Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 9. тема. поДорож До КазКи «теремоК»






тема. поДорож До КазКи «теремоК»

програмовий зміст: вдосконалювати лічбу в межах десяти; формувати вміння порівнювати дві множини, встановлювати між ними рівність та не- рівність; закріпити знання про геометричні фігури та вміння оперувати ними; сприяти розвиткові психічних процесів: мислення, пам’яті, уяви, уваги; ви- ховувати бажання виконувати завдання вихователя.


 

матеріал: теремок, іграшки-звірі до казки, плакати із завданнями, шиш- ки, іграшки, геометричні фігури, сніговик.

 

Хід заняття

 

Вихователь вітається з дітьми.

— Доброго ранку, доброго дня!

Хай плещуть долоньки!

Хай тупотять ніжки, Працюють голівки!

Доброго ранку! Доброго дня! Бажаю усім здоров’я й добра!

Сідайте зручненько і послухайте загадку:

Білокоса, білолиця, рукавом махає.

Сріблом все вкриває. (Зима.)

— Ось і зима настала, побіліло все навкруги. І саме зима запрошує вас у казку. Заплющте очі, порахуйте до п’яти — ви опинитесь у казці.

Вихователь виставляє теремок.

— Стоїть в полі теремок, Не низький і не високий. Хто-хто в теремочку живе?

— Щось ніхто не відповідає, невже нікого немає?

— Ні, хтось ворушиться. Відгадайте, хто це.

— Маленька, сіренька, полохлива, спритна. (Діти відповідають пошепки на вухо, а коли вихователь махне рукою, промовляють всі разом — хором.)

М и ш к а. Добрий день, малята!

В и х о в а т е л ь. Мишко, а чому ти одна, де твої друзі з казки?

М и ш к а. Біля нашого теремка жив маленький Сніговичок — наш друг, який щодня нам казки розповідав, а Снігова Королева забрала його і десь від нас ховає. Ось і пішли мої друзі Сніговика шукати.

Допоможіть, малята, їм повернутись, інакше в лісі з ними може щось статись.

— Допоможемо, малята? Готові? Тоді вирушаймо в дорогу.

— Перед нами — «Загадкові стежини» (на підлозі розкладені сліди звірів та людей). Як ви гадаєте, якими слідами нам потрібно йти? (Тими, що зали- шили звірі.)

— Правильно, будемо рухатись один за одним, щоб не нашкодити кома- хам, які заховались тут на зиму. Але щось нікого з жителів «Теремка» не вид- но. Тож зараз виконуватимемо завдання від Снігової Королеви.

Поміркуйте!

• Зима, а за нею…?

• День, а за ним…?

• Четвертий, а за ним…?


 

• Сніг — який…?

• Ялинка — яка…?

Дидактична гра «не помились»

Де більше квадратів?

 

 

Дидактична гра «розкладіть по порядку»

 


Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ

Ÿ Ÿ Ÿ


Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ

Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ


 

Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ

Ÿ Ÿ Ÿ Ÿ

 

— Хто це під ялинкою? Дивіться: жабка, вона ледь не замерзла, ми вчас- но з вами прийшли (повертають до теремка жабку).

— Що ж, ідемо далі. Он висока-висока ялинка, можливо, вона нам під- каже, що робити далі.

Завдання від ялинки

1. Полічи шишки.

2. Дидактична гра «Якої іграшки не вистачає».

3. Скільки лапок у їжака? Скільки хвостиків у зайчика? Скільки очей у сови?

Я л и н к а. Під кущиком ви знайдете зайчика.

— Дякуємо тобі, ялинко. (Повертають зайчика до теремка.)

— Молодці, мандрівка наша триває. Погляньте: на цій галявині ціле місто, та воно не просте, а крижане. З чого воно зроблено? (З геометричних фігур)

— Але ж і фігури не прості, а крижані. А який казковий герой в ньому схова- ний, ви впізнали? Ми його зможемо визволити, коли відповімо на всі питання.

 

 
     
 

 

Запитання

1. З яких геометричних фігур збудований дім? Башта? Ялинка?

2. Скільки усього ялинок?

3. Чим відрізняється трикутник від квадрата?

4. Які геометричні фігури ви ще бачите?

5. Скільки у вовка кружечків?

Повертаємо вовка до теремка.

— Ось і сніжок пішов. Може, сніжинки нам підкажуть, де лисичку шу- кати (у дітей на столах — по дві сніжинки із завданням).

Завдання 1. Зафарбуйте геометричні фігури всередині квадрата.

 

 

Завдання 2. Зафарбуйте геометричні фігури поза колом.

 

— Сніжинка шепоче, що біля дерева стоїть лисичка з геометричними фігурами. Але ці геометричні фігури чимось особливі. Зніміть кожен по од- ній — я вас із ними познайомлю. Це чотирикутник, бо в ньому чотири кути. Тепер підійдіть до столу. (Вихователь показує трикутник і демонструє, як за допомогою ножиць можна перетворити його на чотирикутник. Діти повто- рюють завдання за вихователем.)

— Ось лисичка під цим чарівним деревом знайшлась. А зараз подивіть- ся, скільки снігу намело, справжні снігові кучугури! Давайте всі сніжинки розберемо, можливо, і ведмедика тоді знайдемо.

Дидактична гра «навпаки»

Умова. Діти кладуть один сніжок до кошика і називають антонімічні сло- ва до тих, які назвав вихователь.

• Білий — чорний;

• високий — низький;


 

• великий — малий;

• тонкий — товстий;

• день — ніч;

• довгий — короткий.

— Ось і ведмедик знайшовся. Здається, звірят всіх врятували. Що ж, можна повертатись? Ні, ми про сніговичка забули. Ведмедик каже, що чув, як Снігова Королева його в лісі в хатинці лісовичка сховала. Що ж, спро- буємо його знайти.

Дидактична гра «з’єднайцифри»

 

5 7

4 8

3

9 H

6 10

 

— Ось і впорались! Цікава в нас була казкова подорож? Що найбільше сподобалось? А герої казки «Теремок» вам дуже вдячні.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.