Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 3. програмовий зміст:вчити дітей уважно слухати вихователя, відповідати на поставлені запитання; за допомогою спеціально створених різноманітних ігрових ситуацій






тема. Чарівна КвітКа

програмовий зміст: вчити дітей уважно слухати вихователя, відповідати на поставлені запитання; за допомогою спеціально створених різноманітних ігрових ситуацій закріплювати елементарне математичні поняття один — ба- гато; закріплювати основні кольори; ввести нові поняття високий — низький; спонукати дітей виявляти активність, ініціативу під час дидактичних ігор- вправ; створити позитивний емоційний настрій; за допомогою спеціально дібраних, багатофункціональних пальчикових вправ розвивати дрібну мо- торику, м’язи рук; розвивати мислення, мовлення, увагу; виховувати пра- целюбність, цікавість до навчально-ігрової діяльності.

матеріал: іграшки: лялька, ведмедик, зайчики; два макети будиночків;

два макети ялинок; дрібний збиральний матеріал; кошик; квіти.

 

Хід заняття

Діти заходять до групи і знаходять незвичайну гарну квітку.

— Хто ж її загубив? Ми дізнаємось, коли виконаємо умову квітки. Для цього необхідно перетворитись на квіти.

Діти перетворюються на квіти — виконують паличкову вправу «Квітка».

Після цього чути тихенький стук у двері — заходить лялька Марійка. Каже, що це — її квітка. Лялька вітається і знайомиться з дітьми.

Розповідає, що заблукала, не може знайти свою хатинку. Діти вирішу- ють допомогти ляльці.

З’являється перша перешкода на шляху — ведмедик наламав гілочок.

— Діти, скільки ведмедик наламав гілочок? (Багато.)

— Ми їх будемо збирати в кошик.

— Скільки у нас кошиків? (Один.) Зараз нам необхідно взяти по одній гілочці.

— Скільки у Каті, у Стаса, у Віоли? (Одна.) Покладіть гілочки в кошик.

— Скільки в кошику гілочок? (Багато.)

Подорож триває. Діти заходять у лісочок і бачать дві ялинки.

— Як називаються дерева?

— Якого кольору в них вбрання? Ялинки — це хазяйки лісу, його гос- подарки. Одна ялинка мама, інша — донька. Де мама, як ви гадаєте? (Діти відповідають.)

— Чому ви вирішили, що це мама?

Закріплення понять високий — низький.

Показати, яка висока-висока мама ялинка, а донечка — низенька. Діти прощаються з ялинками і вирушають далі.


 

— Хто там причаївся за пеньочками? (Діти бачать зайчиків і ведме- дика.)

— Скільки тут зайчиків? А ведмедиків?

— Від кого ж вони сховались? Дивіться, як вони тріпочуть вушками. Да- вайте покажемо, як зайчики тріпочуть вушками.

Виконання пальчикової вправи.

— Як ви гадаєте, кого злякалися зайчики? (Лисички)

Розглядання лисички.

— Діти, ми вже так довго подорожуємо, що наші ніжки стомилися і десь заховались під кущик відпочити. Давайте їх пошукаємо.

Виконання вправи для розвитку дрібної моторики рук «Шукаємо ніжки, голівку».

— Ніжки знайшлись, відпочили і рушили далі. Де ж Марійчина хати- ночка?

Раптом з’являються на галявинці дві хатинки.

— Які хатинки ви бачите, діти? (Високу, низеньку.)

— Де висока? Де низька? Яка ж з них Марійчина? Давайте подзвонимо в цю. Яка це хатинка? (Низька.)

пальчикова вправа «Дзвіночок»

З будиночка з’являються гуси.

Виконання пальчикової вправи-потішки «Гуси».

— А ось друга хатинка. Яка вона? (Висока.)

— Ця хатинка Марійчина. Марійко, ми знайшли твою хатинку!

Лялька радіє, дякує дітям, танцює з ними таночок.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.