Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 17. програмовий зміст:перевірити засвоєння дітьми просторових уявлень: зліва, справа, посередині; закріпити знання про геометричні фігури (трикут- ник






тема. КотиК і півниК

програмовий зміст: перевірити засвоєння дітьми просторових уявлень: зліва, справа, посередині; закріпити знання про геометричні фігури (трикут- ник, круг, квадрат, прямокутник); про частини доби; розвивати логічне мис- лення, уяву, пам’ять на занятті.


 

Демонстраційний матеріал: котик (іграшка); фланелеграф; півник (пло- щинний); кошик з яблуками та грушами; кленові листки; зайчик, лисичка, ведмедик, їжачок, білочка (іграшки для лічби); цифри; геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник, прямокутник).

роздавальний матеріал: кошик із вирізаними яблуками, смужки картону, геометричні фігури, фішки для позначення частин доби.

 

Хід заняття

— йшла я сьогодні в дитячий садок, дивлюсь — сидить Котик на пеньочку край дороги і гірко плаче. Запитала я його, звідки він і що трапилось. Роз- повів Котик мені ось що: він завітав із казки «Котик і Півник». Вкрала Ли- сичка Півника, і що вже Котик не робив — і кричав, і співав, і сварився — нічого не допомогло. Сидить Лисичка в хатці і промовляє:

Коте сірий, коте волохатий,

Якщо хочеш Півника, забрати, Ти завдання ці зроби,

Ну, а потім вже бери.

— Та й виставила за поріг корзинку з яблучками, а кожне яблучко мало в собі завдання складне-прескладне. Не може впоратись з ними Котик і пла- че. Допоможемо йому звільнити побратима Півника?

Ось завдання перед вами

Нашим славним малюкам: Треба рахувати вміло, Швидко, правильно і сміло.

Діти рахують яблука та груші кількісною лічбою, а потім порядковою лічбою лі- сових звірів.

— Лиска цифри залишила і назвати їх просила.

Діти впізнають і називають цифри. Потім на смужці картону викладають від- повідну кількість яблук — співвідносять число з цифрами і навпаки.

Ось фігури в ряд стоять, Треба всі їх описать.

Діти беруть по одній знайомі геометричні фігури, уважно розглядають їх та опи- сують.

 

Фізкультхвилинка

Гра «Літаки»

Кожна дитина тримає в руках маленьку геометричну фігуру. За коман- дою «На аеродром!» малюк відшукує аналогічну геометричну фігуру і при- сідає біля неї.

На кленових листках

Лисичка описала частини доби. А ви, малята, не дрімайте

І всі частини доби впізнайте.


 

Вихователь описує день, ніч, вечір, ранок, а діти впізнають їх і показують від- повідну фішку.

Щоб Півника забрати, Слід загадки відгадати. Якщо впораєтесь — хвала, А не впораєтесь — ганьба.

Діти вправляються в орієнтації в просторі: відповідають, де знаходиться Півник

(внизу, вгорі, зліва, посередині).

 

Ви х о в а т е л ь

Любі хлопчики й дівчатка. Котик дуже вдячний вам: Нашим добрим малюкам, Що так гарно працювали

І Півника врятували.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.