Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 1. тема. зайЧиК на гостинах У Дітей






тема. зайЧиК на гостинах У Дітей

програмовий зміст: перевірити вміння дітей лічити й відраховувати пред- мети у межах п’яти; уточнити уявлення про геометричні фігури, закріпити вміння розрізняти їх і використовувати, розв’язуючи логічні вправи; з’ясувати вміння орієнтуватись у часі та просторі; розвивати логічне мислення; вихо- вувати увагу та спостережливість.

Демонстраційний матеріал: цифра 1; чарівна скринька з різнокольо- ровими конвертами; іграшки; таблиці з предметними малюнками; ди- дактичні ігри «Покажи і полічи», «Чого скільки?», «Відгадай, що де ле- жить», «Фантазери»; магнітна дошка; фланелеграф.

роздавальний матеріал: набір геометричних фігур; предметні картинки;

гра «Неуважний художник»; цифра 1.

 

Хід заняття

— Діти, послухайте й відгадайте загадку. Я впевнена, ви відразу впізнає- те, про кого в ній мовиться.

Довгі вуха, куций хвіст,

Невеличкий сам на зріст.

На городі побував,

Там капустки пожував.

Довгі лапки — скік та скік.

Ми погнались — він утік. (Зайчик)

— Молодці, правильно відгадали. Чуєте? Хтось стукає. Гей, хто там —

заходьте!

З а й ч и к (заходить). Добрий день, вам, діточки! Яка це група? Які ж ви гарні — сидите тихенько й уважно слухаєте. А що це зараз у вас буде?

Д і т и. Заняття.

З а й ч и к. А яке заняття? Чи не математика? Д і т и. Так.

З а й ч и к (радо). Нарешті мені пощастило! У нашій Лісовій школі вже немає занять із математики. Добре, що я до вас потрапив.

В и х о в а т е л ь. То сідай з нами, Зайчику. Діти, ви любите казки? А в яких казках зустрічається Зайчик? (Діти називають.)

— Сьогодні до нас завітав Зайчик із казки «Коза-Дереза». Скільки у нас у гостях зайчиків? (Один) Позначимо вашу відповідь цифрою 1.

Знайомство з цифрою.


 

 

Фіззарядка


Ось один чи одиниця.

І тонка, пряма, як спиця.

 

Вранці ставши по порядку, Роблять зайчики зарядку.


 

Дружно лапки піднімають, Гарно бігають, стрибають.

— Але доки Зайчик робив фіззарядку, Коза-Дереза зайняла його хатку, і малий залишився без житла. Зайчик прийшов до нас просити допомоги, бо Коза-Дереза сказала йому, що звільнить хатинку лише тоді, коли він ви- конає всі її завдання. А Зайчик іще не вчив математики і сам не впорається з ними. Допоможемо йому?

Зайчик показує дітям «Чарівну скриньку», яку передала Коза. Хтось із дітей від- криває її, виймає звідти різнокольорові конверти.

— Давайте розглянемо конверти, розкладемо їх рядочком і полічимо.

— Скільки їх? (П’ять)

— А якого вони кольору? Назвіть ці кольори. (Синій, зелений, жовтий, червоний, білий)

— Який за порядком лежить білий конверт? (Діти відповідають.)

— Подивимося, що ж тут поклала Коза-Дереза.

Вихователь виймає картинку-завдання «Покажи і полічи». Потрібно назвати іграшки на сходинках і визначити, як розміщені по порядку (знизу вгору й згори до- низу): Буратіно, м’яч, ведмедик, бубон, машинка.

— Ваші голівки гарно попрацювали, тож нехай вони трішки відпочи- нуть. Заплющте очі й прислухайтесь. Ось прилетів легенький вітерець, розвіює ваше волоссячко, гладить щічки. Відпочили? Працюємо далі. Ці- каво, які ж завдання у синьому конверті? (Вихователь виймає квітку.)

— Ой, яка гарна квіточка!

