Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 9. тема. на зУстріЧ із весною






тема. на зУстріЧ із весною

програмовий зміст: вчити дітей під час нової гри добирати палички від- повідного розміру і кольору для викладання геометричних фігур; познайо- мити з кулею; закріпити вміння рахувати предмети, розвивати логічне мис- лення та творче уявлення під час розв’язання словесних задач; виховувати культуру поведінки, інтерес до занять із математики.

матеріал: озеро; качки; шишки; куля, круг; загадки; палички за кіль- кістю дітей.

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь (читає вірш про весну)

«Весна прийшла!

Тепло знайшла!» —

Кричать дівчатка й хлопчики.

«Цвірінь, цвірінь! Журбу покинь!» — Клопочуться горобчики.


 

Все ожило, все розцвіло,

І рій дітей привітненьких

На той горбок несе вінок

З фіалочок блакитненьких.

— А чи хочете ви, малята, побувати в гостях у Весни? Тож збираймось у путь. Але дорога буде нелегкою, потрібно буде вміти рахувати, знати гео- метричні фігури, розв’язувати різні задачі. Впораємося? Тоді вирушаємо.

Діти підходять до озерця, в якому плавають качки.

— Подивіться діти, як радіють мама-качка і маленькі каченята, що на- стала весна. Вони плавають, пірнають. Давайте їх порахуємо.

Вихователь під час відповіді змінює кількість каченят. Діти рахують. йдуть далі. Заходять до лісу. Звучить грамзапис — голоси птахів.

— Послухайте, діти, як радіють весні птахи. А хто ж це з них так голос- но вистукує? (Дятел)

— Він хоче почути, як ми вміємо рахувати.

гра «Дятел»

Лічба на слух.

Дятел хвалить дітей, вказує доріжку до Весни. Діти ідуть далі. Раптом згори па- дають шишки. Вихователь пропонує дітям сісти на колоду, відпочити. Двом дітям дає кошики, пропонує пограти, хто більше збере шишок. Діти збирають, кожен ра- хує зібрані шишки, уточняють, в кого більше шишок, а у кого — менше.

 

гра «збери шишки»

йдуть далі в ліс. Летить куля.

— Це теж шишка? Це геометрична фігура — куля. На яку фігуру вона схожа? (На круг.)

Порівняння з кругом, обстеження дітьми.

Дидактична гра «Що буває, як куля»

Звучить мелодія. З’являється весна. Діти вітаються. Весна говорить, що чула, як діти виконували завдання, хвалить їх. Пропонує прослухати задачі.

• Зайчик вуха нашорошив — В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно: В двох зайчаток скільки вух?

• Півень залетів на тин, А на тину ще один. Скільки ж півників усіх? Полічіть-но швидко їх.

• Три веселі киці Грались на травиці. Враз одна сховалась. Скільки їх осталось?


 

• Скачуть жабки — ква-ква-ква!

Ой, яка м’яка трава. Тут одна, а там їх дві. Скільки разом їх в траві?

В е с н а. Молодці діти! А чи любите ви грати? Є у мене ще одна гра.

гра «побудуй фігуру»

Вихователь показує картку із зображенням геометричної фігури. Діти називають фігуру, будують її з паличок. Рахують кількість сторін у фігурі й кількість кутів у трикутнику, квадраті.

Весна хвалить дітей, запрошує в хоровод. Пригощає дітей солодким пе- чивом.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.