Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 31. програмовий зміст:формувати уміння дітей імітувати пісню півника з різною силою голосу; навчати правильно будувати речення зі сполуч- ником






тема. Допоможемо БаБУсі

програмовий зміст: формувати уміння дітей імітувати пісню півника з різною силою голосу; навчати правильно будувати речення зі сполуч- ником, узгоджувати слова-назви ознак із назвами предметів, утворювати слова із суфіксом - ик -; удосконалювати навички культури мовлення; фор- мувати навички діалогічного мовлення; розвивати мовне дихання, умін- ня слухати інших, логічне мислення, увагу; виховувати бажання допома- гати дорослим.

Словник: збагачувати словниковий запас дітей словами: село, город, овочі;

активізувати вживання назв овочів і страв.

матеріал: півник-іграшка, лист, картинки із зображенням села і міста, овочі, кошик, картинки із зображенням страв, гостинці.


 

Хід заняття

— Послухайте, хто це співає?

Шия жовта, хвіст зелений,

Борода, як маків цвіт. Півник є такий у мене, Він малятам шле привіт. Ходить півник по садку

І співа: «Ку-ку-рі-ку!»

— Так хто співає? Яку пісеньку він співає?

— Якщо півник далеко, як він співає? А якщо поряд?

(Діти наслідують спів півня.)

— А ось і півник. Що це він тримає? Це лист від бабусі. Вона запрошує нас у гості, у село. Де розташоване село? Як же нам туди дістатися?

(Діти вирішують їхати автобусом.)

А ось і бабуся нас зустрічає. (Інший вихователь — у вбранні бабусі.) Б а б у с я. Добрий день, дітки!

Д і т и. Добрий день, бабусю.

Б а б у с я. Я на вас чекала. Проходьте, будьте ласкаві! Сідайте на лаву. В и х о в а т е л ь. Діти скажіть, чим різняться місто і село?

(Діти розглядають картинки із зображеннями міста і села, порівнюють їх за за- питаннями вихователя.)

— Які будинки в місті? Чи схожі вони на будинки, які є у селі? Чим різ- няться? Що є біля будинку у місті? (Майданчик.) Що є біля будинку в селі? (Город, садок.) А кого ви бачите на подвір’ї? (Тварин.)

Б а б у с я. Я хотіла на обід пригостити вас борщем, але не встигла зібра- ти овочі. Чи не допоможете мені?

В и х о в а т е л ь. Допоможемо, діти? А де ж ми будемо збирати овочі? (На городі.)

 

гра«нагороді»

По городу походжаєм, Овочі ми розглядаєм.

(Діти ходять по килимку і розглядають овочі.) Овочі ми розглядаєм

І найкращі вибираєм.

(Нахиляються і збирають овочі.)

Ви х о в а т е л ь

Діти, овочі позбирайте, Міцно їх в руках тримайте. На свої місця ідіть,

Обережно в кошик їх кладіть.

(Діти кладуть у кошик овочі.)


 

В и х о в а т е л ь. Які ви овочі зібрали? Назвіть їх. (Моркву, капусту, бу- ряк, помідор, картоплю.)

(Діти викладають овочі і називають їх.)

В и х о в а т е л ь. Я зірвала жовтогарячу моркву, а ви? (Великий буряк, червоний помідор, зелену капусту та ін.)

Б а б у с я. Молодці, малята! Ви мені дуже допомогли.

Я в окріп буряк поклала,

А вода плюскоче: «Мало!» Додала туди квасолю, Цибулину і морквину,

І картопельки ще трошки.

Ох і гарний вийшов борщик!

В и х о в а т е л ь. То що зварила бабуся? З чого вона варила борщик?

Б а б у с я. А ще я приготую вам багато страв, а ви їх скуштуєте. Ось по- гляньте, що я буду готувати.

(Розглядаються малюнки, які допомагають дітям назвати страви. Вихователь навчає утворювати слова: борщ — борщик, сухар — сухарик, хліб — хлібчик, салат — салатик тощо.)

Б а б у с я. Молодці, дітки! Я зварю вам на обід борщику і пригощу вас.

підсумок

— Діти, а нам час повертатися до дитсадочка.

— Що слід сказати бабусі? (Діти дякують і пригощаються.)

— Що ми сьогодні робили? Що вам сподобалося?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.