Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 6. тема. У гості До КазКи «теремоК»






тема. У гості До КазКи «теремоК»

програмовий зміст: вчити дітей лічити в межах трьох, лічити числа за по- рядком, вміти відносити останнє число до групи предметів; ознайомити дітей з геометричною фігурою трикутник; продовжувати вчити обстежувати його раніше вивченими способами; формувати вміння розрізняти й правильно


 

називати часові відношення: вчора, сьогодні, завтра; закріплювати кольо- ри; розвивати уважність, кмітливість, зосередженість; виховувати бажання поглиблювати знання.

Демонстраційний матеріал: клубок; теремок; зайчик, білка, ведмідь; м’ячі різнокольорові; геометричні фігури — трикутники; 3 обручі для гри «Знай- ди свій будинок».

роздавальний матеріал: смужка; по три різнокольорових горішки для кожної дитини.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Погляньте, що у мене в руках. (Клубочок.)

— Цей клубок передала Їжачиха-кравчиня. Він не простий, а чарівний і дуже любить мандрувати. (Вихователь кидає на підлогу.)

Покотився в даль клубочок

Із садочка на горбочок,

Через поле, через гай,

За блакитний небокрай.

— Привів нас клубочок на чарівну галявину. Що на галявині стоїть? (Те- ремок.)

— Скільки теремків? (Один.)

— Стоїть у полі теремок. Не низький і не високий. Пробігав повз зай- чик-побігайчик і почав у теремку жити.

— Скільки звірят у теремку? (Один.) Бігла повз білочка та й питає: «Хто- хто в теремку живе?» Зайчик відповів і запросив білочку теж там жити. Скіль- ки звірят живе в теремку? (Діти рахують: один, два.)

— йшов ведмідь і теж до теремочка: «Пустіть і мене в теремок». (Лічба в межах трьох)

— Скільки тепер звіряток стало в теремку? Хто прийшов першим? Дру- гим? Третім?

— Що це дзвенить у теремочку? (Викочуються м’ячики.)

— Чого більше: м’ячиків чи звірят? Як перевірити? (Давайте покладемо перед кожним звірятком по м’ячику.) М’ячиків менше.

— На скільки м’ячиків менше? (На один.)

— Чому? (Бо одна тваринка залишилася без м’яча.)

— Як зробити, щоб було порівну? Якого кольору м’яч у ведмедя? У бі- лочки? У зайчика?

Дидактична гра «Що змінилось»

Поміняти м’ячі місцями, а потім запропонувати дітям відновити попе- редній порядок розташування м’ячів.

Фізкультхвилинка з елементами психогімнастики «м’ячі»

— Гарно звірятам у теремочку живеться разом, дуже їм весело, але злий і сердитий вітер часом прилітав і страшенно гудів біля віконечка теремка. І звірі вирішили побудувати парканчик. Спочатку вони взяли ось цей матеріал.


 

— Що це? (Круги.)

— Діти, чи гарний буде парканчик? (Він покотиться, бо в круга немає ні куточків, ні сторін.)

— Тоді вони взяли квадрат. Поставили квадрати поряд близенько, а крізь них навіть сонечка не видно. Засумували звірі, не знають, що робити. Але мені наш чарівний клубочок щось підказує, веде до кошика. Тут якісь фігу- ри. Ви їх знаєте?

— Це трикутники. (Вихователь дає дітям по одному.) Ця фігура так нази- вається, бо в неї три кути і три сторони. Давайте їх порахуємо.

— Він вміє котитися як круг? (Ні.)

— Але коли поставимо поряд, ми бачимо, що між трикутниками є віко- нечка. Дуже гарний парканчик вийшов.

Давайте ми із звірятками пограємо.

Діти беруть із кошика по одній геометричній фігурі.

Дидактична гра «знайди свій будинок»

На килимі лежать три обручі-будинки. В одному лежить круг, в друго- му — квадрат, в третьому — трикутник. Звучить музика, діти біжать у буди- нок з такою фігурою, яку вони тримають у руках.

Дидактична гра «вчора, сьогодні, завтра»

— Сьогодні звірі гуляли в лісі. А ви сьогодні чим займались? А вчора ведмідь співав пісеньку. А ви вчора що робили? Завтра зайчик буде катати- ся на санчатах, а — ви?

Вчора — це день, що минув. Завтра — це день, що буде.

А сьогодні — це зараз.

робота з роздавальним матеріалом

— Білочка хоче пригостити вас горішками. Покладіть на смужку один червоний, другий синій, третій жовтий. Скільки горішків всього?

— Ой, погляньте, клубочок покотився далі в казку.

Загубили ми клубочок —

Та це ще не лихо. Нам сонечко сяє, Нескладно іти.

Стежинка знає, як садочок знайти.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.