Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 21






ТЕМА. Д. Олдрідж. «Останній дюйм». Формування характеру Деві в надзвичайних обставинах.

Мета уроку: використовуючи глибинний зміст тексту, дослідити, як проявляється характер людини в екстремальних ситуаціях. Вирішити питання: «Що формує характер дитини?»; розвивати навички аналізу тексту і вміння характеризувати героїв на основі вчинків та думки інших героїв, розуміти значення символічних образів;

- виховувати вміння розуміти, поважати і прощати один одного; прагнути духовної єдності поколінь;

Обладнання: підручники, роздатковий матеріал, тлумачний

словник, картки з написом «батько-син», картини моря

і пустелі, бланки для порад.

Ніколи не знаєш, на що ти здатний,

доки не спробуєш.

Д.Олдрідж

ХІД УРОКУ

Рефлексія.

- Які ваші очікування від уроку?

- Що нового ви хочете відкрити в творі?

І. Мотивація навчальної діяльності. Представлення теми.

Ви вже знайомі із змістом оповідання «Останній дюйм». Зважаючи на тему уроку…

- Які проблеми обговорити? Чи є вони актуальними для сучасного суспільства?

 

ІІ. Сенкан. Характер

 

Словникова робота (під час виконання основного завдання готує хтось з учнів)

ХАРАКТЕР 1. Сукупність всіх психічних, духовних якостей людини, які проявляються в його поведінці.

2. Отличительное свойство, особенность, качество чего-нибудь.

- Що і хто може впливати на формування характеру

людини?

 

Складання схеми.

характер

 

 


Робота з ЕПІГРАФОМ.

Сьогодні на уроці ми прослідкуємо за змінами, які відбувалися в характері головних героїв оповідання «Останній дюйм»

 

Словникова робота. (під час виконання основного завдання готує хтось з учнів)

ДЮЙМ - Одиниця довжини, одна дванадцята фута, дорівнює 2, 54 см.

 

- Дюйм! Це багато чи мало?

Долаючи кожний дюйм свого життя, ми мусимо робити свій вибір. Дійсно, інколи дюйм – це відстань між життям і смертю. Дюйм – два з половиною сантиметра, з яких складається шлях довжиною в життя. І це життя творимо ми.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого.

Знайомлячись з подіями, які сталися на маршруті «Каїр – Акуляча бухта», ми спостерігали за поведінкою та психологічним станом наших героїв.

- Які почуття переповнювали їх?

- Що ви можете сказати про характер стосунків батька та

сина?

ІV. Аналіз твору. Робота з текстом.

Маршрут «Акуляча бухта - Каїр»

- Які зміни відбуваються з батьком?

Відповідь + цитати

- Що примусило батька глянути на сина іншими очима?

- А що нового ви помітили в поведінці Деві?

Відповідь + цитати

- Чиїми очима ми спостерігаємо за змінами в характері

Деві?

- Чи очікували ви такого вчинку від хлопчика? Поясніть

свою думку.

(Занадто чужими були вони)

- Чому ж так сталося, що люди, рідніше яких не буває,

стали такими віддаленими?

Відповідь + цитати

- На скільки віддаленими були батько й син?

 

СИН
батько

 

 

Словникова робота. Робота з карткою

СИМВОЛ- (від грецьк. Symbolon - знак, прикмета) Умовний знак, який крім свого прямого значення наділений і новими (переносними)

 

- Якщо звернутися до тексту, чи можемо ми знайти

символи, які показують віддаленість батька і сина?

- Як ці стихії співвідносяться з героями? Поясніть вибір.

 

 

- Охарактеризуйте ці стихії. Що в них спільне та різне?

- Чи можна змінити характер даних стихій і що для цього

необхідно?

- Змінилася відстань між батьком та сином? На скільки?

- Як на цю відстань натякає нам автор?

 

батько
син

 


 

 

- Знайдіть рядки у творі, які пропонують шлях до

подолання останнього дюйму.

 

Стор. «Але справа була не в тому, що розгледів Бен, важливо було дізнатися, чи зумів хлопець що-небудь побачити в своєму батькові.»

Висновок. Щоб зробити крок і подолати свій останній дюйм, треба спробувати зрозуміти і пробачити людину. Переглянути свої погляди на життя, дещо змінити в собі.






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.