Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 12. програмовий зміст:закріпити знання дітей про величину та форму пред- метів; уміння лічити в межах десяти (пряма та зворотна лічба); уміння орієн- туватися в






тема. Чарівна рУКавиЧКа

програмовий зміст: закріпити знання дітей про величину та форму пред- метів; уміння лічити в межах десяти (пряма та зворотна лічба); уміння орієн- туватися в часі та просторі; розвивати логічне мислення, бажання працюва- ти самостійно; виховувати уважність, зосередженість, допитливість.

матеріал: картки; м’яч; цифри.

 

Хід заняття

— Я знаю, що ви дуже любите казки, так? А сьогодні до нас завітала не- звичайна казка — математична.

«Жили-були дід та баба. Холодно взимку, дрова закінчилися, нічим то- пить. От і послала баба діда в ліс. А дід так поспішав, що загубив рукавичку. Холодно йому, бідолашному, зовсім замерз».

— Давайте допоможемо дідові.

Дидактична гра «якщо знаєш, лічи далі»

Діти стають у коло, вихователь — у середині нього, кидає м’яч і називає число, а діти лічать від цього числа прямою і зворотною лічбою по черзі.

— Ти, дідусю, поки ще не змерз, повертайся додому, а ми пошукаємо твою рукавичку і дров принесемо. Але ж снігу так багато, протопчемо доріжки.


Дидактична гра «вставпропущену цифру»

 

                   

Умова. Дітям роздають індивідуальні картки з пропущеними цифра- ми. За допомогою індивідуальних наборів цифр вони заповнюють пропу- щені клітинки.

— А ось і рукавичка, та, що дід загубив, а до неї мишка поспішає: «Впус- ти, рукавичко, погрітися, бо змерзли лапки». Та не впускає рукавичка, про- сить виконати бажання-завдання.

Бабуся вишила візерунок на рукавичці, але на ньому є щось зайве.

Дидактична гра «назвизайву фігуру»

 

 

— Молодці, допомогли мишці, нехай трішки зігріється. А тут і жабка проситься: «Впустіть, замерзли мої лапки». Допоможемо жабці, бо і їй ру- кавичка завдання приготувала.

1) В якої геометричної фігури немає ні початку, ні кінця? (У круга.)

2) Назвіть вихідні дні.

3) Що буде, коли мине середа? (Четвер.)

4) Що буде, коли вороні виповниться сім років? (Піде восьмий.)

5) Скільки кутів у квадрата?

6) У яких фігур стільки ж кутів?

— Впустила мишка жабку, аж тут стрибає зайчик-побігайчик: «Впустіть погрітися!» А рукавичка і йому дала завдання.

робота з роздавальним матеріалом

1. На верхню смужку викладіть ялиночки — ось скільки (стукає музичним молоточком 6 разів).

2. Зайчиків викладіть на 1 менше.


 

3. Скільки ялинок? Скільки зайчиків? Чого менше? На скільки? Як зро- бити, щоб було порівну?

— Впустила рукавичка зайчика, а вовчик-братик теж проситься. Р у к а в и ч к а. А ти задачі розв’язувати вмієш?

В о в к. Ні, допоможіть, малята!

— З яких частин складається задача? Розв’яжіть задачу.

У білочки було 3 горішки, вона знайшла ще 2. Скільки горішків стало у білочки? (3 + 2 = 5)

Складання задач за індивідуальними картками.

— А ось і лисичка-сестричка теж поспішає до рукавички. І для неї є за- вдання.

Дидактична гра «яка довша?»

П’ять стрічок різного кольору й різної довжини порівняти і покласти в ряд, починаючи від найдовшої до короткої.

— Впустили лисичку, аж раптом де не взявся ведмідь і теж біжить до ру- кавички.

Дидактична гра «навпаки»

Назвати слова протилежного значення.

• Ранок — вечір;

• день — ніч;

• високо — низько;

• угорі — внизу;

• учора — сьогодні;

• ліворуч — праворуч.

— Всі звірята в рукавичці зігрілися. Як же нам бути? Адже слід рукавич- ку дідові повернути.

Дидактична парна гра «збудуємо будинки» (з геометричних фігур)

— Тепер є де жити звірям, рукавичка вільна. А ми нічого не забули? (За- були дров назбирати.)

Діти стають у коло, посередині кола розкидані смужки з прикладами.

 

5 + 1 = 3 + 2 = 4 – 1 = 7 – 2 =

 

— Цілу в’язанку дров назбирали. Гарно ви працювали. Дякуємо всім!

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.