Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 11. програмовий зміст:закріпити вміння дітей називати числа від одного до десяти, від десяти до одного; утворювати одне число з двох; встановлюва- ти






тема. ціКава поДорож

програмовий зміст: закріпити вміння дітей називати числа від одного до десяти, від десяти до одного; утворювати одне число з двох; встановлюва- ти співвідношення між суміжними числами; вчити дітей розв’язувати зада- чі на збільшення і зменшення числа на одиницю; продовжувати вчити гео- метричні фігури; закріпити уявлення про час (добу, тиждень, місяць, рік); розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати інтерес до заняття з ма- тематики.

матеріал: клубочок; Вінні-Пух і П’ятачок; дидактичні ігри «Живі чис- ла», «Вовк і Заєць»; Карлсон, Незнайка, Буратіно і Мальвіна; замки з клю- чами.


 

Хід заняття

— Ми сьогодні вирушаємо до країни «Мультляндії», де на нас чекають різні відкриття, дива та несподіванки.

А поведе нас у путь чарівний клубочок. (Діти, ставши ланцюжком, бе- руться за ниточку.)

Дидактична гра «лічба ланцюжком»

— Ми потрапили в підземний лабіринт. А вийти з нього зможемо, якщо правильно полічимо.

Дидактична гра «лічи далі»

Пряма і зворотна лічба від будь-якого числа.

— Кого це ми зустріли? (П’ятачка і Вінні-Пуха.)

— Що це в них? (Дуже багато різнокольорових кульок.)

— П’ятачок їх переплутав, давайте допоможемо.

Дидактична гра «живі числа»

Розставити числа за порядком.

 

 

 
4 2 8 6 7 4 6 5 10 1

 

 

— Погляньте, Вовк за Зайчиком женеться та ще й кричить: «Ну, по- стривай!»

— Що будемо робити? (Рятувати Зайчика.)

— Ой, який хитрий Вовк, ховається від Зайчика, щоб зненацька напас- ти. Ми Зайчика попередимо.

Дидактична гра «Де хто сховався?»

Під ялинкою, біля будиночка, на стільчику, в шафі, за будинком…

— Чуєте, хтось плаче? Та це ж Русалонька, її морське чудовисько у під- водному замку зачинило.

Дидактична гра «Доберіть ключик до замка»

 

 

— Незнайко просить допомоги, бо його грати не беруть. Друзі кажуть, що він нічого не знає. Давайте разом відповімо на запитання.


 

1) З яких частин складається задача?

2) Ростуть 4 березки. На кожній по 4 великих гілки, на кожній великій гіл- ці — по 4 маленьких. На кожній гілці — по 4 яблука. Скільки яблук на деревах?

Фізкультхвилинка «Буратіно»

— Мальвіна вчить Буратіно розв’язувати задачі.

Складання й розв’язування задач за демонстраційними картками.

Складання задач за індивідуальними картками, після чого діти переві- ряють виконання завдання одне в одного.

Запитання до Буратіно

1. Щороку дідусь має чотири імені. (Весна, літо, зима, осінь.)

2. Нас сім братів — роками однакові, а іменами різні. (Дні тижня.)

3. Дванадцять братів один за одним ходять. (Рік, місяці.)

— Бачите, скільки героїв із мультфільмів ми зустріли і допомогли.

— Чи сподобалась вам подорож?

— Що найбільше вам сподобалось?

— А зараз час вирушати до дитячого садку.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.