Студопедия

Главная страница Случайная страница

Разделы сайта

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатикаИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханикаОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторикаСоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансыХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника






Заняття 14. тема. ліс — Багатоповерховий БУДиноК






тема. ліс — Багатоповерховий БУДиноК

програмовий зміст

зв’язне мовлення: навчати складати загадки про тварин (за зразком вихо- вателя); стимулювати вживання порівнянь, прислів’їв;

граматика: формувати навички вживання слів, утворених від іменників (береза — березняк); прикметників вищого та найвищого ступенів; ви- ховувати інтерес до життя лісу, вчити любити і охороняти природу. Словник: збагачувати словник словами плід, узлісся, лісовий підвал;

активізувати словник дітей назвами дерев, диких тварин; вчити вживати повні речення.


 

матеріал: схема «Ліс — багатоповерховий будинок»; картки для індиві- дуальної роботи; олівці; картинки із зображенням тварин і рослин.

 

Хід заняття

 

(На килимку — декорації лісової галявини. Звучить мелодія співу пташок.)

В и х о в а т е л ь. Діти, ми з вами потрапили у Лісову школу, де навча- ються лісові мешканці. А навчає їх Мудра Сова, а мудра вона тому, що все на світі знає. Але чому її немає?

Д і т и. Вона вдень спить, а вночі літає.

В и х о в а т е л ь. А як же ми будемо з нею спілкуватися? (Відповіді ді- тей.)

В и х о в а т е л ь (читає лист). «Шановні діти, зараз я відпочиваю. Тому написала вам листа. Він буде орієнтиром у моїй Лісовій школі. Я знаю, що всі ви відвідуєте дитячий садок, тому повинні все знати. А чи справді це так, я зараз дізнаюся. Завдання — у моїх учнів».

В и х о в а т е л ь. От і починається наш незвичайний урок у Лісовій школі. Діти, а що таке ліс?

Д і т и. Трава, рослини, тварини, птахи, дерева.

В и х о в а т е л ь. Але перш за все — це дерева, давайте пригадаємо на- зви дерев, які можуть рости в лісі.

(Діти називають дерева.)

В и х о в а т е л ь. Ви знаєте, що існує кілька видів лісу. Як називається ліс, в якому ростуть тільки ялини?

Д і т и. Ялинник.

В и х о в а т е л ь. Як називається ліс, в якому ростуть велетні-дуби? Д і т и. Діброва.

В и х о в а т е л ь. А якщо ростуть лише берези? Д і т и. Березняк.

В и х о в а т е л ь. А які дерева ростуть у сосновому бору? Д і т и. Сосни.

В и х о в а т е л ь. Як назвати ліс, в якому різні дерева: і клени, і сосни, і берези.

Д і т и. Мішаний.

 

Дидактична гра «якому дереву який плід належить»

Діти на картках виконують завдання: за допомогою олівця з’єднують дерева з їхніми плодами.

Виконується взаємоперевірка.

(Поки діти виконували завдання, вихователь на килимку розкладає силуети рослин.)


 

В и х о в а т е л ь. Чи всі рослини однакового розміру? Давайте спро- буємо розташувати їх від найменшої до найвищої.

(З’являється схема «Ліс— багатоповерховий будинок».)

 

 

В и х о в а т е л ь. Погляньте, ліс схожий на великий будинок, який має кілька поверхів, і навіть має підвал.

— Що є у лісовому підвалі?

— Що міститься на першому поверсі? Д і т и. Трава, ягідні кущі.

В и х о в а т е л ь. А другому? Д і т и. Кущі, молоді деревця.

В и х о в а т е л ь. Третій поверх — дерева середньої величини. На- звіть їх.

Д і т и. Клен, береза, липа.

В и х о в а т е л ь. Четвертий поверх — високі дерева. Які високі дере- ва ви знаєте?

Д і т и. Сосни, ялини, дуби, тополі.

 

Дидактична гра «порівняй за висотою»

Наприклад, кущ низький, клен вищий, сосна найвища.

