Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема. звУКи весни






 

програмовий зміст: навчати дітей слухати й чути звуки навколишнього середовища, а також звуки й інтонації мовлення, розрізняти їх, наслідува- ти; формувати уміння за допомогою інтонації передавати мовний настрій; звертати увагу на вимову звуків [г], [х], тренувати вимову [р] та звукоспо- лучення [дз]; розвивати мислення, творчу уяву; виховувати у дітей бажання брати участь у всіх видах діяльності.

матеріал: магнітофонний запис звуків весни, ілюстрації із зображенням

дерев, металофон, барабан, дзвіночки.

 


Хід заняття

 

В и х о в а т е л ь


 

Привітанням журавля, хто пробуджує поля, Небеса та ручаї, та заквітчує гаї. Здогадались, хто вона?

Так, ця дівчина... (Весна).


 

— Що навесні відбувається з природою?

Д і т и. Вона прокидається, радіє, оживає.

В и х о в а т е л ь. Кожен тішиться весною і співає свою пісню. Сьо- годні ми з вами послухаємо весняну пісню природи. Ось послухайте, чия це пісня?

(Магнітофонний запис дзюрчання струмка.)

 

Д і т и. Це пісня струмка.


 

В и х о в а т е л ь


 

 

Густий туман на землю ліг, Чорніє, тане білий сніг,

Біжить струмок, бринить струмок, Щоб змить останній білий сніг.


Давайте відтворимо звуки струмка. (Діти дзвонять у дзвоники.) В и х о в а т е л ь. Зараз ви чули звуки. Це мовні звуки чи ні?

Д і т и. Ні. Це звуки немовні.

В и х о в а т е л ь. А як ми можемо відтворити за допомогою мовних звуків пісенька струмка?

Д і т и. Дзень-дзень-дзень.

В и х о в а т е л ь. Ось і зашуміла, заграла весняна вода. Який характер має пісеньки струмка?

— Про що наспівує струмок? (Відповіді дітей.)

(Пластичний етюд «Весняний струмок».)

Ви х о в а т е л ь

Дощик, дощик кап-кап-кап. Ти не капай довго так. Змокли всі доріжки,

Будуть мокрі ніжки.

— Чи чули ви шум весняного дощу?

— Чи схожий він на осінній дощ?

— Який весняний дощ?

Д і т и. Лагідний, жвавий, теплий, веселий.

(За допомогою металофону діти відтворюють звуки дощу.)

В и х о в а т е л ь. А як за допомогою мови передати пісеньку дощу? Д і т и. Крап-крап-крап.

Ви х о в а т е л ь

Дядько Дощ стоїть над лісом — Неба велетень дістав.

Він сміється, мов залізом, Дудонить: «Га-га! Га-га!».

— На якому інструменті можна зімітувати звуки грому? Д і т и. На барабані.

В и х о в а т е л ь. Яким ви собі уявляєте грім? Д і т и. Злим, нещадним, суворим, сильним.

В и х о в а т е л ь. Із чим його можна порівняти?

Д і т и. Із розбійником, із бешкетником, із богатирем, із пустуном.

В и х о в а т е л ь. Відтворіть за допомогою мовного апарату звуки грому.


 

Д і т и. Гах! — Гах! — Гах!

В и х о в а т е л ь. А зараз ми дізнаємося, які пісні співають дерева на- весні. У кожного дерева своя пісня. (Вихователь виставляє картину із зоб- раженням берези.)

— Береза співає ніжну пісню. Спробуйте за допомогою звука [а] відтво- рити ніжну пісню берези.

Д і т и. А-а-а-а-а-а. (Протяжно, ніжно.)

В и х о в а т е л ь. Слухаючи цю пісню, хочеться обійняти берізку, по- жаліти її.

Дуб співає мужню пісню. (Вихователь виставляє картину з зображенням дуба.) (Діти відтворюють.)

В и х о в а т е л ь. Слухаючи пісню дуба, хочеться стати сильним і відваж- ним.

— Верба схилилася над ставом і заспівала задумливу пісню. (Вихователь виставляє картину із зображенням верби.)

(Діти співають.)

— І одразу ми замислилися, кожен став думати свою думу.

— Горобина співала тривожну пісню. (Вихователь виставляє картину із зображенням горобини.)

(Діти інтонацією передають тривогу пісні горобини.)

В и х о в а т е л ь. Стало тривожно, так одразу захотілося, щоб нас хтось захистив.

— Які ж пісні співали дерева?

Д і т и. Ніжну пісню, тривожну, задумливу, мужню.

Ви х о в а т е л ь


 

підсумок


Іде Весна, біжить Весна, Усяк її чекає.

І кожен пісеньку свою, Цій дівчинці співає.


В и х о в а т е л ь. Чиї пісні ми сьогодні почули?

— Яка пісня вам найбільше сподобалася?

— Чиї пісні ви б хотіли послухати весною?

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.