Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 27. програмовий зміст:навчити дітей розрізняти і називати дерева, елемен- ти будови дерев, описувати їх за допомогою питань вихователя; вдоскона- лювати уміння






тема. У гостях У лісовиЧКа

програмовий зміст: навчити дітей розрізняти і називати дерева, елемен- ти будови дерев, описувати їх за допомогою питань вихователя; вдоскона- лювати уміння відповідати на запитання вихователя реченнями з 3–4 слів за допомогою сюжетних картинок; формувати цілісний образ предмета, скла- даючи ціле з частин; вчити ритмом штрихів передавати краплі дощу; закрі- пити знання синього кольору; розвивати увагу, мовлення, кмітливість; ви- ховувати охайність, любов до природи.

Словник: активізувати вживання слів: берізка, горобина, ялинка, стов- бур, гілки, листя, дощик.

матеріал: макети дерев, кущів; ширма; лісовичок-іграшка; сюжетні кар- тини на тему «У лісі»; олівці; папір із зображенням хмари; зображення де- рев, розрізаних на частини (для кожної дитини).

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Сьогодні вранці мені зателефонував лісовичок і за- просив нас у ліс на прогулянку.

Давайте заплющимо очі і скажемо чарівні слова... (Раз, два, три, каз- ко, прийди!)

— Ось ми й опинилися у лісі. (Вихователь відкриває ширму, там — маке- ти дерев, кущів.) Що ви бачите в лісі? (Дерева, кущі.) Який одяг у дерев? Чи знаєте ви, як називаються ці дерева? (Горобина, ялинка, береза.)

— А де ж лісовичок? Давайте пошукаємо його будиночок.

— А під горобиною? Де ж будиночок? (Під ялинкою.)

— Чуєте, хтось зітхає. Мабуть, це наш лісовичок. Що ж трапилося?

(Діти стукають і вітаються з лісовичком.)

— Ой, малята. У мене біда. Злий вітрюган налетів на мої деревця і зла- мав їх. Чи не допоможете ви мені їх полікувати?

— Звичайно, допоможемо. Потрібно з частинок скласти цілі дерева. Але спочатку пригадайте, що є у дерева.

(Діти називають елементи будови дерева, складають із частин ціле.)

— Яке у тебе деревце? А у тебе, Лізо?

(Діти називають дерева й описують їх.)

 

Запитання для опису

— Горобина яка?

— Який у неї стовбур?

— Які гілочки? Які листочки?

Д і т и. У мене ялинка. У неї є стовбур, гілочки. На гілочках ростуть го- лочки. Вони зеленого кольору. (Діти описують 2–3 дерева.)


 

Л і с о в и ч о к. Молодці, дітки, дякую вам.

Я хочу показати вам картинки, а ви скажете, що буває в лісі.

(Діти розглядають сюжетні картинки і відповідають на запитання: «У лісі рос- туть дерева», «У лісі гуляють діти».)

Л і с о в и ч о к. Чи сподобався вам мій ліс? Що вам сподобалося?

Але мені час іти, ставати до роботи. Потрібно полити усі дерева і кущі, щоб вони росли і цвіли.

В и х о в а т е л ь. Так давай ми тобі допоможемо. Наші дітки трішки чарівники. Вони намалюють дощик, і він поллє твій ліс. Намалюєте, діти?

(Вихователь роздає аркуші паперу, на яких зображені хмаринки.)

В и х о в а т е л ь. Подивіться, як буду малювати я.

показ і пояснення

(Вихователь показує прийоми малювання дощику скісними лініями і пояснює особливості цього малювання.)

 

(Робота дітей.)

В и х о в а т е л ь. Давайте ще й закличку скажемо: «Іди, іди, дощику».

Іди, іди, дощику,

Зварим тобі борщику.

В полив’янім горщику. Цебром, відром, дійницею Над нашою пашницею. Іди, іди, дощику,

Зварим тобі борщику. (Діти промовляють закличку.)

Л і с о в и ч о к. Дякую, малята, ви мені дуже сьогодні допомогли.

В и х о в а т е л ь. Нам час вертатися. До побачення, лісовичок! (Діти прощаються.)

— Заплющіть очі. Промовляємо чарівні слова.

— Ось ми і вдома. Сподобалась вам подорож? Що саме сподобалось?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.