Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 2. програмовий зміст:продовжувати ознайомлювати дітей із формами мов- леннєвого етикету — вітання, ввічливого прохання






тема. миємо ляльці рУКи

програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей із формами мов- леннєвого етикету — вітання, ввічливого прохання, ввічливого звертання на «Ви» до дорослих — і закріплювати їх; формувати в дітей знання про здо- ровий спосіб життя та здоров’я; закріплювати дії, пов’язані з миттям рук; учити запам’ятовувати їх послідовність; роз’яснювати значення дій умиван- ня, витирання; виховувати бажання тримати руки в чистоті.

матеріал: чарівна торбинка, іграшки, лялька, миска, чашка, рушник, мило, стілець.

 

Хід заняття

 

Вихователь заходить із лялькою, в якої брудні руки.

В и х о в а т е л ь. Діти, подивіться, кого я знову зустріла. Це ж наша лялька Оленка. Вона завжди весела і привітна, любить гратися, а сьогодні чомусь засмучена. Що вона забула зробити? (Привітатися.)

Так, молодці. Чуєш, Оленко, якщо людина вихована, вона завжди каже добрі слова. Але в Оленки сьогодні все не так.

Ось послухайте:

Все не так сьогодні, все навкруг не так: Чомусь цукерка не солодка,

Проміння сонечка холодне.

У чому ж річ? Скажу вам прямо… Образилась на мене мама.

Піду пробачення попрошу, Хай знову стане все хорошим.

Діти, яким слід бути, щоб не ображати маму? (Вихованим, увічливим, че- пурним.)

Давайте допоможемо ляльці помиритися з мамою. Ось у нас є чарівна торбинка, вона розкриється лише тоді, коли ви промовите ввічливе слово. По- слухайте, як я буду казати: «Доброго дня, торбинко». (Торбинка розв’язується, і вихователь дістає маленьку іграшку. Це спонукає дітей до самостійного вжи- вання слів: «добрий день (ранок)», «будь ласка», «вибачте», «дякую».)


 

Діти пригадують і називають слова, а торбинка дарує їм іграшки.

Молодці, дітки, ось подивіться, як багато ввічливих слів ми зібрали в торбинку. На тобі, Оленко, торбинку тепер ти зможеш помиритися з ма- мою. Діти, а як ви гадаєте, чи вибачить Оленку мама? (Так, вибачить.)

В и х о в а т е л ь. Оленко, а чому у тебе такі брудні ручки? О л е н к а. Я гралася з піском і забруднила руки.

В и х о в а т е л ь. Чи можна залишатися з такими руками? (Відповіді.) В и х о в а т е л ь. Чому? Давайте Оленці допоможемо. Що нам потрібно

для миття рук? (Вода, мило, рушник.)

Дидактична гра «Доберіть, що потрібно»

матеріал: рушник, мило, миска для води, глечик із водою, книга, іграш- ка, гребінець.

Діти відбирають і виставляють на стіл тільки те, що потрібно для миття рук.

 

В и х о в а т е л ь. Ось усе готове. Давайте помиємо Оленці руки. Марійко, засукай вище рукава плаття Оленки. Сашку, лий водичку їй на

руки. Що це? (Мило.) Зараз Катруся намилить ляльці ручки.

Хто тут буде куп-куп,

По водичці хлюп-хлюп? Буде мило піниться,

І бруд кудись подінеться! Що це? (Показує рушник.)

— Мишку, витри руки насухо. Ось які чисті у ляльки ручки. Як ми мили ручки ляльці? (Відповіді дітей.)

Хлюп, хлюп, водиченько.

Хлюп, хлюп на личенько І на ручки, і на ніжки. Хлюп, хлюп, хлюп!

— Ось тепер ти, Оленко, чиста, бери торбинку і повертайся до своєї ма- тусі. До побачення.

підсумок

В и х о в а т е л ь. Я дуже рада, що ви у мене ввічливі та охайні діти.

— Як ми допомогли Оленці?

— Чому потрібно мити руки?


 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.