Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. Кришталева зима






програмовий зміст: розвивати мислення, пізнавальну активність; вихо- вувати бажання милуватися красою рідної природи.

Словник: поповнювати словниковий запас дітей словами- назвами зи- мових явищ; вводити в мовлення дітей узагальнюючі слова і слова, близь- кі за значенням.

матеріал: дидактична гра «Логічний потяг», картки із зображенням груп предметів, «чарівна» паличка.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь

Дорога біла стелеться і краю їй нема.

Сніжок мете метелиця. Чекає нас зима.

Ми вирушимо потягом, зберемося за мить, Але спочатку, дітоньки, вагончики зберіть.


 

Дидактична гра «логічний потяг»

В и х о в а т е л ь. У нас є потяг, а до нього потрібно причепити вагончи- ки. Кожен вагончик має свою картинку. Вагончики повинні з’єднуватися між собою (мати логічний зв’язок). Потяг наш називається «Зима». А зима яка?

Д і т и. Холодна, снігова. (Ставлять вагончик із зображенням сні- жинки.)

 

В и х о в а т е л ь. А сніг який?

Д і т и. Білий, скрипучий, іскристий.

В и х о в а т е л ь. А що ще буває холодним, білим?

Д і т и. Морозиво. (Ставлять вагончик із зображенням морозива).

В и х о в а т е л ь. Ви погляньте, який у нас потяг. Займайте місця і ру- шаймо.

(Діти сідають на стільці.)

 

Зупинка «Снігова»

В и х о в а т е л ь

• Сидить сумує Сніг, Чекає і зітхає, Хотів писати вірш, А слів не вистачає.

Стало біло навкруги. Я розтрушую сніги.

В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я —... (зима).

• Не дід, а сивий.

Не спить, а стелеться, Вкриє землю й океан,

Ну, а звуть його... (туман).

• Прилипаю вам до ніг, Називаюсь просто... (сніг).

Вихователь пропонує дітям скласти рими до слів:

зима —... сама, кума;

сніг —... пиріг, поріг;

сніжинка —... пушинка, вершинка;

вітерець —... пустунець, молодець.


 

Зупинка «Морозна»

В и х о в а т е л ь


 

Мороз із картками грається, У купки їх складає.

Як група називається, Ніяк він не згадає.

Ти, дружок, часу не гай, Одним словом називай.


 

(Тварини.)

 

(Птахи.)

Вихователь роздає дітям зображення груп предметів, а вони добирають узагаль- нюючі слова.

 

Зупинка «Холодна»

В и х о в а т е л ь

У цей зимовий день пригожий. Добираємо слова:

За звучанням різні — за значення схожі.


 

В и х о в а т е л ь. Ми з вами їдемо, а як можна сказати по-іншому. Д і т и. Мчимо, котимося, пересуваємося, летимо.

Ходити... (бродити, йти, мандрувати, прогулюватися). Бігти... (мчати, поспішати, квапитися).

Кричати... (горлати, кликати, галасувати).

В и х о в а т е л ь. Ось ми і прибули до палацу Зими.

Але щоб потрапити туди, слід назвати ознаки зими. І допоможе нам чарівна паличка.

 

Дидактична гра «Чарівна паличка»

Діти стають у коло. Вихователь — у центр. Гра відбувається як естафета. Діти називають потрібні слова, передають паличку далі.

Наприклад, пропонується назвати ознаки зими. Вихователь дає паличку комусь із дітей. Дитина говорить «сніг» і передає паличку далі. Якщо хтось не назвав ознаки або кілька разів повторилася ознака, вихователь зупиняє передавання палички. Дитина заходить у середину кола і стоїть там доти, поки її не виручать.

підсумок

З’являється Зима (лялька). Дякує дітям за допомогу Снігові, Морозу, Хо- лоду і дарує на згадку солодкі крижинки.

В и х о в а т е л ь. Чи любите ви Зиму?

— Що найбільше вам подобається взимку?

— Чи бажаєте, щоб зима залишилася назавжди? Чому?

— Чи може зима приходити двічі на рік?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.