— А що в неї є? (Пелюстки)

— Скільки їх? (П’ять)

— Ця квітка незвичайна, бо кожна її пелюстка — це привіт від когось із мешканців лісу.

— Перша пелюстка — привіт від Ведмедика. Необхідно відгадати, скіль- ки у мене яблук, якщо їх більше трьох, але менше п’яти.

— Друга пелюстка — привіт від Лисички. Від її квадратної хустини відрі- зали один кут. Скільки кутів стало тепер у хустинки?

— Третя пелюстка — привіт від Горобчика. У його мами три синочки і дві донечки. Скільки усього дітей у неї?

— Четверта пелюстка — привіт від Синички:

Горобець і три Синиці он летять до годівниці.

Скільки пташок, ви скажіть, будуть вдячні за обід?

— П’ята — від Кози-Дерези. Викладіть цифру 1 із паличок.

— Молодці, діти, добре попрацювали!

Тепер настав час відпочинку —

Ми проведемо фізкультхвилинку. Забавлялися зайчата,

(Встати з місця, підняти руки вгору й потягнутися.)


 

Виглядали маму й тата.

(Руки на поясі, повороти у лівий, у правий бік з присіданням.) Ось так, так лапку до лапки.

(Поплескати в долоні.)

Ось так, так панамку до панамки. (Підняти руки до голови.)

Ось так, так вусом поморгали. (Похитати головою.)

Ось так, так гарно пострибали. (Пострибати на місці.)

Вихователь виймає з жовтого конверта гру «Чого скільки?»

— Скільки ляльок-неваляйок на малюнку? (П’ять)

— Скільки м’ячів? (Чотири)

— Чого більше — матрьошок чи м’ячів?

— Як зробити, щоб їх було порівну?

— Назвіть сусіда цифри 4 ліворуч. Сусіда цифри 4 праворуч.

— Зелений конверт пропонує гру «Фантазери». Ми з вами зараз трохи пофантазуємо — складемо з геометричних фігур Зайчикові хатинку, яку зай- няла Коза-Дереза.

— Скільки ви виклали хатинок? (Одну)

— Скільки геометричних фігур ви використали? (П’ять)

 

— Скільки ? Скільки?  
— Скільки ? Чим відрізняється фігура від ін-

ших?

— Так, вона має три сторони, а решта — по чотири.

— Червоний конверт пропонує гру «Відгадай, що де ле- жить?»

Вихователь кладе іграшки на чотирьох стільчиках, розставивши їх по різні боки від того місця, де стоятиме дитина. Потрібно сказати, що м’ячик лежить на стільчи- ку попереду, машина — позаду, кубик — ліворуч, ведмедик — праворуч.

З а й ч и к. А я, діти, приніс вам свою улюблену гру «Зайчик сірий уми- вається». Давайте пограємо в неї разом.

Зайчик сірий умивається,

Певне, в гості він збирається. Вимив носик, вимив ротик, Витріпав і вимив хвостик, Вимив він обидва вуха

й рушничком їх витер сухо.

Промовляючи віршика, Зайчик імітує всі рухи, потім стрибає на обох ногах до когось із дітей, і той стає Зайчиком. Гра повторюється.

За й ч и к

Гей, виходьте, всі звірята,

В мене нині буде свято!


 

Діти добре розв’язали, Що коза їм загадала,

І тепер в моєї хати

Дерезу вдалось прогнати.

В и х о в а т е л ь. Діти, вам сподобалися завдання, які передала Коза- Дереза? А яке сподобалося найбільше? Чому? Ви були уважними, кмітливи- ми і все змогли виконати, а отже, допомогли Зайчикові звільнити хатинку.

З а й ч и к. Мені було приємно дивитися, як ви гарно працювали на за- нятті. Дякую, що допомогли вигнати Козу-Дерезу. А на згадку я дарую вам гру «Лего», щоб ви гралися й згадували мене й сьогоднішнє заняття. А ось іще даруночок — торбинка з цукерками. До побачення, друзі!

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.