Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 1. тема. поДорож на машині






тема. поДорож на машині

програмовий зміст: вчити дітей виділяти один предмет із групи і скла- дати групу з окремих предметів; ввести поняття один і багато; звертати ува- гу на узгодження числівника один з іменником у роді і числі; вчити порів- нювати предмети за висотою, вживати при визначенні слова високий, низь- кий; ознайомити з геометричною фігурою круг; вчити обстежувати фігуру шляхом тактичного рухового аналізу; закріпити знання про кольори; роз- вивати уважність, активність; виховувати інтерес до заняття, вміння слухати й розуміти запитання вихователя.

матеріал: велика машина; кубики; звірі: лисичка, зайчик, вовк, ведмідь;

сунички в кошику; скринька з кругами.

 

Хід заняття

 

За дверима сигналить машина.

— Діти, ви чуєте, здається, до нас гості завітали. Та це ж велика маши- на, а сигналить тому, що з нею сталася аварія і всі кубики, які вона везла діт- кам, розсипалися.

— Скільки ви бачите машин?

— Скільки кубиків?

— Кубики однакові чи різні за кольором?

— Покладіть у машину синій кубик.


 

— Скільки синіх (зелених, червоних …) кубиків ви поклали?

Знов сигналить машина.

— Чуєте, вже зовсім тихенько сигналить машина, вона задоволена тим, що ми з вами склали всі кубики. А тепер ми збудуємо з кубиків високу вежу, і для цього ми будемо ставити кубики один на один.

— Іди, Сашко, візьми один кубик. Якого кольору кубик ти взяв?

— Іди, Оленко, візьми один кубик. Якого кольору кубик ти взяла?

— Що ми збудували? Скільки кубиків ми поставили? (Багато.)

— Вежа вийшла висока. Давайте покажемо висоту вежі. Он яка вона висока.

— Сумно вежі стояти одній, я побудую поряд ще одну. (Вихователь ста- вить поряд один кубик.)

— Ця вежа теж висока? (Діти відповідають.)

— Так, вона низенька. Давайте покажемо.

Дидактична гра «Біля якої вежі машина?»

— Вирушаємо в подорож на машині.

психогімнастика «подорож на машині»

1. Накачаємо колеса. (Вправа «Насос»)

2. Поїхала машина повільно. (Біг по колу)

3. Поїхала швидше.

4. Перевірити гальма. (По колінках стукають: тук-тук-тук)

5. Дорога до лісу нерівна. (Стрибають, просуваючись вперед)

— Ось ми й приїхали до лісу. Хто нас зустрічає? Давайте привітаємось із звірятами.

— Скільки звірів? (Багато.)

— Скільки лисичок? (Одна.)

— Скільки зайчиків? (Один.)

— Скільки ведмедів? (Один.)

— Скільки вовків? (Один.)

— Так, діти, один зайчик, одна лисичка, один вовк, один ведмідь, а ра- зом їх багато.

Дидактична гра «пригостіть звірят суничками»

Умова. Кожному звіру потрібно дати одну суничку.

— Весело звірятам з вами, дякують вони за гостинці і дарують чарівну скриньку. Хочете дізнатися, що там?

— У скриньці геометричні фігури — круги. Скільки кругів? (Багато.) Вихователь роздає по одному дітям і запитує:

— Яка це геометрична фігура?

— Скільки кругів у Каті? У Сергійка? У Жені? (По одному.)

— На що схожий круг? (Діти відповідають: на сонечко, тарілку, монетку.)


 

— Що вміє робити круг? Він вміє котитися, бо в нього немає куточків. (Діти обстежують пальчиками круг, проводять по контуру, потім його ко- тять.)

— Біжить пальчик і не зупиняється. Давайте складемо круги в скриньку.

— Ау! Ау!

— Чуєте, хтось нас гукає? Матрьошки в лісі заблукали. Візьміть по од- ній матрьошці. Скільки, Ліно, ти взяла матрьошок? А ти, Микито? Ми за- раз збудуємо для них високу вежу, і вони знайдуть свою маму.

робота з роздавальним матеріалом

Діти будують з кубиків високу та низьку вежі.

— Відшукали маму мотрійки. А нам час вирушати до дитячого садку, сі- дайте в машину та їдьмо. Що вам сьогодні найбільше сподобалось робити?

— Що запам’яталось? Що б хотілось ще зробити?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.