Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 9






Тема. Чому навчали дітей у давнину.

Мета: На прикладі життя наших предків, зокрема київського князя Володимира Мономаха та його родини, з допомогою притчі-байки про Дуб і Перекотиполе прищеплювати дітям пошану до того, що цінували, любили і поважали попередні покоління. Виховувати в дітей шанобливе ставлення до навчання батьків.

Обладнання уроку: підручник, зошит з друкованою основою, фонохрестоматія.

Тип уроку: Опанування нових знань.

Хід заняття.

І. Організація та мотивація навчальної діяльності..

- Любі діти, які настанови ви отримали сьогодні від батьків?

- Як навчання батьків вам допомагає в житті?

- Які уроки для вас найцінніші?

- А хочете, діти, дізнатись чому навчали таких дітей, як ви, у давнину?

- Ось сьогодні на уроці ми дізнаємося про те, чому навчали дітей у давнину.

ІІ. Робота за новою темою

1. Знайомство з темою уроку: «Чому навчали дітей у давнину».

2. Складання колективно завдань уроку:

Аналіз змісту епіграфа уроку «Звеличимо славних мужів і батьків нашого роду … Мудрі слова були у повчанні їх».

Святе Письмо

- Чому ми повинні звеличувати славних мужів і батьків нашого роду?

- Чому найважливішому вони вчили своїх дітей? (Мудрості).

3. Читання й аналіз байки «Байка про Дуб і перекотиполе».

4. Знайомство з повчаннями для душі предків – християн.

5. Складання характеристики Володимира Мономаха.

6. Виготовлення закладок – символів.

8. Пропоную прослухати оповідання «Чому навчали дітей у давнину» (Учитель виразно читає, учні уважно слухають.)

9. Бесіда за змістом:

- Про що любили говорити онук Микитка з дідусем?

- Про що розповів дідусь?

- Що він розповів про навчання дітей за часів київського князя Володимира Мономаха?

- Перечитайте навчання дітям Великого князя. Що найважливіше у навчаннях? (Важливо в житті вчитися не тільки грамоті й наукам, але і навчати душу добру).

10. Робота з зошитом.

- Вправа 1. Виписати пропущені слова і вивчити звернення Володимира Мономаха до дітей. (Робота в парах).

- Вправа 2. Вибери і підкресли слова, які характеризують Володимира Мономаха – зеленим, а тебе – червоним олівцем. Допиши інші слова. Перевірка творчої роботи.

11. Фізкультхвилинка. (Вправа на розсуд учителя).

12. Читання, аналіз байки в особах. (підручник, с. 38-39).

Прочитай повчання байки: «А якщо від предків віру й добро перейняти –

жодний вітер нас тоді не зможе здолати».

- Як байка пов’язана з основним висновком уроку?

- Які слова байки сподобалися? Поясни чому.

13. Робота в зошиті (с.17).

Поміркуй і напиши, чого саме навчає Дуб – герой байки «Про Дуба і Перекотиполе» - кожного з нас?

Чого не треба вчитися у Перекотиполя? Чому?

14. Слово вчителя. Скарбничка мудрості.

«Письменники, художники за допомогою своїх творів звеличують імена мудрих і мужніх людей, які зробили багато добра людям, Батьківщині. Про героїв пишуть пісні, вірші, ставлять їм пам’ятники. А як можемо ми шанувати своїх предків? Будемо старатися жити так, як вони нам заповідали».

Висновок:

«У школі ми набуваємо різних знань, які нам будуть потрібні в житті. А ще нам треба навчати добра свою душу. І в цьому нам допомагає багатий досвід наших мудрих і побожних предків – християн».

ІІІ. Підсумок уроку. Бесіда.

- Про що дізнались на уроці? (Важливо в житті вчитися не тільки грамоті й наукам, але й навчати душу добру).

- А як робили наші предки? (Так робили наші предки).

- Який крилатий вислів запам’ятали? (Якщо від предків віру й добро перейняти – жодний вітер нас тоді не зможе здолати!)

Порада учням:

- Бережіть віру батьків!

- Переймайте від них добро!

- Будьте щасливі!







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.