В и х о в а т е л ь. Ось вам зайченята принесли друге завдання.

Завдання

• Назвіть тварин, які живуть у лісі.

• Чому їх називають дикими? (Відповіді дітей.)


 

В и х о в а т е л ь. Щоб дикі тварини пограли з нами у гру, потрібно про них скласти загадки. У загадках можна відображати особливості зовнішньо- го вигляду, звички.

Вихователь дає зразок.

• Він маленький і сіренький, голочки має, а не вишиває. (Їжак.)

(Діти складають загадки.)

 

Дидактична гра «хто де живе?»

(Робота у підгруах.)

Необхідно допомогти тваринам знайти місця їх існування. В и х о в а т е л ь. То ж мандруємо далі. (Звучить музика.)

Фізкультхвилинка

Ви погляньте, як завзято крокують малята. (Крокують.)


Бігти в ліс і там пограти забажалося малятам.

Бігли, бігли без зупинки, стали дружно всі навшпиньки,


(Біг навшпиньки.)


йдуть тепер вже не малята, а маленькі лисенята, (ходьба

навшпиньки) Під кущами присідали, зайця в лісі виглядали. (Присідання.)


Зайчик вискочив прудкий, пострибаємо ми з ним,

А назустріч їм — вовчисько, зайця він угледів близько,


(стрибки)


Думав, що спіймає в лісі, та ведмідь став на узліссі. (Широко

ступають.)


І пошвендяв клишоногий в лісі віднайти дорогу

До озерця, до криниці, щоб напитися водиці.

Знов крокують ноженята: вовк, ведмідь та зайченята, І руденькі ті лисички йдуть тихесенько до річки.

Діти, ви відчули втому? Що повернемось додому?

 

Д і т и. Ні.


(на зовнішньому

боці стопи)


В и х о в а т е л ь. Якщо додому повертатися не будемо, то послухайте, про що я вам розповім.

Тварини і рослини, які мешкають у лісі, не слід розглядати окремо. Ліс — це багатоповерховий будинок, у кожного в ньому є своє місце і своя спра- ва. У гусіні місце на листочку. Вона лазить і поїдає його, що аж чути хрус- кіт. На землі мишка теж їсть то травинку, то корінчик. А у стовбурі дерева, під корою — жук-вусач точе деревину. Що ж виходить, що ці маленькі істо- ти можуть з’їсти увесь ліс?

Д і т и. Ні. Птахи допоможуть.

В и х о в а т е л ь. А які птахи допомагають зберегти зелені насадження? (Відповіді дітей.)

В и х о в а т е л ь. Так, по гілочці пробігла синичка, і гусінь — хап! — і понесла в гніздо. Прослизнула ласка — і немає мишки. На дереві дятел на- хилив голову і витягнув жука-вусача.


 

Але за синичками, дятлами, ласками є інші мисливці — соколи, сови. Ліс — це сукупність тварин і рослин.

(З’являються папуга і верблюд.)

В и х о в а т е л ь. Діти, а це лісові мешканці? Де вони живуть? Д і т и. Верблюд живе у пустелі, а папуга — в джунглях.

В и х о в а т е л ь. Чому вони не можуть жити в нашому лісі? Д і т и. Немає умов для живлення та існування.

В и х о в а т е л ь. Папуга приніс нам завдання. Діти, назвіть наших друзів у лісі.

Д і т и. Птахи — наші друзі. Ліс — наш друг. Тварини — наші друзі. В и х о в а т е л ь. То ж давайте пригадаємо правила друзів лісу. Відзначимо знаком «+» правильні вчинки, а знаком «–» непраильні.

• Ламати гілки.

• Годувати пташок.

• Руйнувати мурашники.

• Доглядати за деревами.

В и х о в а т е л ь. Ось і закінчився урок у Лісовій школі.

 

 






© 2023 :: MyLektsii.ru :: Мои Лекции
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав.
Копирование текстов разрешено только с указанием индексируемой ссылки на источник.