Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 4. програмовий зміст:розширювати знання дітей про сім’ю: склад, взає- мовідносини; сформувати у дітей поняття про те






тема. сім’я

програмовий зміст: розширювати знання дітей про сім’ю: склад, взає- мовідносини; сформувати у дітей поняття про те, що сім’я — це найближчі люди, вони піклуються один про одного; ознайомити зі словами-назвами членів родини (мати, батько, дідусь, бабуся, брат, сестра); розвивати умін- ня виявляти повагу до родичів, виховувати любов, щирість.

матеріал: лялька Грайлик, фотографії родин дітей, велика родинна фо- тографія, квіти (за кількістю дітей).

 

Хід заняття

В и х о в а т е л ь. Ой, подивіться, хто до нас прийшов (показує ляльку Грайлика). Який гарний хлопчик. Ви бажаєте з ним познайомитися й дізна- тися, як його звати? Давайте пограємо в гру.

Дидактична гра «знайомство»

правила гри: діти вітаються з лялькою за ручку, промовляють своє ім’я і запитують ім’я ляльки.

В и х о в а т е л ь. Хлопчикові-ляльці сподобалося, що дітки такі при- вітні. І сьогодні він хоче побути на занятті. Він приніс нам велику фотогра- фію. Давайте її розглянемо. Кого ми тут бачимо? Ось люди похилого віку — хто це? (Дідусь і бабуся.)

— А ще є люди молодшого віку. Хто вони? (Мама й тато.)


 

— Ще й наймолодші. (Донечка й синочок.)

— Подумайте, як можна одним словом назвати цих людей. (Сім’я.)

— Послухайте віршик про сім’ю:

Оцей пальчик — наш дідусь,

Оцей пальчик — баба.

Оцей пальчик — наш татусь, Оцей пальчик — мама.

А цей пальчик — хлопчик наш.

В и х о в а т е л ь. А ви, дітки, ким доводитесь своїм мамам, татам? (Си- ночками й донечками.)

— А як багато синочків і донечок у нашій групі, ми зараз Грайликові по- кажемо.

Дидактична гра «сплетемо віночок»

матеріал: велике плоске коло з отворами, квіточки (на кожну дитину). Діти підходять до кола, вставляють квіточку в отвір, промовляють своє

ім’я і кажуть, хто вони в сім’ї. (Донечка, синочок.)

В и х о в а т е л ь. Ось який гарний віночок склався в нас.

Фізкультхвилинка

Діти ходять по колу і промовляють:

У нас велика сім’я,

У ній є не лише я (зупиняються).

В и х о в а т е л ь. Донечки (плескають дівчатка). Синочки (плескають хлопчики).

Гра повторюється 3–4 рази.

В и х о в а т е л ь. А зараз ми ознайомимо Грайлика з фотографіями ва- ших сімей.

Дидактична гра «моя сім’я»

Вихователь обирає фотографію, а дитина, сім’я якої зображена на фото, розповідає про своїх рідних.

підсумок

Вихователь пропонує взяти в свою групову сім’ю і ляльку Грайлика.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.