Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 8. програмовий зміст:продовжувати вчити порівнювати групи предметів, користуючись словами: порівну, більше






тема. на весняні лУКи

програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати групи предметів, користуючись словами: порівну, більше, менше; закріплювати уміння порів- нювати предмети за довжиною; вчити рахувати в межах трьох; закріплювати знання кольорів, геометричних фігур: трикутник, круг, квадрат; формува- ти уміння дітей орієнтуватися в просторі, використовуючи поняття ліворуч, праворуч, попереду, позаду, вгорі, внизу, перед, за; розвивати уважність, кміт- ливість; виховувати інтерес до заняття.

матеріал: скринька; квіти; божі корівки; лисиця; човники; смужки різ- ної довжини; чарівна паличка; геометричні фігури; три обручі.


 

Хід заняття

— Яка зараз пора року? (Весна.)

— Чи подобається вам подорожувати? Сьогодні я пропоную подорож на весняні луки. Поглянемо, що там відбувається весною. А щоб швидше туди ми дісталися, я пропоную летіти на повітряних кульках. (Вихователь відкри- ває порожню скриньку, і діти уявляють, що беруть кульки.)

— Я надую червону, і ви візьміть. Якого в тебе кольору, Оленко? А в тебе? (Діти надувають кульки й удають, ніби летять.) Куди ми прилетіли? Що рос- те на лузі? (Квіти.)

— Чи всі квіти однакового кольору? Покажіть синю, жовту, зелену квітки.

— А хто ж це поряд з квітами? (Божі корівки.)

— Чуєте? (Всі прислухаються) Здається на галявині є ще хтось, він під кущиком ховається.

Загадка

Я руда, низького зросту,

Хитра я і пишнохвоста.

На курей я вельми ласа,

В них таке смачненьке м’ясо.

Вовку сірому сестриця,

А зовуть мене… (лисиця).

Діти, лисичка запитує, чи знаєте ви, чого більше на лузі — квітів чи жуків? А як перевірити? (Поставити в два ряди.)

— Порахуйте, скільки квітів. Скільки жуків? Чого більше і на скільки?

— Що потрібно зробити, щоб їх було порівну?

— Як гарно бути маленьким жучком — він такий красивий, може з од- нієї чарівної квітки на іншу перелітати. Чи хотіли б ви хоч на хвилинку жуч- ком стати?

Ви так сподобались лисичці, що вона виконає ваше бажання: перетво- рить нас на жучків за допомогою чарівної палички. Раз, два, три — божа корівко, лети!

Фізкультхвилинка з елементами психогімнастики «Божі корівки»

1. Полетіли маленькі сонечка до теплого сонечка, погріли свої ноженята, і крильця, і щічки.

2. Полетіли, на квіточку сіли — аромат квітів вдихнули.

3. Полетіли до ставочка — крильця помили. Ой, яка холодна вода!

4. Покружляли, крильця посушили.

Посміхнуся сонечку:

— Здрастуй, золоте!

Посміхнуся квіточці;

— Хай вона росте!

Посміхнуся дощику:

— Лийся мов з відра!

Друзям посміхаюся,

Зичуть всім добра.

Беруться за руки і посміхаються.


 

— Ось і знову ми стали дітками. Чуєте, що то журчить? Струмочки ве- селі. А скільки струмочків? Якого вони кольору?

— Лисичка вирішила на човнику попливти до своїх друзів до лісу. До друзів веде довгий струмок. А лисичка не знає, який із них довгий. Їй вони здаються однакові, а ви як гадаєте? Як їх порівняти?

Порівняння смужок.

— Попливла лисичка до друзів, а вони її вже зачекалися, почали в хо- ванку грати, за ялинкою ховатися.

Дидактична гра «Де хто знаходиться»

Орієнтація в просторі: на ялинці, під ялинкою, перед ялинкою, позаду ялинки, ліворуч від ялинки, праворуч.

— Діти, а ви хотіли б на човниках плавати? Подивіться, звірята для вас човники збудували, візьміть по одному й попливемо весняні струмочки шу- кати.

робота з роздавальним матеріалом

— Скільки струмочків? Якого кольору? Порівняйте за довжиною. Пус- тіть човник довгим струмочком, коротким.

— Струмочком пливе чарівна скринька. Що в ній? (Геометричні фігури)

Дидактична гра «знайди свій будинок»

— Добре подорожувати, але вже час додому повертатися. Надувайте свої чарівні кульки й летимо до дитячого садку.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.