Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 21. програмовий зміст:продовжувати ознайомлювати дітей із наземним і повітряним видами транспорту; закріплювати навички правильно назива- ти види транспорту:






тема. ми поДорожУємо

програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із наземним і повітряним видами транспорту; закріплювати навички правильно назива- ти види транспорту: літак, потяг; удосконалювати уміння розглядати сю- жетні картинки, відповідати на питання за їх змістом реченнями із 2–3 слів; удосконалювати навички вимови звуків [у], [і] з різною силою голосу; роз- вивати зв’язне мовлення, уміння розповідати невеликі за обсягом вірші, ло- гічне мислення.

Словник: збагачувати словник дітей словами: літак, поїзд, потяг, по- летіли, поїхали.


 

матеріал: іграшки-звірята, сюжетні картинки із зображенням звірят на транспорті і картинки із зображенням транспортних засобів, розрізані на частини; цілі картинки.

 

Хід заняття

(Діти заходять у групу, де є іграшки-звірята.)

— Скільки звірят до нас сьогодні завітало!

— Хто до нас прийшов?

— Діти, звірята чимось стурбовані. Що трапилося?

— У них був транспорт, на якому вони їздили в гості, у подорож, у міс- то. Але хтось уночі зламав його. Звірята просять нас допомогти полагоди- ти транспорт.

— Подивіться на картинку і скажіть, який транспорт у них був.

(Діти називають: легкова машина, вантажна машина, автобус, поїзд, літак.)

— Давайте полагодимо усі ці види транспорту.

 

Дидактична гра «склади ціле»

Дітям дають картки із зображенням машин, розрізані на частини. Діти склада- ють цілі машини.

 

Вихователь запитує у кожної дитини, яка машина в неї вийшла.

 

 

— Звірята дуже зраділи і дякують вам.

— Скажіть, на чому поїхали звірята?

(Вихователь показує сюжетні картинки. На них зображені: ведмідь, який їде на вантажній машині; зайченята, які їдуть на легковій машині; вовк, який летить на літаку.)

— Давайте і ми політаємо на літаку. Послухайте вірш про літак.

Вчули діти — щось гуде,

Та не знають, що і де. Щось вгорі гуркоче так. Певно, буде це літак.

— А як гуде літак? (Діти промовляють звук [у]). (Вихователь пропонує ді- тям поставити губи трубочкою і проспівати звук [у-у-у].)


 

рухлива гра «літаки»

мета: удосконалювати уміння вимовляти звук [у]. ХІД ГРи

Діти-«льотчики» стають з одного боку кімнати. За сигналом виховате- ля «До польоту готуйсь!» діти виконують обертальні рухи руками і промов- ляють звук [у]. За сигналом «Літаки полетіли!» бігають по кімнаті. За сигна- лом «Літаки — на посадку!» — повертаються на місця.

— А тепер давайте покатаємося на машині.

Бі-бі-бі, вона співає,

Хатку на колесах має. Є у неї фари-очі,

Ними світить серед ночі.

— Як сигналить машина?

— Посигнальте голосно. А тепер тихо. (Хорові та індивідуальні повто- рення.)

— На чому ми ще не їздили? Так, на поїзді. Давайте розкажемо віршик про поїзд.

Їде поїзд через гай, я гукаю: — Постривай!

Він, почувши, не тікав, на маляток зачекав.

— Ту-ту-ту! — гуде гудок. — Їдем всі у дитсадок!

— Як кричить поїзд, коли він далеко? А коли поряд? (Діти промовля- ють поодинці і хором.)

— Тепер сідаємо в поїзд і їдемо на прогулянку.

підсумок

— Чи сподобалося вам подорожувати?

— На чому ми сьогодні подорожували? (Відповіді дітей.)

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.