Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. КазКа про вереДливе мишеня






програмовий зміст: закріпити уявлення про площинні геометричні фігури; вправляти у кількісній та порядковій лічбі в межах десяти; ознайомити зі складом числа вісім; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, спостережливість.

матеріал: цифри, геометричні фігури різного кольору і розмірів; іграш- ки звірят; перфокарти; індивідуальні картки.

 

Хід заняття

— Жила-була мама мишка і було в неї дуже вередливе мишеня. Мама спі- вала йому перед сном пісеньку ніжним голоском, а воно вередувало. Дуже сумно стало мамі, і пішла мама шукати няньку своєму мишеняті.

— Малята, допоможемо мишці?

— Звернулася мама до качки. А та задала їй завдання.

Дидактична гра «скільки ніг»

Умова. Вихователь показує картину-таблицю із зображенням птахів, звірів, людей, табуретки, стола і запитує: «Скільки ніг? Скільки ніжок? Скіль- ки лап?» Діти показують відповіді карткою з цифрою.

— Не сподобалось мишеняті, як співала качка. Побігла мама жабку кликати.

Дидактична гра «виправ помилку»

Умова. У дітей у руках картки із різними зображеннями предметів, а внизу у кутку картки — цифра. Діти повинні полічити предмети і, якщо потрібно, замінити цифру.

 

3 5

 

— Не сподобалось мишеняті, як співає жабка. Пішла мама до коня.


 

Дидактична гра «відгадай»

Умова. Лічба предметів у кошику, викладання їх на індивідуальних смуж- ках. Визначення чого більше, чого менше. На скільки? Як зробити щоб було порівну?

— Не сподобалося мишеняті, як співає кінь. Пішла мама курку кликати.

індивідуальна робота з перфокартами

Умова. У віконечку діти малюють стільки зерняток, щоб їх кількість від- повідала написаній ліворуч цифрі.

 

3 5

 

— Не сподобався мишеняті її голосок. Побігла мишка до щуки.

Дидактична гра «розв’яжи приклад»

 

 

5 + 2 3 + 4 7 + 1

 

 

Діти розв’язують приклади і відповідь показують цифрою.

— Не сподобалося мишеняті, як співає щука. Пішла мишка кішку звати.

— Чи можна кішку кликати до мишки?

— Давайте швиденько збудуємо з геометричних фігур кицю, щоб миш- ка справжню не встигла покликати.

Дидактична гра «хто швидше?»

Робота з роздавальним матеріалом: діти з геометричних фігур склада- ють кицю.

— Заспіваймо колискову, щоб мишеня заснуло, а ми тим часом пограємо. Складання числа 8.

(Діти розкладають сині і червоні м’ячі.)

1 та 7 = 8

2 та 6 = 8

3 та 5 = 8

4 та 4 = 8

5 та 3 = 8

6 та 2 = 8

7 та 1 = 8

— Прокинулось мишеня, сказало, що воно ніколи не буде вередувати і маму буде слухати.


 

— Давайте згадаємо, хто приходив колихати мишеня.

— Хто приходив першим?

— За ким по порядку приходила курка?

— Якою по порядку була щука?

— Дякую вам малята за допомогу!

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.