець, вітрище, вітрюган. Мороз — морозенко, морозно, морозець.

Сніг — сніжинка, сніжка, сніжок, сніговий, снігур, сніговій.

 

Дидактична гра «звуки зими»

(Вихователь за допомогою різноманітного матеріалу створює звуки. Діти визна- чають, чи можуть ці звуки бути звуками зими.)

• Дзвенять дзвіночки — бринять сніжинки.

• «Кроки» по металофону — плачуть бурульки.

• Рипіння пінопластом — хтось іде по снігу.

підсумок

В и х о в а т е л ь. А чи можна Зиму назвати чарівницею? Доведіть, чому.


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.