Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок № 13






Тема. Праця – перемога над лінощами.

Мета: сформувати у дітей розуміння того, що працелюбність досягається завдяки зусиллям над собою, боротьбою з власними лінощами та егоїзмом.

Звернути увагу дітей на те, як долати лінь. Розвивати чутливість до позитивних і негативних рис характеру, працювати над собою систематично і наполегливо. Виховувати в дітях життєво необхідні риси характеру: працьовитість, витривалість, слухняність, відповідальність за свої дії і вчинки.

Обладнання уроку: підручник, зошит: вироби, виставка творчих робіт учнів, образи Святих-трударів.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація та мотивація навчальної діяльності.

- Діти, чи всі приготувалися до уроку християнської етики?

- З яким почуттям ви готували виріб, який презентуєте сьогодні на уроці?

- Які якості характеру допомогли вам творчо попрацювати над сувеніром?

- А у кого праця перемогла лінощі?

Тож сьогодні на уроці ми детально поговоримо про те, що праця – перемога над лінощами.

ІІ. Робота за темою уроку.

1. Оголошення теми, завдань уроку «Праця – перемога над лінощами» (запис на дошці)

2. Ознайомлення з епіграфом уроку:

«Не будь швидким на язик твій, і лінивим та недбалим у ділах твоїх» Святе Письмо

- Діти, чому не можна бути швидким на язик? Як ви це розумієте? Яку заповідь порушує той, хто багато говорить, осуджає ближнього?

- А як слід розуміти слова, що не можна бути лінивим та недбалим у ділах твоїх?

- Може людина отримати вищу освіту, гарну роботу, якщо вона не хотіла чи погано вчилася?

- Як ви гадаєте, кого наказує лінивий? (Тільки себе!)

3. Звернення до оповідання «Як діти лінощі перемагали» (Колективне читання).

4. Бесіда за змістом:

- У чому хлопчики змагались?

- Що порадила мама Максимка друзям?

- Як Максимко боровся протягом дня зі своєю лінню?

- Чи переміг хлопчик себе?

- Як ви вважаєте, що таке лінощі, чи можна з ними боротися і їх перемагати?

- Розкажіть про свій досвід у такій справі.

5. Слово вчителя: «Скарбничка душі».

Справжня праця не буває легкою. Вона завжди долає лінощі і втому. Лінь – це небажання трудитися. Як долати лінь? Помічай, де ти даремно витрачаєш час. Пересилюй лінь. Навчися виконувати будь-яку роботу, навіть неприємну. Проси батьків, щоб вони допомогли тобі бути працьовитим.

7. Фізкультхвилинка.

8. Заочна мандрівка до країни народної мудрості: Читання, пояснення українських народних прислів’їв (підручник, с.55).

9. Презентація учнями своїх творчих доробок. (Показ, розповідь по вкладену працю, любов, терпіння).

10. Закріплення вивченого. Робота в зошиті:

- «Перетвори» погані звички на добрі та напиши їх поряд. (с.24, зошит).

- Запиши правила перемоги над лінощами. (с.25, зошит)

11. Гра «Працьовиті герої в українських казках». Метод «Мікрофон». Переможе той, хто найбільше назве працьовитих героїв.

12. Складання звернення дітей до Бога. (с.25, зошит).

13. Живі приклади любові до праці, до людей – повна перемога ліні, зла.

Розповіді про Святих (Києво-Печерські, Афонські, Волинські, Оптинські, Глинські, Путивльські).

Висновок: Головне в монахів: молитва і праця за блогословінням, з повним смиренням.

ІІІ. Підсумок уроку:

- Любі діти, то що допомагає людині перемогти лінощі?

- Що корисного ви дізнались на уроці? (Справжня праця не буває легкою.)

- У кого можна вчитися слухняності, терпінню, працьовитості? (У монахів.)

- Яку найважливішу пораду слід винести з уроку?

«Не будь швидким на язик твій, і лінивим та недбалим у ділах твоїх».







© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.